Μετά το Βιετνάμ τι? Ξέμεινα από ταξίδι-όνειρο...

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
λοιπόν

1.Νεπάλ-Θιβέτ
2.Σρι Λάνκα
3.Αυστραλια-N.Z
4.Ζιμπαμπουε-Μποτσουανα-Ζαμπια
5.Μαυρικιος-Ρευνιον
6.Κινα
7.Βενεζουελα
8.Παναμας-Koστα Ρικα
9.Καναδας
10.USA

ελπίζω να έδωσα ιδεες... ;)
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Τι ωραία που είναι να πραγματοποιείς τους στόχους-όνειρα και να νιώθεις πλήρης!:clap::clap::clap:
Ωστόσο είσαι ακόμη υπό την επίρρεια του ταξιδιού,στην ουσία ακόμη το ζεις οπότε είναι νωρίς να θέσεις άλλους στόχους.Θα γίνει όμως σύντομα μόλις καταλαγιάσει η έξαψη της πρόσφατης εμπειρίας!
Εντωμεταξύ δε μας γράφεις καμιά ιστορία με full extra λεπτομέριες τώρα που τις έχεις νωπές???
Άσε που έχεις να μας τελειώσεις κι ένα Περού μη ξεχνιόμαστε :bleh:
Και εις άλλα με υγεία θα σου ευχηθώ εγώ και σίγουρα κάτι θα σου γυαλίσει!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.794
Likes
18.453
Κι όμως, αν και σε νιώθω λίγο, τίποτα δεν έχεις (έχουμε) δει ακόμα....πήρες μια γεύση από την υπέροχη Ν.Α. Ασία (και Βενεζουέλα απ'ότι θυμάμαι έχεις πάει), αλλά έχεις ακόμα ψωμί...πέρα από τα παγωμένα μέρη και τοπία που σου προτείνουν, έχεις Ινδία (μια ήπειρος μόνη της), Αφρική, Μεξικό, μια Καραϊβική....αλλά λίγο σε καταλαβαίνω τι εννοείς, έχω κι εγώ καλύψει πολλά απωθημένα και κάποια πολλές φορές κι όλας (π.χ. Ν.Α. Ασία, Καραϊβική). Αλλά Ινδία, Περού (για μένα, εσύ πήγες), Μεξικό, Κολομβία, εξοχές Ευρώπης περιμένουν...
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Mπράβο για το ταξίδι σας και που κατάφερες να πραγματοποιήσεις όλα τα ταξιδιωτικά σου όνειρα :clap: :clap: :clap:!!! Είμαι σίγουρη πάντως πως μέρα με τη μέρα τη θέση της πληρότητας θα την παίρνει ο ενθουσιασμός και η χαρά για το επόμενο ταξίδι :cool:...
Ας σου πω κι εγώ μια ιδέα...Βραζιλία (Rio de Janeiro, Buzios, Parati, Ilha Grande, Florianopolis, Foz do Iguacu, Manaus, Sao Paulo, Ubatuba, Recife, Porto de Galinhas, Fernando de Noronha, Salvador, Porto Seguro, Morro de Sao Paulo, Lencois κλπ. κλπ.) ! ! ! :sharkisland:
 

xkyralidis

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Γκισε τράπεζας
Ταξίδι-Όνειρο
Σπιτσβέργη
Kαλησπέρα. Υπάρχουν τόσα ταξίδια - όνειρο, που δυσκολεύομαι να πιστέψω, πώς μπορεί κάποιος να ξεμείνει. Εν πάση περιπτώσει, ίσως ένα ταξίδι με τον υπερειρηνικό, ή υπεραμερικανικό σιδηρόδρομο, να επανατοποθετούσε τα ήδη υψηλά στάνταρτς.
 

xkyralidis

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Γκισε τράπεζας
Ταξίδι-Όνειρο
Σπιτσβέργη
Yπερειρηνικός: Βανκούβερ - Οττάβα - Μόντρεαλ - Κεμπέκ
Υπεραμερικανικος: Σαν Φραντσίσκο - Σικάγο - Νέα Υόρκη
Δεν έχω πάει, δεν έχω ιδία άποψη, πλην όμως θεωρώ ότι αποτελεί ξεχωριστή εμπειρία.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Yπερειρηνικός: Βανκούβερ - Οττάβα - Μόντρεαλ - Κεμπέκ
Τι έχουμε φτάσει να διαβάζουμε πια σ' αυτό το φόρουμ.... Όχι, δεν υπάρχει τέτοιος όρος "υπερειρηνικός σιδηρόδρομος".
 

NoFX182

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Backpacking over Europe
βαλε στοχο να πατησεις σε ολες τις ηπειρους της γης! :p Απ'οτι βλεπω, μονο η Αυσταλια και η Ανταρκτικη σου λειπουν! :p
 

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ξέμεινα από όνειρο??
Ινδία κι από μένα. ΄Εχει τόσα να δεις και να κάνεις μόνο που σε τρώνε οι αποστάσεις. Εμείς που πήγαμε πρόσφατα περάσαμε υπέροχα.
για πες.....:D:D:D
θέλω λεπτομέρειες..................................:clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom