Ηνωμένο Βασίλειο Μετακινήσεις στο Λονδίνο

Joanna

Member
Μηνύματα
199
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Το καλύτερο είναι πληρώσεις ανέπαφα με Revolut παίρνοντας την Elizabeth line μέχρι Ealing Broadway και στη συνέχεια να πάρεις ένα λεωφορείο όπου κι εκεί πληρώνεις με κάρτα ανέπαφα.... Υπάρχουν κιαλλες επιλογές ακόμα φτηνότερες παίρνοντας διαφορά λεωφορεία και μέτρο αλλά χρειάζεται περισσότερη ώρα ..Αν θες κατέβασε και την εφαρμογή citymapper,επιλεξε London και δες λίγο τις επιλογές σου.Ειναι πάρα πολύ καλή...
Σ ευχαριστώ πολύ ! Τα έχω δει όλα, λίγο με το εισιτήριο μπερδεύτηκα..😀
 

alisaxni

Member
Μηνύματα
78
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ελληνικά νησιά
Ταξίδι-Όνειρο
Ωκεανία
Καλησπέρα παιδιά!

Επειδή έρχεται ταξίδι στο Λονδίνο και είναι η πρώτη φορά που θα βρεθώ εκεί, έχω (και εγώ ναι!) μπερδευτεί λίγο με το θέμα μετακίνηση, που όπως καταλαβαίνετε καίει λόγω κόστους, νομίσματος κτλ. Διάβασα με προσοχή τις απαντήσεις και σε γενικά πλαίσια λέτε ότι συμφέρει περισσότερο το pay as you go? Το cap ισχύει; Γιατί φίλη που μένει 5 χρόνια εκεί μερικές φορές λέει ότι ξεπερνάει το ημερήσιο κόστος τις 8-10 λίρες, ανάλογα τις μετακινήσεις.

Για να καταλάβετε θα μείνω ζώνη 1 και αν εξαιρέσεις το αεροδρόμιο πήγαινε - έλα, όλες μου οι μετακινήσεις θα είναι στην 1. Θα μείνω 4 βράδια και όπως είναι λογικό θα μετακινηθώ αρκετά για να δω όσα περισσότερα γίνεται. Ζητώ τη γνώμη σας ως.. βετεράνοι. Είναι προτιμότερο το pay as you go με την άυλη revolut ή καμια εβδομαδιαία travelcard απεριορίστων; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.041
Likes
6.431
Καλησπέρα παιδιά!

Επειδή έρχεται ταξίδι στο Λονδίνο και είναι η πρώτη φορά που θα βρεθώ εκεί, έχω (και εγώ ναι!) μπερδευτεί λίγο με το θέμα μετακίνηση, που όπως καταλαβαίνετε καίει λόγω κόστους, νομίσματος κτλ. Διάβασα με προσοχή τις απαντήσεις και σε γενικά πλαίσια λέτε ότι συμφέρει περισσότερο το pay as you go? Το cap ισχύει; Γιατί φίλη που μένει 5 χρόνια εκεί μερικές φορές λέει ότι ξεπερνάει το ημερήσιο κόστος τις 8-10 λίρες, ανάλογα τις μετακινήσεις.

Για να καταλάβετε θα μείνω ζώνη 1 και αν εξαιρέσεις το αεροδρόμιο πήγαινε - έλα, όλες μου οι μετακινήσεις θα είναι στην 1. Θα μείνω 4 βράδια και όπως είναι λογικό θα μετακινηθώ αρκετά για να δω όσα περισσότερα γίνεται. Ζητώ τη γνώμη σας ως.. βετεράνοι. Είναι προτιμότερο το pay as you go με την άυλη revolut ή καμια εβδομαδιαία travelcard απεριορίστων; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Φυσικά και ισχύει.
Κάρτα, ειδικά αν έχεις revolut, και θα είσαι μια χαρά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.655
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom