Πολωνία Μετακινήσεις στην Πολωνία

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.572
Όπου μπήκα σε ταξί στην Πολωνία ( και πηρα πολλά) δεν ένιωσα ανασφάλεια. Αν σε ζορίζει, πάρε data στο κινητό απο το αεροδρόμιο και κλείσε Uber για να ξέρεις και τα στοιχεία του οδηγού
Οκ, ας μην υπερβάλλω, θα πάρω απλά ένα ταξί από το αεροδρόμιο. Θα πρέπει πριν ξεκινήσουμε να διευκρινίσω το θέμα του αντιτίμου;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Απο Modlin που έχω εμπειρία με ταξί είναι στάνταρ η τιμή. Μπορείς να ρωτήσεις κι εκει η να κλειςεις απο πριν να περιμένει.
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα, έχουμε κλείσει ταξίδι τον Ιούλιο στην Πολωνία και σκοπεύουμε την πρώτη ημέρα που θα φτάσουμε να πάμε κατευθείαν απο την Βαρσοβία (Μοντλιν) στο Gdansk. Θα κάνουμε μια διανυκτέρευση εκεί και την επόμενη θα γυρίσουμε Βαρσοβία.
Τι προτείνετε για την μεταφορά (τρενο, αμαξι, λεωφορείο), θα είμαστε δυο άτομα!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Καλησπέρα, έχουμε κλείσει ταξίδι τον Ιούλιο στην Πολωνία και σκοπεύουμε την πρώτη ημέρα που θα φτάσουμε να πάμε κατευθείαν απο την Βαρσοβία (Μοντλιν) στο Gdansk. Θα κάνουμε μια διανυκτέρευση εκεί και την επόμενη θα γυρίσουμε Βαρσοβία.
Τι προτείνετε για την μεταφορά (τρενο, αμαξι, λεωφορείο), θα είμαστε δυο άτομα!
Όλα εξαρτώνται από την ώρα άφιξης στο Modlin. Αν είναι όπως τώρα το απόγευμα υπάρχουν οι ακόλουθες επιλογές:
Λεωφορείο από το αεροδρόμιο στον γειτονικό σταθμό τραίνων Modlin και τραίνο για Gdansk
Να πάτε Βαρσοβία, να διανυκτερεύσετε και να πάρετε τραίνο ή αεροπλάνο (από το αεροδρόμιο Chopin με ryanair) την επομένη
Να πάτε Βαρσοβία και από κει να πάτε το ίδιο βράδυ στο αεροδρόμιο Chopin καθώς έχει βραδυνή πτήση με LΟΤ που είναι συχνά ακριβή (υπάρχει και απευθείας λεωφορείο Modlin-Chopin αλλά με αραιά δρομολόγια.
Όλα τα σενάρια αυθημερόν προϋπόθεση έχουν να φτάσει στην ώρα της η Ryanair
Mόνο μισή μέρα όμως στο Gdansk???
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Πάντως και τα λεωφορεια ειναι πολυ οικονομικα και συνήθως αρκετα πιο φθηνά απο τραίνα και ιδίως τα polski, αν κλεισεις νωρις. http://www.polskibus.com/en/index.htm
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Καλημέρα,

Η πτήση μας είναι πρωινή, κατα τις 9:00 θα βρισκόμαστε στο Μοντλιν.

Θα αφιερώσουμε την πρωτη ημέρα και την δεύτερη μέχρι το απόγευμα και μετά θα κάνουμε 3 διανυκτερεύσεις στην Βαρσοβία.
Νομίζω ότι είναι οκ σαν χρόνος, τι λέτε;
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Προσπαθώντας να κλεισω εισιτηρια απο Gdasnk προς Warsaw με την Lot έίδα οτι ζητάει first & middle name..Σαν middle τι βάζουμε;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Aν δεν ξέρεις τι είναι τότε δε χρειάζεται να το συμπληρώσεις.
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Aν δεν ξέρεις τι είναι τότε δε χρειάζεται να το συμπληρώσεις.
Ευχαριστώ για την απάντηση, πρωτη φορά το είδα και μου φάνηκε παράξενο..Με άλλες που έχω κλείσει δεν υπήρχε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom