Γαλλία Μετακινήσεις στο Παρίσι, καρτα απεριοριστων διαδρομων

chef1971

Member
Μηνύματα
15
Likes
6
Το Λουβρο ,τον Πυργο του Αιφελ (να πατε και βραδυ να τον δειτε φωτισμενο),το μουσειο Πομπιντου,την Παναγια των Παρισιων,τη Μονμαρτη,τα Ηλυσια Πεδια,το Πανθεον,τη γεφυρα Αλεξαντερ ΙΙΙ,τη γεφυρα με τα λουκετα των ερωτευμενων,βολτα στο Σηκουανα με τα μπατο-μους,το πολυ γραφικο νησακι Ιλ ντε λα Σιτε,τη Βαστιλη,την Οπερα ,την Πλας δε λα Κονκορντ....
Ευχαρηστωωω!!!

Πρεπει να αλλάξω και τον τίτλο οχι χαμένος στον χάρτη του μέτρο αλλα γενικά χαμένος !!!
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Για τέσσερις μέρες στο παρισι (Παρασκευή -Δευτέρα ) η καλύτερη λύση λέτε να ειναι αυτο το πακετάκι των δέκα εισιτηρίων που μου είπατε ??? και απο που θα τα αγοράσω ;; Για τα παιδιά (11χρονων) ειναι αλλα???
Ποια Παρασκευη ακριβως;
 

chef1971

Member
Μηνύματα
15
Likes
6
Ποια Παρασκευη ακριβως;
9/01/15

Και μαλλον και χαμενο στη μεταφραση ..σε προβλεπω:)
Θα δούμε αγγλικά γερμανικά κάποια άκρη θα βγαλω

Σε ποιο τερμιναλ προσγειωνεσαι;
Δεν ξέρω ακόμα ??? το γραφή κάπου στο εισιτήριο?
 
Last edited by a moderator:

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Για τέσσερις μέρες στο παρισι (Παρασκευή -Δευτέρα ) η καλύτερη λύση λέτε να ειναι αυτο το πακετάκι των δέκα εισιτηρίων που μου είπατε ??? και απο που θα τα αγοράσω ;; Για τα παιδιά (11χρονων) ειναι αλλα???
http://www.takeatour.gr/parisi/metakiniseis/ διαβασε αυτο να παρεις μια ιδεα...και θα σου πω λεπτομέρειες αυριο ( να ψαξω τις σημειωσεις μου) αν καποιος αλλος δεν σου εχει απαντησει...καληνυχτα για τωρα :) ( Οι τιμες μπορει να εχουν αλλαξει για 2015 θελει λιγο ψαξιμο)
 

chef1971

Member
Μηνύματα
15
Likes
6
http://www.takeatour.gr/parisi/metakiniseis/ διαβασε αυτο να παρεις μια ιδεα...και θα σου πω λεπτομέρειες αυριο ( να ψαξω τις σημειωσεις μου) αν καποιος αλλος δεν σου εχει απαντησει...καληνυχτα για τωρα :) ( Οι τιμες μπορει να εχουν αλλαξει για 2015 θελει λιγο ψαξιμο)
Καληνύχτα!!! Ευχαρηστω και πάλι και θα περιμένω για περισσότερες πληροφορίες
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ναι παρντον, το πες και πριν. Για το παιδι καλυτερα να βγαλεις Paris Visite 5 ημερων γιατι την πληρωνει στη μιση τιμη εφοσον ειναι κατω απο 12 και του βγαινει 29-30€ περιπου ολα μεσα. Αλλιως θελει κανονικα εισιτηρια.
Εσεις θα χρειαστειτε σιγουρα 9,75€χ2+7,50€χ2=34,50€ και μετα τις μετακινησεις μεσα στο Παρισι. Αν θεωρειτε πως θα κανετε περισσοτερες απο 5 μετακινησεις καποια τοτε βγαλτε mobilis (ημερησιο εισιτηριο) για εκεινη τη μερα που εχει 6,80€. Διαφορετικα χρησιμοποιηστε το καρνεδακι.

Βασικα ττη μερα που θα πατε disney βγαλε mobilis για 1-5 ζωνη για τους ανω των 11. Κανει 16,10€. Τα 15 ετσι κι αλλιως θα τα δωσετε. Εκτος κι αν ξεκινησετε νωρις απο το ξενοδοχειο και επιστρεψετε κατευθειαν σε αυτο χωρις να χρειατειτε να χρησιμοποιησετε αλλο μεσο εκεινη τη μερα.
 
Last edited:

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.ixxi.ratp.tourisme

Με αυτο το βοήθημα/app στο smartphone σας, ουτε δευτερολεπτο δεν θα νιωσετε χαμένοι στο μετρο ειδικά κ στο παρισι γενικά.
λειτουργει κ offline
Ποιο ευκολα χάνεσαι σε ελληνική μεγαλουπολη από οτι στο μετρο του παρισιού
 

chef1971

Member
Μηνύματα
15
Likes
6
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.ixxi.ratp.tourisme

Με αυτο το βοήθημα/app στο smartphone σας, ουτε δευτερολεπτο δεν θα νιωσετε χαμένοι στο μετρο ειδικά κ στο παρισι γενικά.
λειτουργει κ offline
Ποιο ευκολα χάνεσαι σε ελληνική μεγαλουπολη από οτι στο μετρο του παρισιού
ευχαρηστω παρα πολυ για την βοηθεια!!
 

FOTINIRALLI

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Καλημέρα, πρόκειται να πάω Παρίσι με μια φίλη από Σάββατο 17 Ιανουαρίου (μεσημεράκι φτάνουμε) ως Τρίτη 20 (πρωί φεύγουμε). Το αεροδρόμιο μας είναι το μποβέ, απ'όπου θα πάρουμε λεωφορείο για το κέντρο, που το έχω ήδη βρει. Όμως μπερδευτήκαμε πολύ με τις μετακινήσεις μας! Απ'ότι είδα όλα τα σος που πρέπει να δούμε είναι σχετικά στο κέντρο. Να σημειώσω ότι θα πάμε και στη Disneyland. Τι μας συμφέρει να κάνουμε?Να βγάλουμε κάποια κάρτα ή να παίρνουμε εισιτήρια?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom