Μάλτα Μαλτα-καλοκαιρι

ULVER

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
απλα...παντου!!
μην πας για πανω απο 5 μερες δεν νομίζω πως αντέχετε πολύ το καλοκαίρι ... κάποιος είπε stop over και Σεπτ και συμφωνω απόλυτα μαζί του...

αν εισαι γυναίκα οι μαλτέζοι καλοί από ότι ψηφισε η γυναικεία παρέα μου
αν είσαι άντρας ... την πάτησες!!!

την πατησα!
 

anikoum

Member
Μηνύματα
54
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κυανή Ακτή
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος
Κι εγώ ετοιμάζομαι για τέλος Σεπτέμβρη με μια ακόμη κοπελιά-φιλενάδα. Για το St. Julian άκουσα ότι είναι πολύ όμορφο, για να μεινει κανείς λέω πάντα..
 

vamvakoolas

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Κι εγώ ετοιμάζομαι για τέλος Σεπτέμβρη με μια ακόμη κοπελιά-φιλενάδα. Για το St. Julian άκουσα ότι είναι πολύ όμορφο, για να μεινει κανείς λέω πάντα..
st julian εχει φοβερα μαγαζια για διασκεδαση/clubbing, ειναι ιδανικος προορισμος για νεα ζευγαρια και καλοκαιρι
 

anikoum

Member
Μηνύματα
54
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κυανή Ακτή
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος
st julian εχει φοβερα μαγαζια για διασκεδαση/clubbing, ειναι ιδανικος προορισμος για νεα ζευγαρια και καλοκαιρι
Ευπρόσδεκτες και καλές οι πληροφορίες σου, φίλε μας όμως εμείς θα είμαστε δυο κοπέλες κι όχι ζευγαράκι. Ελπίζω να είναι και για έμας όμορφα και να διασκεδάσουμε..
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
st julian εχει φοβερα μαγαζια για διασκεδαση/clubbing, ειναι ιδανικος προορισμος για νεα ζευγαρια και καλοκαιρι
Εξαρτάται "απευθύνεται" κανείς, το μεγαλύτερο ποσοστό στα μπαράκια του St Julian το καλοκαίρι είναι έφηβοι που κάνουν summer schools στα αγγλικά, όχι ότι δεν υπάρχουν και μεταεφηβικές ηλικίες....
Λογικά το Σεπτέμβρη που θα πας, τα νήπια θα έχουν ξεκινήσει τα σχολεία:haha:
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μην αποφύγετε τα λεωφορεία, είναι ατραξιόν στη Μάλτα, κίτρινα, παλιά, από τη δεκαετία του ΄50...

Πάρτε ένα από την κεντρική πλατεία, στη Βαλέτα, έξω απ΄τον πεζόδρομο και κάντε, έστω και μια μικρή βόλτα...

Μια ιδέα είναι να κατευθυνθείτε σ΄ένα όμορφο και γραφικό ψαροχώρι, το Marsaxlokk, γνωστό για τις βάρκες, που είναι βαμμένες με ιδιαίτερο τρόπο (πολλά-πολλά χρώματα} και ν΄απολαύσετε διαλεχτούς ψαρομεζέδες...

Μέχρι να φθάσετε, θα υποστείτε τις λακκούβες στη διαδρομή, τη ντόπια μουσική που θ΄ακούει ο οδηγός, τους Μαλτέζους με τα ψώνια τους...αλλά, είναι εμπειρία ;):)

Μάλτα και λεωφορεία, πάνε μαζί!...:p
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.504
Likes
7.697
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
χμ.. Μαλτα ε δεν γινεται να αλλαξεις????
Αδικαιολογητα ακριβη στα παντα, αγελαστοι, αφιλοξενοι, επιφανειακα ηρεμοι , δεν σηκωνουν τα μουτρα απο τα τεραστια χαμπουργκερ... .Δεν εχω ξαναδει τοσο αταιριαστο περιβαλλον και κατοικους ... Ειχα αλλη ιδεα για τους ιπποτες..., νομιζα οτι θαβλεπα κατι απογονους κορμια τυπου Κοναντ αλλα που.:haha:... κατι ξεχειλα τετραγωνα κορμια σχημα ντουλαπας και μια γλωσσα Μαροκο-ιταλο αγγλικο αλλαλουμ....
Σε επεισα ? πας αλλου????:haha:
 

Alexandros_T

Member
Μηνύματα
159
Likes
373
Επόμενο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Επαυξάνω στις περιγραφές της LULLU. Καλύτερα πήγαινε στη Ρόδο. Γενικά η Malta δεν έχει τίποτα ενδιαφέρον κατά την ταπεινή υποκειμενική μου άποψη.
 

rena

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ουκρανία (λόγω δουλειάς)
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστρία (Βιέννη)
Καλημέρα.Ήμουν πριν 2 χρόνια στη Μάλτα για μία εβδομάδα, στα πλαίσια ενός σεμιναρίου εκπαιδευτικών. Το θέμα μας στην ουσία ήταν ξενάγηση στα αξιοέατά της και αντίθετα από πολλούς που σου απάντησαν, εγώ μαγεύτηκα από την ιστορία της. Μου θύμισε Ρόδο. Τα πέρασα πολύ καλά. Οι παραλίες όντως δεν λένε πολλά πράγματα, σε σύγκριση με τις δικές μας και το βράδυ έχει αρκετή υγρασία. Είναι όμως πολλοί ευγενικοί άνθρωποι και κάνουν ωραίες γιορτές. Πρέπει όμως να έχεις κάποιον να σου εξηγεί αυτά που βλέπεις, μια και κάθε γωνιά κάτι έχει να πει. Ίσως οι υπόλοιποι που έχουν ταξιδέψει στο νησι ή μάλλον στα νησιά της Μάλτας (αποτελείται από 3 νησιά) να μην είχαν το σωστό ξεναγό. Εμάς μας ξεναγούσε ντόπια φιλόλογος που ήξερε πολύ καλά την ιστορία του τόπου της. Οι αερογραμμές της πολύ καλές, όλοι μιλούν αγγλικά, γαλλικά και ιταλικά...Δεν ξέρω τι άλλο να προσθέσω. Καλό καλοκαίρι και καλό ταξίδι όπου κι αν αποφασίσεις να πας.
 

vamvakoolas

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Aυτο περι κοστους στο φαι δε στεκει με την καμια:russianroulette:

Το φαι και μαλιστα ντοπιο ειναι αρκετα καλο και φθηνο, τωρα θελει λιγο ψαξιμο αλλα σε γενικες γραμμες δεν θα την πατησει καποιος. Αυτο που δεν εχουν λυσει ειναι το θεμα της καθαριοτητας δυστηχως....απο τα μαγαζια/λεωφορεια/ξενοδοχεια κοκ θα βρεις καποια γενικη αδιαφορια στο θεμα της καθαριοτητας (στα λεωφορεια ξερω οτι ο οδηγος-ιδιοκτητης ειναι υπευθηνος οποτε κλαψτα χαραλαμπε)

Επισης σπανια στη Μαλτα θα βρεις σταση με δρομολογια ή με τα λεωφορεια που περνουν απο εκει οποτε θελει προσοχη ενω αργα το βραδυ ελαχιστες γραμμες συνεχιζουν.....

:reading:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.405
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom