Μεγάλος Διαγωνισμός - Το Travelstories σας πάει Πράγα!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

xan_ts

New Member
Μηνύματα
0
Likes
1
Στη δική μας πόλη..

75083_459136759329_560599329_5431972_4854375_n.jpg

"Στη δική μας πόλη.."

Μία ομάδα χορού.. ένα ταξίδι στη Πόλη, μία παράσταση με αρκετή συγκίνηση και 5 μέρες διασκέδασης στην υπέροχη Κωνσταντινούπολη!
 

taurakos

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΩΡΕΣ!

Και ποιός δεν θα ήθελε να ανέβει στον πύργο του Eiffel και μάλιστα στην κορυφή; Έλα όμως που αποφασίσαμε να τον επισκεφτούμε Κυριακή μεσημεράκι Αυγούστου με αποτέλεσμα να περιμένουμε δύο ώρες στην είσοδο αφού είχε μία τεράστια ουρά και μία ώρα ακόμα στο δεύτερο διάζωμα. Και όλα αυτά με τρελή ζέστη.Αλλα..πύργος είναι αυτος..Η θέα ωστόσο στην κορυφή με τη La Defence και τα κτίρια της πολής του Φωτός σε αποζημιώνουν εν τέλει...



Uploaded with ImageShack.us
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Το... "Silent Hill" της Ελλάδος! (Χαραυγή, Πτολεμαίδα)

Όταν φεύγαμε από το ανατριχιαστικό αυτό μέρος, συμφωνήσαμε να ονομάσουμε τη Χαραυγή (κοντά στην Πτολεμαίδα) της Κοζάνης ως το... "Silent Hill της Ελλάδος"!
Ο λόγος;
Το χωριό εγκαταλήφθηκε πρόσφατα εξαιτίας των εργοστασίων και των μηχανημάτων της Δ.Ε.Η. και η σημερινή του εικόνα θυμίζει βομβαρδισμένο τοπίο! Σπίτια βιαστικά εγκαταλελειμένα, η ατμόσφαιρα βαριά και ο αέρας καρκινογόνος πλέον, αδέσποτα σκυλιά επηρεασμένα από τη μοναξιά του τόπου, ένα διαρκές βουητό από τα μηχανήματα της Δ.Ε.Η. που περνάνε μέσα(!) από το χωριό, κ.ά.
Ένα πραγματικό "χωριό φάντασμα", σε μία περιοχή που το 2006 η WWF ανακήρυσε ως η πιο ρυπογόνα περιοχή δίπλα σε εργοστάσιο ηλεκτρισμού σε ολόκληρη την Ευρώπη!
Η φωτογραφία απεικονίζει την κατάσταση από ένα σπίτι, που βρήκαμε ανοικτό και μπήκαμε να δούμε τι συνέβη. Μοιάζει λες οι άνθρωποι εγκατέλειψαν βιαστικά τον τόπο τους....

aimg853.imageshack.us_img853_6461_769769.jpg

Uploaded with ImageShack.us
 

kwstastr13

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Βατικανό..

Μοναδική θέα απο τον τρούλο του Αγίου Πέτρου (cupolla) στο Βατικανο.

Υ.Γ. Η κοπέλα πετάχτηκε στην φωτογραφία και δεν πρόλαβα να αντιδράσω οποτε μην δινεται σημασια... ΠΛΑΚΙΤΣΑ... Μωρό μου είσαι μοναδική... Η καλύτερη παρέα που θα μπορούσα να έχω.
 

Attachments

dimitra_m

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Πρώτο ταξίδι...Βουδαπέστη!!

Πρώτο ταξίδι στην Βουδαπέστη με την κολλητή μου! Ένα τετραήμερο γεμάτο διαφορετικές εικόνες,πολύ γέλιο και αρκετή κούραση! Οι εμπειρίες των μελών του TravelStories ήταν φυσικά χάρτης-οδηγός στο ταξίδι μας!!! :D
 

Attachments

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away

απο τις πιο αγαπημενες μου φωτο..... στην Ερημο στην Τυνησία... παλιο ταξιδι αλλα ομορφες αναμνησεις.....:D
 

katie

Member
Μηνύματα
9
Likes
21
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΤΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ
ΠΟΛΥΛΙΜΝΙΟ-Ν.ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Μεσα Αυγουστου,αλλα το νερο απο τον καταρρακτη ηταν τοσο κρυο,που μετα απο λιγο δεν ενιωθες τιποτα!!!
 

Attachments

Luckysof

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Fontana di Trevi-κανοντας μια ευχη...

Η φωτογραφια αυτή ειναι στην Fontana di trevi, απο ενα ονειρικο ταξιδι που ειχαμε κανει προσφατα στην ρωμη...Για τους απιστευτα ρομαντικους τυπους όπως εγω, αυτο το ταξιδι πρεπει οπωσδηποτε να το κανεις καποια στιγμη στην ζωη σου...Έτσι λοιπον αφου επισκεφτηκαμε τον κολοσσαιο, καθισαμε στα σκαλια της piazza di spagna, περασαμε απο την fontana di trevi, οπου και καναμε την ευχη μας, ελπιζοντας πως καποια στιγμη θα βγει αληθινη...
 
Μηνύματα
10
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΥΛΑΝΔΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ, ΚΙΝΑ, ΝΕΠΑΛ
Πρόταση γάμου στο Μιλάνο

Βρεθήκαμε στο Μιλάνο στις 31 Μαίου 2010. Από την αρχή της μέρας είχα τόσο άγχος και δεν είχα αποφασίσει ακόμα την κατάλληλη στιγμή και το κατάλληλο μέρος για να κάνω πρόταση γάμου στην αγαπημένη μου. Όταν βρεθήκαμε στους κήπους πίσω από το κάστρο του Μιλάνου κατάλαβα αμέσως πώς ήταν η σωστή στιγμή. Σε ένα χαλικοστρωμένο μονοπάτι με θέα αυτή της φωτογραφίας έκανα την πρόταση μου, η οποία ήταν θετική και δεν το μετάνιωσα ποτέ!
 

Attachments

than4573

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Τελευταια νυχτα στη Βουδαπεστη-Περσυ

Πανσεληνος πανω απο τον Πυργο των Ψαραδων στη Βουδαπεστη.Τελευταιο βραδυ.Ταξιδεψαμε τρεις.Η τριτη συνταξιδιωτισα δεν ειχε ματια να δει αυτο το υπεροχο φεγγαρι.Ουτε καταφερε να τα ανοιξει ποτε της.Μας αφησε λιγον καιρο μετα.... Θα ταξιδεψουμε και παλι τρεις.Ουτε τωρα ο συνταξιδιωτης μας θα καταφερει να δει απο το Καστρο της Πραγας τον ηλιο να δυει στην ευθεια της Γεφυρας του Καρολου πισω απο το Παλιο Δημαρχειο.Θα βγαλω μια ομορφη φωτο να την καρφιτσωσω πανω απο το παιδικο κρεβατι. ... Κι αν δεν γινουν κι ακριβως ετσι τα πραγματα δεν πειραζει...Αρκει να ολοκληρωσει το δικο του/της ταξιδι....Μωρακι μου σε περιμενουμε.Ο δρομος μετραει για σενα μοναχα αν ειναι να φτασεις στο τελος του.[/quote]
 

Attachments

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.270
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom