Πολωνία Μετακινήσεις στην Πολωνία

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Bέβαια αφού κοστίζει η εναλλακτική επιλογή μόλις 10 ευρώ για 3 ώρες διαδρομή είναι value for money και χωρίς τον ψυχαναγκασμό της ώρας.
Ακουγεται απίστευτο, αλλα εκλεισα με 3,5 ευρω τη διαδρομη τελικα με το Modlinbus. Και με 2 ευρω τη διαδρομη Γκντανσκ Τορουν, 2,5 ωρες ταξιδι :haha:.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ακουγεται απίστευτο, αλλα εκλεισα με 3,5 ευρω τη διαδρομη τελικα με το Modlinbus.
Γιατί είναι απίστευτο; Αυτή είναι η τιμή του εισιτηρίου αν κλείσεις έγκαιρα απ' το διαδίκτυο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Γιατί είναι απίστευτο; Αυτή είναι η τιμή του εισιτηρίου αν κλείσεις έγκαιρα απ' το διαδίκτυο.
Γιατί όσο να ΄ναι κανεις μια σύγκριση πόσο στοιχίζει μια διαδρομή 200 χιλιομέτρων στην Ψωροκώσταινα με ΚΤΕΛ (και χωρίς δυνατότητα να κλείσεις έγκαιρα για να παρεις ειδική τιμή).
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Γιατί όσο να ΄ναι κανεις μια σύγκριση πόσο στοιχίζει μια διαδρομή 200 χιλιομέτρων στην Ψωροκώσταινα με ΚΤΕΛ (και χωρίς δυνατότητα να κλείσεις έγκαιρα για να παρεις ειδική τιμή).
Για τη διαδρομή Αθήνα - Θεσ/νίκη με το ΚΤΕΛ, εύκολα βρίσκει κανείς εισιτήριο με 15 ευρώ. Και η απόσταση είναι 500 χλμ. Αναλογικά, τα 200 χιλιόμετρα κοστίζουν 6 ευρώ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Αθηνα- Πάτρα, 207 χιλιόμετρα, 20, 7 ευρω το εισιτήριο.
Τα Κτελ δεν τιμολογούν αναλογικά, δε νομίζω ότι μπορεί κανείς να παει στο ΚΤΕΛ Θεσσαλονίκης και να διαπραγματευτεί εισιτήριο 6 ευρώ για να κατέβει στα 200 χιλιόμετρα απόστασης :haha:. Το φτηνότερο που εχω κλείσει στο ΚΤΕΛ Αθηνα- Θεσσαλονικη πριν 3 χρόνια ήταν σε προσφορα 22 ευρω, πάντως, μονο ενα δρομολόγιο την ημέρα, από 44. Νομίζω ότι η τιμή αυξήθηκε πλέον, πάνω από 44.
 
Last edited:

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αθηνα- Πάτρα, 207 χιλιόμετρα, 20, 7 ευρω το εισιτήριο.
Τα Κτελ δεν τιμολογούν αναλογικά, δε νομίζω ότι μπορεί κανείς να παει στο ΚΤΕΛ Θεσσαλονίκης και να διαπραγματευτεί εισιτήριο 6 ευρώ για να κατέβει στα 200 χιλιόμετρα απόστασης :haha:. Το φτηνότερο που εχω κλείσει στο ΚΤΕΛ Αθηνα- Θεσσαλονικη πριν 3 χρόνια ήταν σε προσφορα 22 ευρω, πάντως, μονο ενα δρομολόγιο την ημέρα, από 44. Νομίζω ότι η τιμή αυξήθηκε πλέον, πάνω από 44.
Αυτή τη στιγμή έχει εισιτήρια 15 ευρώ σε 4 διαφορετικά δρομολόγια της Δευτέρας από Θεσ/νίκη για Αθήνα. Τέλος πάντων, είναι προφανές ότι δεν πρόκειται να βρούμε άκρη, είμαστε και οφ-τόπικ, οπότε το σταματώ εδώ. Ο καθένας πορεύεται όπως μπορεί.
 

Chrysanthi_bax

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα! Στα σχέδια μου είναι ένα ταξίδι στην Πολωνια και σκοπεύω να ταξιδέψω από τη Βαρσοβια στην Κρακοβία με τρενο. Θα ήθελα να μάθω αν συμφέρει περισσότερο οικονομικά να κλείσω τα εισιτήρια τρένου από το ίντερνετ η αν είναι το ίδιο με το να τα κλείσω από κοντα.
 
Μηνύματα
95
Likes
65
Καλησπέρα! Στα σχέδια μου είναι ένα ταξίδι στην Πολωνια και σκοπεύω να ταξιδέψω από τη Βαρσοβια στην Κρακοβία με τρενο. Θα ήθελα να μάθω αν συμφέρει περισσότερο οικονομικά να κλείσω τα εισιτήρια τρένου από το ίντερνετ η αν είναι το ίδιο με το να τα κλείσω από κοντα.
ενα μηνα ακριβως πριν στο pkp ειναι παμθηνα προτιμησε το express εχει μικρη διαφορα οτι αλλο θελεις στη διαθεση σου

pkp το επισημο σαιτ
 
Last edited by a moderator:

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Από Βαρσοβια για Πόζναν με τρένο,πόση ωρα ειναι; Σε ενα σαιτ ελεγε 5 ωρες και σε ενα αλλο 3 και εχω μπερδευτεί. Γενικα για τα τρένα και τα δρομολόγια,ποιο σάιτ προτείνετε να συμβουλεύομαι, ποιο χρησιμοποιείτε;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Από Βαρσοβια για Πόζναν με τρένο,πόση ωρα ειναι; Σε ενα σαιτ ελεγε 5 ωρες και σε ενα αλλο 3 και εχω μπερδευτεί. Γενικα για τα τρένα και τα δρομολόγια,ποιο σάιτ προτείνετε να συμβουλεύομαι, ποιο χρησιμοποιείτε;
https://en.e-podroznik.pl/
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.572
Καλησπέρα. Υπάρχει στην Πολωνία κάποια αξιόπιστη εταιρία με mini-bus για τη μετακίνηση από και προς το αεροδρόμιο της Βαρσοβίας, που να μπορείς να κλείσεις τις διαδρομές διαδικτυακά (όπως πχ η GoOpti σε άλλες χώρες);
Επίσης, πόσο περίπου κοστίζει το ταξί από το αεροδρόμιο της Βαρσοβίας στο κέντρο της πόλης;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.298
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom