Αυστρία Ουγγαρία Μετακίνηση μεταξύ Βιέννης και Βουδαπέστης

bortzos

Member
Μηνύματα
46
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος του κόσμου
Το ίδιο ταξίδι θα κάνουμε bortzos τα εισιτηήρια κάνουν 19 ευρώ με τρένο αν τα κλείσεις τώρα και 19 ευρώ με λεωφορείο.
Κοίτα σ'αυτό το θέμα που έχει γραφτεί:http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...%F4%E9%F3%EC%FC-%F4%E1%EE%E9%E4%E9%EF%FD.html
ευχαριστώ μπήκα στην σελίδα της ΟΒΒ αλλά δεν βρήκα σε τέτοια τιμή που λες..
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
θέλω να ταξιδέψω από Βιέννη στην Βουδαπέστη με τρένο... έχω βρει αυτό τo site
Train Vienna Budapest - Train timetable Vienna to Budapest

αλλα στο τέλος δεν με αφήνει να κάνω check out τα εισιτήρια!
θα ταξιδέψω ανήμερα πρωτοχρονιάς, μήπως να τα κόψω τα εισιτήρια από τον σταθμό της Βιέννης? θα βρω η θα ξεμείνω στην αυστριακή πρωτεύουσα??? :p

έχει κάνει κάποιος το συγκεκριμένο δρομολόγιο ??

ευχαριστώ
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Προσπαθώ να κλείσω τρένο για 1-3/01/2013 μέσω της ούγγρικης σελίδας MAV, αλλά η σελίδα σταματά στις 8 Δεκεμβρίου και δεν δίνει μετέπειτα ημερομηνίες για κλείσιμο εισιτηρίων. Επί μια βδομάδα τώρα συμβαίνει αυτό. Έχει κλείσει κανείς ποτέ εισιτήρια με αυούς; Τι μπορεί να παίζει;Αν κλείσω από τις αυστριακές γραμμές,οι οποίες δίνουν ημερομηνίες, υπάρχουν μηχανήματα των ΟΒΒ στη Βουδαπέστη για να παραλάβω τα εισιτήρια;
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Ναι, είμαι κομματάκι της οργάνωσης και δε θέλω να τα αφήνω τελευταία ώρα. Γιατί; Δεν ανοίγουν νωρίς θέσεις οι Ούγγροι;;
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Τι ακριβώς θα έλεγες; Είμαι πραγματικά περίεργη:) Οι σελίδες δίνουν απάντηση στο ερώτημά μου; Να τις ξαναδιαβάσω για 60η φορά δηλαδή; Διότι με την 59η δεν βρήκα απάντηση, γι'αυτό ζητώ τα φώτα σας :) Ρωτώ κάτι που προφανώς δεν βρήκα διαβάζοντας ή έστω μου διέφυγε. Για την ΟΒΒ διάβασα σε ξένο μπλογκ ότι δεν υπάρχουν μηχανήματα εντός Βουδαπέστης, απλώς θέλω να το επιβεβαιώσω. Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί δε δίνουν τις μετέπειτα ημερομηνίες από Ουγγαρία.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Τι ακριβώς θα έλεγες; Είμαι πραγματικά περίεργη:) Οι σελίδες δίνουν απάντηση στο ερώτημά μου; Να τις ξαναδιαβάσω για 60η φορά δηλαδή; Διότι με την 59η δεν βρήκα απάντηση, γι'αυτό ζητώ τα φώτα σας :) Ρωτώ κάτι που προφανώς δεν βρήκα διαβάζοντας ή έστω μου διέφυγε. Για την ΟΒΒ διάβασα σε ξένο μπλογκ ότι δεν υπάρχουν μηχανήματα εντός Βουδαπέστης, απλώς θέλω να το επιβεβαιώσω. Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί δε δίνουν τις μετέπειτα ημερομηνίες από Ουγγαρία.
τουλαχιστο μπορουσες να το ρωτησεις σε ενα υπαρχον θεμα.
Τωρα τι θες να σου πουμε, στειλε email στην εταιρια να ρωτησεις. Παντως ειναι νωρις ,οταν τα βγαλουν θα κλεισεις για τις ημερομινιες που θες. Τι βιάζεσαι ?
Για να μπορεις να κλεισεις με Αυστριακες (χωρις να ξερω κατι παραπανω), σιγουρα θα υπαρχει τροπος να ταξιδεψεις ..ακομα και να μην υπαρχουν μηχανηματα, θα μπορεις να παραλαβεις το εισητιριο απο καπου αλλου.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Παντως ειναι νωρις ,οταν τα βγαλουν θα κλεισεις για τις ημερομινιες που θες. Τι βιάζεσαι ?.
γιατί ειναι νωρίς; να μην πω οτι ειναι και αργά. αν φυσικά ενδιαφέρει το μέλος να βγάλει τα εισιτήρια στην καλύτερη οικονομικά τιμή
νωρίς κατ εμε μπορείς να πεις, αν ηθελε να τα βγάλει 3 μήνες και νωρίτερα. οχι ομως και νωρίς ο 1,5 μήνας

τα οικονομικά εισιτήρια οσο πιο νωρίς τα κλείνεις τοσο οικονομικώτερα τα βρίσκεις. και το οσο πιο νωρίς συνήθως στους αλλοδαπούς σιδηρόδρομους, βλ αυστριακούς και γερμανικούς που εχω σχετική εμπειρία, μεταφράζεται σε 3μηνο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom