Αυστρία Μετακίνηση στη Βιέννη - Κάρτες ΜΜΜ και αξιοθέατων

Geran

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Καλημέρα.
Θα ήθελα να ρωτήσω για την εβδομαδιαία κάρτα. Σε περιορίζει για μετακινήσεις μόνο μέσα στο κέντρο - στη ζώνη 100 ή πας σε όλο το δίκτυο όπου θέλεις? πχ θέλω να πάρω το τραμ από το κέντρο και να πάω στο Grinzing που είναι αρκετά πιο έξω.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Καλημέρα.
Θα ήθελα να ρωτήσω για την εβδομαδιαία κάρτα. Σε περιορίζει για μετακινήσεις μόνο μέσα στο κέντρο - στη ζώνη 100 ή πας σε όλο το δίκτυο όπου θέλεις? πχ θέλω να πάρω το τραμ από το κέντρο και να πάω στο Grinzing που είναι αρκετά πιο έξω.
Ζώνη 100 μόνο
 

Traveler5

Member
Μηνύματα
82
Likes
16
Ποιες περιοχές ανήκουν στη ζώνη 100?
Επίσης η περιοχή Deutsch-Wagram, Niederösterreich είναι μακριά ? Αν ναι έχει συγκοινωνία με το κέντρο?
 

GABRIEL@

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Γνωρίζει κάποιος αν τα εισιτήρια για τα τρένα είναι πιο οικονομικά αν τα κλείσεις ηλεκτρονικά? Θέλω να κλείσω τρένο για το εκπτωτικό χωριό mark Arthur glen και είδα ότι είναι ηλκτρόνικά βγαίνει στα 10 ευρώ να πας και αλλά 10 για να γυρίσεις. Επίσης μέσω της πλατφόρμας δεν έχει κάποια επιλογή για πήγαινε έλα μαζί…
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
καλησπερα σε όλους.

Η χρήση της εβδομαδιαίας κάρτας των 17,10€ περιλαμβάνει τη χρήση μετρό U4 για το πήγαινε έλα στο Σένμπρουν?

Επίσης να σας πω ότι σύμφωνα με μια δική μου έρευνα κ έχοντας να σκοπό να πάω Μουσειο Σίσσυς, Σενμπουρν 22 δωματια, Ανω Belveder με αγορά κάρτας vienna card η έκπτωση είναι 4 €. Η κάρτα κοστίζει 29€ ενω μόνο για τα ΜΜΜ κοστίζει 17
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλημέρα σε όλους.
Φτάνουμε σήμερα βράδυ Βιέννη. Έχω βρει κ σχεδιάσει τη διαδρομή για το ξενοδοχείο.
Η ερώτηση μου είναι η εξής. Από που θα αγοράσω την επόμενη μέρα το εβδομαδιαίο εισιτήριο για τα ΜΜΜ ;
Υπάρχουν μηχανήματα στο αεροδρόμιο, στους σταθμούς του μετρό ή σε κιόσκια.
Ευχαριστώ πολύ όλους
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.011
Likes
40.952
Θα την παρεις απο το κιοσκι της obb αεροδρομιο και θα τη χρησιμοποιησεις απο την ωρα της αφιξης με μια προσαυξηση 1,90 ευρω για αεροδρομιο προς Βιεννη, αν θυμαμαι καλα το ποσο
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Θα την παρεις απο το κιοσκι της obb αεροδρομιο και θα τη χρησιμοποιησεις απο την ωρα της αφιξης με μια προσαυξηση 1,90 ευρω για αεροδρομιο προς Βιεννη, αν θυμαμαι καλα το ποσο
@paefstra ευχαριστώ πολύ. Το σκέφτηκα αυτό που λες απλά λόγω βραδινής προσγείωσης 2250 φαντάστηκα ότι θα είναι κλειστά. Θα ρίξω μια γρήγορη ματιά πάντως.
Ευχαριστώ πολύ
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.011
Likes
40.952
@paefstra ευχαριστώ πολύ. Το σκέφτηκα αυτό που λες απλά λόγω βραδινής προσγείωσης 2250 φαντάστηκα ότι θα είναι κλειστά. Θα ρίξω μια γρήγορη ματιά πάντως.
Ευχαριστώ πολύ
Λογικα θα λειτουργουν τα μηχανηματα αλλα τα βρηκα δυσχρηστα για το συμπληρωμσ και βοηθησαν οι υπαλληλοι. Μπορει καποιος εμπειρος στην ουρα να βοηθησει.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Μπορείς από το μηχάνημα, ο ευκολότερος τρόπος είναι να βγάλεις 2 ξεχωριστά εισιτήρια, ένα μονής διαδρομής από αεροδρόμιο προς Schwechat και μια εβδομαδιαία κάρτα μετακινήσεων.
Επίσης online είτε από την εφαρμογή είτε από εδώ: Wiener Linien Online Shop - Produkte
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.109
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom