• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάιο - Ιούλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Γαλλία Μετακινήσεις στο Παρίσι, καρτα απεριοριστων διαδρομων

tripakias

Member
Εννοω λεωφορεια.Με τα οποια βλεπεις και λιγο την πολη...με το μετρο χανεις πολλα.Ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σου.Να εισαι καλα
ααα όχι για αυτά που αναφέρεσαι δεν ισχύει η navigo! δεν κάνει τίποτα! να περάσετε καλά!
Ισχυει και για λεωφορεια και τραμ κανονικα.

vasilisD

Member
νόμιζα ότι εννοεί τα ανοιχτά λεωφορεία που σε κάνουν τουρ στην πόλη! Δεν μου πήγε το μυαλό στα αστικά κτλ :p

MariaMoSam

Member
νόμιζα ότι εννοεί τα ανοιχτά λεωφορεία που σε κάνουν τουρ στην πόλη! Δεν μου πήγε το μυαλό στα αστικά κτλ :p
χαχα αυτά εννοούσα! Όχι τα hop on hop off..Ευχαριστώ πολύ όλους!

Α και κάτι ακόμα... (είμαι κουραστική το ξέρω αλλά αγχώθηκα..) την κάρτα πρέπει να την επικυρώνεις κάθε φορά? Ευχαριστώ.. πιστεύω ότι είναι η τελευταία ερώτηση :)

Α και κάτι ακόμα... (είμαι κουραστική το ξέρω αλλά αγχώθηκα..) την κάρτα πρέπει να την επικυρώνεις κάθε φορά? Ευχαριστώ.. πιστεύω ότι είναι η τελευταία ερώτηση :)
στο μετρο ναι στο τραμ και λεοφωρειο οχι.

tripakias

Member

Ναι, παντου. Ακομη και σε τραμ, λεωφορεια υπαρχει προστιμο (νομιζω 5 ευρω) αν σου κανουν ελεγχο και δεν την εχεις επικυρωσει.

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα μια βοήθεια σχετικά με την Paris visite.

Η αγορά της online έχει κάποια διαφορά στην τιμή από το να την πάρω από το μετρό?
Οι εκπτώσεις που έχει για τα μουσεία είναι διαθέσιμες μόνο στα εκδοτήρια? Διότι δεν βρίσκω να την αναφέρουν κάπου ή να την έχουν ως επιλογή για έκπτωση.

Ευχαριστώ

MOSXRI

Member
Πριν 3 χρόνια είχα επισκεφτεί το Παρίσι και θυμάμαι ότι με την 10άδα εισιτηρίων κάναμε την δουλειά μας. Τώρα θα ξανά πάω για 4 μέρες και αναρωτιέμαι τι να κάνω!Απλά να αναφέρω ότι πέρα από το αεροδρόμιο και τις Βερσαλίες δεν θα βγω από το κέντρο καθόλου!Πόσο κοστίζει το καρνέ δέκα εισιτηρίων και πόσο η Parisvisite για 3 μέρες σε όλες τις ζώνες:Επίσης με την δεύτερη ισχύει ότι έχεις εκπτώσεις και σε μουσεία;

vasilisD

Member
Ναι η Parisvisite έχει κάποιος εκπτώσεις από ότι θυμάμαι , πάντως εμείς για τις μεταφορές είχαμε χρησιμοποιήσει την Navigo. Αρκετά πιο οικονομική και λογικα για 4 μέρες που θα είστε θα σας βολεύει εκτός αν θα είστε στο Παρίσι ΠΣΚ - Δευτέρα.
Paris Visit (Pass Transport) (zones 1 to 5) - 3 Days / Adult 55,10 €

Paris Visit (Pass Transport) (zones 1 to 5) - 5 Days / Adult 67,40 €

βέβαια ανάλογα και την χρήση που θα την κάνετε όσων αφορά τα μουσεία . Εμείς που είμασταν κάτω από 26 είχαμε δωρεάν είσοδο σχεδόν σε όλα , οπότε μας βόλεψε πάρα πολύ η navigo!

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.159
Μέλη
34.692
Νεότερο μέλος
Iliaskos 1

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom