Μενουμε Ελλαδα?

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Θελω να μοιραστω κατι που εχω παθει τον τελευταιο καιρο μαζι σας και ελπιζω να μην πεσουν τιποτα φαπες:) ....
Σας εχει συμβει να σας φαινεται η Ελλαδα πολυ λιγη και να θελετε να ταξιδευετε μονο εξωτερικο?
Αυτο εχω παθει εγω...εχω παει σε παρα πολλα μερη στην Ελλαδα μας ..ειναι οντως πανεμορφη μπλα μπλα μπλα αλλα θελω μονο εξωτερικο να πηγαινω.
Κολλησα και με το φορουμ και με ολες αυτες τις φανταστικες περιγραφες τοσων υπεροχων χωρων ,που δεν με γεμιζει κανενα μερος απο την Ελλαδα.
Μου λενε παμε εκει για 3ημερο,παμε στο ταδε νησι ..η το ταδε βουνο και λεω μα καλα με τα ιδια λεφτα μπορω να παω εκει και εκει και εκει στο εξωτερικο.
Το καλοκαιρι μου ζητανε να κανονισω για ελληνικο νησι και εγω ονειρευομαι Κο Σαμουι η Καραιβικη.
Σας συμβαινει το ιδιο?
ΥΓ Μαλλον δεν το εβαλα στη σωστη ενοτητα
΅Ας το μεταφερουν οι mods.
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Και στη δική μου επίσης!;)
Καλή η Ελλάδα, αλλά ταξιδεύω εσωτερικό ΜΟΝΟ όταν δεν με παίρνει για εξωτερικό! Αφήστε, ο κόσμος είναι τεράστιος και παρόλο που ταξιδεύω συχνά πυκνά πάλι ...πίσω έχω μείνει! Που θα μου πάει όμως: το παλεύω!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Χαιρομαι που υπαρχουν κι αλλοι με τον δικο μου καυμο.
Για πειτε και οι υπολοιποι.....
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Νομίζω Kleopatra,
ότι τα πάντα είναι σχετικά με τη διάθεση, τη παρέα και τα θέλω των διακοπών, ειδικά αν μιλάς για καλοκαιρινές διακοπές ...

Καλοκαιρινές διακοπές, διακοπές όμως, έχω κάνει μόνο στην Ελλάδα. Διαλέγω πάντα Ιούλιο ή Σεπτέμβρη και έχω περάσει πολύ όμορφα (ειδικά αξέχαστα στη Σκόπελο, στα Κύθηρα, στη Λευκάδα, στην Αστυπάλαια, στη Χίο κλπ με πανσέληνους, βαρκάδες, ουζάκια στη παραλία τα μεσάνυχτα, κουβεντούλα .....),
αλλά για καλή μου τύχη η παρέα ήταν τέλεια... ούτε γκρίνια ούτε βαριεστημάρα...
Οταν αποφασίζω για διακοπές θέλω αραλίκι και χαλαρές βολτούλες...

Στο εξωτερικό βισματώνομαι ρε παιδί μου, για να δω και εκείνο και το άλλο και το παραπέρα..... ( πας σε ένα μέρος να μην το δεις?)

Εεεε, τώρα που το σκέφθομαι .... και με κάποιες φωτογραφίες που είδα στα αλμπουμς κάποιων από εδώ, δεν θα λεγα όχι και για αραλίκι εξωτικό, σε παραλία εξωτική ..... :D

Αφιερωμένο ....

 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Κλεοπάτρα ναί!!! είσαι για φάπες!!:cool: άν έλεγες το αντίθετο!!:D
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Η αλήθεια είναι οτι για αραλίκι η Ελλάδα είναι ο,τι πρέπει...στο εξωτερικό έχουν άλλο χαρακτήρα τα ταξίδια, πιο...εκπαιδευτικό! (τρέχεις, βλέπεις αξιοθέατα, μουσεία, δοκιμάζεις γεύσεις και συνεχίζεις το τρέξιμο!)
Επίσης, η Ελλάδα , τα νησάκια και οι κοντινές αποδράσεις είναι must για το νέο μου mega scooter που...διψάει για βόλτες! Οπότε, το μοιράζουμε το θεματάκι κι είμαστε εντάξει!
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Το καλοκαιρι δεν εχω ζηλεψει ποτε βολτα στο εξωτερικο. Βολευει, βεβαια, η δουλεια μου που μου επιτρεπει να φευγω τους υπολοιπους εννεα μηνες και να μην αφηνω τις θαλασσες μας ανεκμεταλλευτες..:D Αλλα ετσι κι αλλιως για μενα ο δρομος, ειτε βγαζει στα Τζουμερκα ειτε στη Ναπολη ειναι δρομος κι ειναι το ιδιο καλοδεχουμενος.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Κι εγώ εδώ και δύο χρόνια που έχω τα χρήματα για ταξίδια το ίδιο έχω πάθει, ωστόσο μετά από τόσο περπάτημα, τρέξιμο και απείρου κάλλους σκηνικά στις διάφορες χώρες που έχω επισκεφθει, μου έλειψε λίγο αυτό το "αραλίκι" στα νησιά που αναφέρθηκε παραπάνω. Παρ' όλα αυτά νιώθω ότι το εξωτερικό ακόμα με τραβάει λίγο παραπάνω, απλά άρχισε σιγά-σιγά να μου σιγοψιθυρίζει και η Ελλάδα. Του χρόνου ίσως να μείνω εδώ για διακοπές, οψόμεθα!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Το καλύτερο είναι ο συνδυασμός και των δυο. Καλώς ή κακώς ούτε μπορείς να πεταχτείς για μια ημέρα στη Ρώμη αν δεν έχεις ξαναπάει ούτε να σου στοιχίσει το ίδιο με μια εκδρομή στην Ελλάδα!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.843
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εμενα προσωπικα δεν μου ελειψε καθολου η ελλαδα...
θα ηθελα ΣΙΓΟΥΡΑ να παω σε κανα νησακι ισως κανα 4ημερο...καμια Σαντορινη
αλλα πχ χθες που κοιτουσα τα αεροπορικα εβλεπα κατι τιμες εξωφρενικες για τα ελληνικα νησια...αν βαλεις κ τις τιμες διαμονης, τιμες φαγητου κλπ, ε...εξωτερικο κ παλι εξωτερικο....το αραλικι δεν μου ελειψε καθολου...ισα ισα το πιο τρελο αραλικι το εριξα στον Αγ.Δομηνικο...

ελλαδα πλεον μονο αυθημερον....κανα σκι τον χειμωνα, τιποτα στον ολυμπο για περπατημα ή καμια βουτια χαλκιδικη, και οχι φυσικα 15 Ιουλιου με 15 Αυγουστου...
αν και με τις τιμες της βενζινης και το αυθημερον τσουζει λιγο αλλα τελος παντων....
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Εγώ πάντως σιχάθηκα να πληρώνω το κάθε κωλοχώρι στην ελληνική επαρχία σε τιμές 4 αστέρων Παρισίου και το πλοίο για Ρόδο διπλή τιμή απο το αεροπορικό για Ρώμη ή Λονδίνο.

Για αυτό και έκοψα κάθε τι ελληνικό σε εκδρομές, έτσι και αλλιώς δόξα τω θεώ έχω πάει σε πάρα πολλά μέρη αλλά με τέτοιες τιμές συγγνώμη αλλά δεν τους τα χαλαλίζω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.195
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom