Μαζική μετακίνηση συμφορουμιτών στην Αιανή Κοζάνης

Θα την κόψουμε αυτή την πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτα στην Κοζάνη;

  • Κυριακή, 29 Ιανουαρίου

    Votes: 2 20,0%
  • Κυριακή, 5 Φεβρουαρίου

    Votes: 8 80,0%

  • Total voters
    10

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Borealis είσαι πράγματι φοβερός!!
Ο καιρός μη μας τα χαλάσει κι έχει τίποτε χιόνια:rolleyes:στους δρόμους...
Εγώ κατά πάσα πιθανότητα θα έρθω 1 μπορεί και 2 άτομα,
αλλά σίγουρα θα το ξέρω μέσα στη βδομάδα.
Τέλεια!
Λοιπόν με την ευκαιρία να αρχίσω να δίνω κάποιες πληροφορίες.
Το τμήμα της Εγνατίας που παρουσίασε προβλήματα τον τελευταίο μήνα με τα χιόνια είναι ΜΕΤΑ την Κοζάνη (στο Βατερό). Αυτό σημαίνει ότι σε περίπτωση μεγάλης κακοκαιρίας ΙΣΩΣ αντιμετωπίσουν προβλήματα οσοι έρχονται ή πάνε προς Γιάννενα. Το τμήμα προς Θεσσαλονίκη δεν κλείνει με ΤΙΠΟΤΑ.
Όταν φτάσετε Κοζάνη θα παρκάρουμε όλοι μαζί σε συγκεκριμένο σημείο όπου υπάρχει εύκολο πάρκιν και ένα ωραίο καφέ. Από εκεί θα μας παραλάβει το λεωφορειάκι το οποίο μετά την ξενάγηση θα μας οδηγήσει στο χώρο που θα φαμε. Μετά ανάλογα με την διάθεση θα επιστρέψουμε στα αμάξια με ταξί ή ποδαράτοι. Οπότε το ζήτημα είναι να φτάσετε στην κοζάνη και μετά δεν θα ξαναχρειαστεί να οδηγήσετε μέχρι να φύγετε. Αυτό γίνετε κυρίως όχι για το φόβο των χιονιών αλλά επειδή η Κοζάνη είναι δύσκολη στην οδήγηση και στο Πάρκιν, το οποίο είναι αρκετά ακριβό και δεν αξίζει να ταλαιπωρηθείτε. Θα επανέλθω στο θέμα με όλες τις λεπτομέρειες για τον χώρο του ραντεβού.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.420
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εννοείς εσένα με τη Μαριουλίτα ή εσένα με άγνωστο συνοδό:bleh:

Για την Μαριουλίτα τελικά ισχύει?
Εγώ και η Μαριουλίτα, η επίσημη συνοδός μου :bleh:



Κώστα, μας έχεις καταυποχρεώσει, είσαι ο καλύτερος οικοδεσπότης. Δεν έχω λόγια να σε ευχαριστήσω.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Παιδιά επειδή σήμερα έχω χρόνο να δω δυο τρία μαγαζιά που έχω στο μυαλό μου πείτε μου ποιες τιμές θεωρούνται λογικές σε τέτοιες περιπτώσεις και επίσης μάλλον επειδή θα είμαστε λίγοι δεν χρειάζεται να έχουμε και ζωντανή μουσική, έτσι δεν είναι?
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Απλά πράγματα Κώστα,άσε τις μουσικές και κρίνε όπως νομίζεις εσύ καλύτερα.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Χωρίς μουσικές! Να μπορούμε να μιλήσουμε σαν άνθρωποι!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Απογοητεύομαι, με βάση τα προηγούμενα περίμενα να μας πεις : "έχω κλείσει φιλαρμονική Βιέννης και Λονδίνου και περιμένουν stand-by αν τους χρειαζόμαστε τελικά"

Έχεις πάρει τον πήχυ και τον έχεις φτάσει στο ταβάνι!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Τι την θέλουμε την φιλαρμονική της Βιέννης, εμείς έχουμε την ''Πανδώρα'' και το ωδείο της Κοζάνης είναι από τα καλύτερα της χώρας. Και μη ξεχνάτε ότι η όπερα της Βιέννης κτίσθηκε με δωρεά Κοζανίτη (Μπλατσιώτη συγκεκριμένα).
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Τι την θέλουμε την φιλαρμονική της Βιέννης, εμείς έχουμε την ''Πανδώρα'' και το ωδείο της Κοζάνης είναι από τα καλύτερα της χώρας. Και μη ξεχνάτε ότι η όπερα της Βιέννης κτίσθηκε με δωρεά Κοζανίτη (Μπλατσιώτη συγκεκριμένα).
:clap::clap::clap::clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.334
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom