Αυστρία Ουγγαρία Μετακίνηση μεταξύ Βιέννης και Βουδαπέστης

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
γιατί ειναι νωρίς; να μην πω οτι ειναι και αργά. αν φυσικά ενδιαφέρει το μέλος να βγάλει τα εισιτήρια στην καλύτερη οικονομικά τιμή
νωρίς κατ εμε μπορείς να πεις, αν ηθελε να τα βγάλει 3 μήνες και νωρίτερα. οχι ομως και νωρίς ο 1,5 μήνας

τα οικονομικά εισιτήρια οσο πιο νωρίς τα κλείνεις τοσο οικονομικώτερα τα βρίσκεις. και το οσο πιο νωρίς συνήθως στους αλλοδαπούς σιδηρόδρομους, βλ αυστριακούς και γερμανικούς που εχω σχετική εμπειρία, μεταφράζεται σε 3μηνο.
για να μην τα εχουν βγαλει ακομα, μαλλον θεωρουν οτι ειναι νωρις, με βαση την πολιτικη που ακολουθουν. οποτε δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
γιατί ειναι νωρίς; να μην πω οτι ειναι και αργά. αν φυσικά ενδιαφέρει το μέλος να βγάλει τα εισιτήρια στην καλύτερη οικονομικά τιμή
νωρίς κατ εμε μπορείς να πεις, αν ηθελε να τα βγάλει 3 μήνες και νωρίτερα. οχι ομως και νωρίς ο 1,5 μήνας

τα οικονομικά εισιτήρια οσο πιο νωρίς τα κλείνεις τοσο οικονομικώτερα τα βρίσκεις. και το οσο πιο νωρίς συνήθως στους αλλοδαπούς σιδηρόδρομους, βλ αυστριακούς και γερμανικούς που εχω σχετική εμπειρία, μεταφράζεται σε 3μηνο.
Κι εγώ έτσι πιστεύω. Προσπαθώ από τον προηγούμενο μήνα να κλείσω και μονίμως βρίσκω μόνο μέχρι 8 Δεκεμβρίου. Στην αρχή πίστευα ότι δεν έχουν ανοίξει οι θέσεις, αλλά τώρα πια κι εγώ θεωρώ ότι δεν είναι λογικό 1,5 μήνα πριν να μην έχουν ανοίξει θέσεις. Ελπίζω να βγάλω άκρη με τα mail, αν και φοβάμαι ότι θα με συνδέσουν με Κάιρο.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Lucia αν βγάλεις κάποια άκρη please γράψε στο forum καθώς ενδιαφέρομαι κ εγώ για το Βουδαπέστη - Βιέννη μέσα στις γιορτές κ κοιτάω καθημερινώς το MAV
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Lucia αν βγάλεις κάποια άκρη please γράψε στο forum καθώς ενδιαφέρομαι κ εγώ για το Βουδαπέστη - Βιέννη μέσα στις γιορτές κ κοιτάω καθημερινώς το MAV
Έγινε, θα ενημερώσω σχετικά, έχω στείλει mail και αναμένω απάντηση. Τελικά παρόλο το κράξιμο από τους προλαλήσαντες για την ερώτηση μου, φαίνεται ότι έχουν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα.
 

korina80

Member
Μηνύματα
21
Likes
3
Dear Passenger,

Η αολαντηση της MAV...γιατί κι εγώ ενδιαφέρομαι για μέσα στις γιορτές και το κοιτάω καθημερινα!

Thank you for your inquiry!

We would like to inform you that the schedules are changing after the 8th of December, and so schedule and price information is not available for the new schedule period yet. We expect more information around the middle of November. Please, repeat your inquiry later
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Παιδιά τρένο είναι όχι αεροπλάνο!!Οι τιμές είναι ψιλοfix και αν το ψαξεις ακόμη και 10 μέρες νωρίτερα πάλι θα βρεις θέση..
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Dear Passenger,

Η αολαντηση της MAV...γιατί κι εγώ ενδιαφέρομαι για μέσα στις γιορτές και το κοιτάω καθημερινα!

Thank you for your inquiry!

We would like to inform you that the schedules are changing after the 8th of December, and so schedule and price information is not available for the new schedule period yet. We expect more information around the middle of November. Please, repeat your inquiry later
Σ' εμένα δεν έχουν απαντήσει ακόμη, υποθέτω όμως ότι θα λάβω παρόμοια απάντηση. Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση:)

Παιδιά τρένο είναι όχι αεροπλάνο!!Οι τιμές είναι ψιλοfix και αν το ψαξεις ακόμη και 10 μέρες νωρίτερα πάλι θα βρεις θέση..
Θα το βρεις, δε λέω, αλλά στην περίπτωση της Βουδαπέστης/Βιέννης υπάρχει, εξ' όσων γνωρίζω, το Sparscheine, το οποίο είναι φτηνότερο αλλά για περιορισμένες θέσεις.
 

korina80

Member
Μηνύματα
21
Likes
3
Dear Passenger,

Thank you for your inquiry!

We would like to inform you that tickets can be purchased personally at the international ticket offices for this journey, but the online purchase is expected to be available only in about one or two weeks.


Τι εννοείς λέγοντας international ticket offices? Που βρίσκονται?
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Μπορεις να κλεισεις απευθειας απο το σταθμο Budapest Keleti railway station, πας με το μετρο πολυ γρηγορα (κοκκινη γραμμη στην εικονα, σταση Keleti), απο εκει φευγουν τα διεθνη τρενα.

awww.budapest_tourist_guide.com_image_files_budapest_metro_system.jpg
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.967
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Dear Passenger,

Thank you for your inquiry!

We would like to inform you that tickets can be purchased personally at the international ticket offices for this journey, but the online purchase is expected to be available only in about one or two weeks.


Τι εννοείς λέγοντας international ticket offices? Που βρίσκονται?
Ε τρένο είναι, εισιτήρια θέλεις, που λες εσύ να βρίσκονται? Στους σταθμούς. Και πιθανώς και στα γραφεία της σιδηροδρομικής εταιρίας.
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Dear Passenger,

Thank you for your inquiry!

We would like to inform you that tickets can be purchased personally at the international ticket offices for this journey, but the online purchase is expected to be available only in about one or two weeks.


Τι εννοείς λέγοντας international ticket offices? Που βρίσκονται?
Ε ναι, τώρα πεταγόμαστε δυο λεπτά και τα παίρνουμε, αγαπητοί Ούγγροι:bleh: Ανοργάνωτους τους βρίσκω, οι Αυστριακοί τα έχουν ήδη βγάλει.
Τουλάχιστον λέει ότι σε καμιά βδομάδα και μετά θα ανοίξουν για online κρατήσεις. Να δούμε. Θέλω να πιστεύω ότι θα υπάρχουν εκείνα τα φτηνά Sparscheine και για την περίοδο των εορτών.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
γιατί ανοργάνωτοι; καλά κάνουν. Οι μεν βγάζουν εισητήρια πριν 29 μέρες, άλλοι άνα σεζόν, οι άλλοι άνα βδομάδα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.525
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom