Μενουμε Ελλαδα?

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.112
Όπως και να το κάνεις ωραία η Καραιβική αλλά θέλεις πολύ περισσότερα χρήματα απο όσα δίνεις για τις διακοπές στα ελληνικά νησιά.Οπότε αν αυτά τα χρήματα δεν τα έχεις ή δεν τα διαθέτεις πάει η Καραιβική.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Κι εγω δεν μπορω το καλοκαιρι να με φανταστω εκτος Ελλαδας. Για την ακριβεια εκτος Χαλκιδικης... αλλιως μετα θα κανω το σκατο μου παξιδαμι!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Το ερώτημα σου είναι πιο καίριο και επίκαιρο απο ποτέ! Ξέρω ανθρώπους που τους γεμίζει να δίνουν τα λεφτά τους για να πάνε διακοπές σε ενα νησάκι να ξαπλώνουν στην παραλία με το φραπεδάκι τους και να τρώνε τα μεζεδάκια τους στην ταβέρνα και να μην κάνουν τίποτα και αυτό φυσικά είναι αποδεκτό. καλό δε λέω.
Δεν νομίζω ότι είναι έτσι... Δεν πρέπει να συνδέουμε την διαμονή στην Ελλάδα το κακοκαιρι με ωχαδερφισμό. Απλά θεωρώ ότι είμαστε τυχεροί που η χώρα μας είναι τόσο όμορφη ειδικά το καλοκαίρι. Για μένα οι Κυκλάδες (ειδικά οι μικρές) είναι παράδεισος. Βέβαια ίσως για αυτο δεν μπορώ να σκεφτώ αλλού στην Ευρώπη τον εαυτό μου το καλοκαίρι. Τώρα σε άλλους τροπικούς προορισμούς θα πήγαινα ευχαρίστως αλλά το μπατζετ είναι πολύ παραπάνω...οτι και να λέμε
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Παιδια μου τι να λεμε ..αν δειτε αυτο το θεμα ανοιχτηκε σχεδον 2 χρονια πριν.
Διαφορετικα τα οικονομικα δεδομενα τοτε για τους περισσοτερους .
Τοτε μπορουσες ευκολοτερα να πεις ..παω εξωτερικο και δεν μενω Ελλαδα.
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Πάντως από Θεσσαλονίκη με Ryanair άνετα υπάρχουν προορισμοί που μπορούν να σου βγουν με μισά λεφτά από ένα ταξίδι στην Ελλάδα (δεν εννοώ Χαλκιδική, αλλά Κυκλάδες σίγουρα)
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.112
Δύσκολα φαντάζομαι καλοκαίρι χωρίς ελληνικο νησι.Η Ελλάδα ειδικά το καλοκαιρι για μένα είναι μοναδική.
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δύσκολα φαντάζομαι καλοκαίρι χωρίς ελληνικο νησι.Η Ελλάδα ειδικά το καλοκαιρι για μένα είναι μοναδική.
Σίγουρα αλλά δυστυχώς πλέον είναι "μοναδικές" :roll: και οι τιμές και έτσι αν δεν έχεις κάπου σπίτι ένα ταξίδι σε κάποιο νησί στο εξωτερικό ή γενικότερα σε κάποια άλλη πόλη σου βγαίνει φτηνότερο.... :(
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Εμένα πάντως το ταξίδι αυτό το καλοκαίρι στο εξωτερικό μου βγαίνει πάνω κάτω τα ίδια λεφτά με την Πάρο που πήγα πέρσι.
 

antzelis

Member
Μηνύματα
60
Likes
5
εμεις παμε μια χρονια ευρωπη μια χρονια ελλαδα και ειναι ωραια γιατι δεν βαριομαστε ποτε
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Το καλοκαίρι αξίζει να πάει κανείς Ελλάδα και αν γίνεται σε νησί το χειμώνα όμως εξωτερικό.Η ηπειρωτική Ελλάδα νομίζω επαναλαμβάνεται.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
μου συμβαινει αυτο ακριβως που λες. Δε νομιζω, όμως, ότι φταίει ο κορεσμός για την Ελλάδα. Νομιζω ότι φταιει το κόστος των διακοπών εδώ. Λεω συνέχεια:'μα γιατί να πάω εκεί? με τα ίδια λεφτά πάω εξωτερικό.....'.

Το αποτέλεσμα? Μονοημερες εκδρομουλες στην Ελλάδα, κανα πάμφθηνο νησάκι για κανα 3μερο το καλοκαίρι και όοοοολη η υπόλοιπη άδεια στο εξωτερικό.

Δε φταίμε εμείς, ας χαμηλώσουν τις τιμές.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.330
Likes
3.491
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Έτσι που πάμε σε λίγο θα λέμε :
"Μένουμε Σπίτια Μας" !!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.235
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom