Γαλλία Μετακινήσεις στο Παρίσι, καρτα απεριοριστων διαδρομων

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Τι εννοείς άλλα μέσα μεταφοράς?? Νομίζω ότι δεν θα σας χρειαστεί κάποιο άλλο μέσω πέρα από μετρό και rer! Πάνε παντού! Τουλάχιστον εμείς δεν χρειάστηκε καμία από τις 9 μέρες που μείναμε να χρησιμοποιήσουμε κάτι άλλο!
Η paris visite είναι πιο ελαστική στις μέρες, ισχύει από την μέρα που θα την χρησιμοποιήσεις και για 5 μέρες! Ενώ η navigo ισχύει από δευτέρα μέχρι κυριακή! δλδ αν κάποιος φτάνει παρασκευή και φεύγει Τρίτη ας πούμε ίσως τον συνέφερε η visite!
+το ότι έχει κάποιες εκπτώσεις σε μουσεία , κάτι το οποίο αν είστε κάτω από 26 δεν θα πρέπει να σας απασχολεί γιατί είναι σχεδόν όλα τα αξιοθέατα δωρεάν!
 

MariaMoSam

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Τι εννοείς άλλα μέσα μεταφοράς?? Νομίζω ότι δεν θα σας χρειαστεί κάποιο άλλο μέσω πέρα από μετρό και rer! Πάνε παντού! Τουλάχιστον εμείς δεν χρειάστηκε καμία από τις 9 μέρες που μείναμε να χρησιμοποιήσουμε κάτι άλλο!
Η paris visite είναι πιο ελαστική στις μέρες, ισχύει από την μέρα που θα την χρησιμοποιήσεις και για 5 μέρες! Ενώ η navigo ισχύει από δευτέρα μέχρι κυριακή! δλδ αν κάποιος φτάνει παρασκευή και φεύγει Τρίτη ας πούμε ίσως τον συνέφερε η visite!
+το ότι έχει κάποιες εκπτώσεις σε μουσεία , κάτι το οποίο αν είστε κάτω από 26 δεν θα πρέπει να σας απασχολεί γιατί είναι σχεδόν όλα τα αξιοθέατα δωρεάν!
Εννοω λεωφορεια.Με τα οποια βλεπεις και λιγο την πολη...με το μετρο χανεις πολλα.Ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σου.Να εισαι καλα
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
7.996
Likes
12.063
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Εννοω λεωφορεια.Με τα οποια βλεπεις και λιγο την πολη...με το μετρο χανεις πολλα.Ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σου.Να εισαι καλα
ααα όχι για αυτά που αναφέρεσαι δεν ισχύει η navigo! δεν κάνει τίποτα! να περάσετε καλά!
Ισχυει και για λεωφορεια και τραμ κανονικα.
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
νόμιζα ότι εννοεί τα ανοιχτά λεωφορεία που σε κάνουν τουρ στην πόλη! Δεν μου πήγε το μυαλό στα αστικά κτλ :p
 

MariaMoSam

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
νόμιζα ότι εννοεί τα ανοιχτά λεωφορεία που σε κάνουν τουρ στην πόλη! Δεν μου πήγε το μυαλό στα αστικά κτλ :p
χαχα αυτά εννοούσα! Όχι τα hop on hop off..Ευχαριστώ πολύ όλους!

Α και κάτι ακόμα... (είμαι κουραστική το ξέρω αλλά αγχώθηκα..) την κάρτα πρέπει να την επικυρώνεις κάθε φορά? Ευχαριστώ.. πιστεύω ότι είναι η τελευταία ερώτηση :)
 
Μηνύματα
90
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
ελβετια
Ονειρεμένο Ταξίδι
φιλανδια
χαχα αυτά εννοούσα! Όχι τα hop on hop off..Ευχαριστώ πολύ όλους!

Α και κάτι ακόμα... (είμαι κουραστική το ξέρω αλλά αγχώθηκα..) την κάρτα πρέπει να την επικυρώνεις κάθε φορά? Ευχαριστώ.. πιστεύω ότι είναι η τελευταία ερώτηση :)
στο μετρο ναι στο τραμ και λεοφωρειο οχι.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.996
Likes
12.063
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
χαχα αυτά εννοούσα! Όχι τα hop on hop off..Ευχαριστώ πολύ όλους!

Α και κάτι ακόμα... (είμαι κουραστική το ξέρω αλλά αγχώθηκα..) την κάρτα πρέπει να την επικυρώνεις κάθε φορά? Ευχαριστώ.. πιστεύω ότι είναι η τελευταία ερώτηση :)
Ναι, παντου. Ακομη και σε τραμ, λεωφορεια υπαρχει προστιμο (νομιζω 5 ευρω) αν σου κανουν ελεγχο και δεν την εχεις επικυρωσει.
 

xspiliotis

Member
Μηνύματα
8
Likes
8
Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα μια βοήθεια σχετικά με την Paris visite.

Η αγορά της online έχει κάποια διαφορά στην τιμή από το να την πάρω από το μετρό?
Οι εκπτώσεις που έχει για τα μουσεία είναι διαθέσιμες μόνο στα εκδοτήρια? Διότι δεν βρίσκω να την αναφέρουν κάπου ή να την έχουν ως επιλογή για έκπτωση.

Ευχαριστώ
 

Maritinaki

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
καλησπέρα ! Την κάρτα navigo μπορείς να την προμηθευτείς Δευτέρα μεσημέρι από το CDG ?
ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom