Αυστραλία Μετανάστευση στην Αυστραλία

Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Καλή αρχή, φιλαράκι, στη.. νέα σου ζωή! Εσύ αλλάζεις... βιβλίο, όχι απλά σελίδα στη ζωή σου!

εύχομαι ένα νέο και δημιουργικό ξεκίνημα!

Άντε και σε μία μελλοντική travelstorίτικη συνάντηση στην Αυστραλία :D
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.851
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ή κάπου εκεί κοντά τέλος πάντων, π.χ. μπόρα-μπόρα ας πούμε.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.757
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Αυτές είναι αποφάσεις! Να πάνε όλα καλά εύχομαι!

Δεν πιστεύω να παραμελήσεις ετούτο εδώ το σπιτικό τώρα που πας να στήσεις το καινούργιο σπίτι στη Μελβούρνη!
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Συγχαρητήρια κι από μένα για τη δουλειά και την απόφαση! Καλή αρχή στη νέα σου ζωή και όταν τακτοποιηθείς με το καλό περιμένουμε λεπτομερείς ιστορίες και περιγραφές για τη ζωή στη Μελβούρνη! :)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σε πρώτη φάση ψάχνω κανένα καλό navigator για το android μου, μπας και κατέχει κανείς;
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Σε πρώτη φάση ψάχνω κανένα καλό navigator για το android μου, μπας και κατέχει κανείς;
Αυτα ειναι προβληματα..! Ευγε, Def, παντα τετοια!
Λοιπον σου δινουμε ενα μηνα να προσαρμοστεις, αλλον εναν να μαθεις πως παιζεται το αυστραλεζικο ποδοσφαιρο κι απο Σεπτεμβρη αρχιζει η ανταποκριση. Να'χεις στο νου σου βεβαια πως θεματα τυπου "Σαββατοκυριακο στην Τασμανια" η "Συναντωντας τους απογονους του Bounty στο Norfolk" θα κλειδωνονται αυτοματα! :D

Α, και το σημαντικοτερο: σου βρηκα ομαδα! ενταξει, δεν ειναι ακριβως αετος, ενα ερμο γερακι ειναι... αλλα την περασμενη δεκαετια ειχε χοντρα οικονομικα προβληματα, σεναρια για πτωχευσεις και συγχωνευσεις, θα σου φαινεται οικεια..:bleh:

 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
βρε ουστ,να χαθείς (... ζηλεύωωωω και γω !!) :haha:

υπαρχει μεγάλο πρακτορείο εκεί για αεροπορικά (Ελληνας συγγενής μου)
Consolidated Travel Group
έχει και εδώ υποκατάστημα στην Μπενάκη

αφεντικό και από μένα καλή προσαρμογή !

(ααααχχχχ !!) :lol::clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αυτα ειναι προβληματα..! Ευγε, Def, παντα τετοια!
Λοιπον σου δινουμε ενα μηνα να προσαρμοστεις, αλλον εναν να μαθεις πως παιζεται το αυστραλεζικο ποδοσφαιρο κι απο Σεπτεμβρη αρχιζει η ανταποκριση. Να'χεις στο νου σου βεβαια πως θεματα τυπου "Σαββατοκυριακο στην Τασμανια" η "Συναντωντας τους απογονους του Bounty στο Norfolk" θα κλειδωνονται αυτοματα! :D

Α, και το σημαντικοτερο: σου βρηκα ομαδα! ενταξει, δεν ειναι ακριβως αετος, ενα ερμο γερακι ειναι... αλλα την περασμενη δεκαετια ειχε χοντρα οικονομικα προβληματα, σεναρια για πτωχευσεις και συγχωνευσεις, θα σου φαινεται οικεια..:bleh:
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! :haha: :haha: :haha:
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Το έλεγες εδώ και καιρό, ότι ψάχνεις δουλειά (και μάλιστα ..εκτός). Μετά είπα ...εντάξει το παιδί "τακτοποιήθηκε" εντός. Πχ. του αρκεί το "ταξιδιωτικό" του δημιούργημα!!! Κάνει και κάτι τι ακόμα.... Έκανε και οικογένεια (να σου ζήσουν όλοι τους), ρίζωσε πλέον εδώ.
Μετά κατάλαβα ότι..... μου μοιάζεις. Το στήνω, το οργανώνω (φυσικά και δεν το εγκαταλείπω, αφού εμείς είμαστε και αματερ ταυτόχρονα, αγαπάμε ότι κάνουμε)...και πάμε παρακάτω. Άλλωστε ...δεν είναι για τα λεφτά (από ένα επίπεδο και πάνω βέβαια). Η αλλαγή, οι νέοι ορίζοντες, η επιτυχία, η χαρά της δημιουργίας, οι νέες εμπειρίες, τα νέα τοπία (στη κυριολεξία βρε αδερφέ, τι πειράζει ...κακό είναι??). Τα "παραπάνω" λεφτά, θα είναι απλά η μονάδα μέτρησης του εγχειρήματος. Συνήθως, ή ξοδεύονται λόγω νέας ζωής, ή αν περισσεύουν δεν έχεις χρόνο να τα χαρείς!! Αλλά τι σημασία έχει??
Είσαι αληθινός Έλληνας λοιπόν.
Δεν σου αρκεί ..." η σιγουριά" των 900Ε., σαν Δ.Υ. & Συνδικαλιστής
Ονειροπόλος σαν Έλληνας.
Απ' τη πατρίδα μου ξεκίνησαν οι Αργοναύτες... Μόλις πριν λίγο Ρώσοι Αρχαιολόγοι ανακάλυψαν ότι η Αργώ, μέσω του Ώξου ποταμού της αρχαιότητας Αμού Ντάρια - Βικιπαίδεια
από τη Μαύρη Θάλασσα ....έφτασε στον Ινδικό Ωκεανό!!!
Σου εύχομαι να διαπρέψεις και εκεί. Ειλικρινά.
Σου εύχομαι προκοπή και οικογενειακή ευτυχία.
Με εκτίμηση :):):)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το έλεγες εδώ και καιρό, ότι ψάχνεις δουλειά (και μάλιστα ..εκτός). Μετά είπα ...εντάξει το παιδί "τακτοποιήθηκε" εντός. Πχ. του αρκεί το "ταξιδιωτικό" του δημιούργημα!!! Κάνει και κάτι τι ακόμα.... Έκανε και οικογένεια (να σου ζήσουν όλοι τους), ρίζωσε πλέον εδώ.
Μετά κατάλαβα ότι..... μου μοιάζεις. Το στήνω, το οργανώνω (φυσικά και δεν το εγκαταλείπω, αφού εμείς είμαστε και αματερ ταυτόχρονα, αγαπάμε ότι κάνουμε)...και πάμε παρακάτω. Άλλωστε ...δεν είναι για τα λεφτά (από ένα επίπεδο και πάνω βέβαια). Η αλλαγή, οι νέοι ορίζοντες, η επιτυχία, η χαρά της δημιουργίας, οι νέες εμπειρίες, τα νέα τοπία (στη κυριολεξία βρε αδερφέ, τι πειράζει ...κακό είναι??). Τα "παραπάνω" λεφτά, θα είναι απλά η μονάδα μέτρησης του εγχειρήματος. Συνήθως, ή ξοδεύονται λόγω νέας ζωής, ή αν περσσεύουν δεν έχεις χρόνο να τα χαρείς!! Αλλά τι σημασία έχει??
Είσαι αληθινός Έλληνας λοιπόν.
Δεν σου αρκεί ..." η σιγουριά" των 900Ε., σαν Δ.Υ. & Συνδικαλιστής
Ονειροπόλος σαν Έλληνας.
Απ' τη πατρίδα μου ξεκίνησαν οι Αργοναύτες... Μόλις πριν λίγο Ρώσοι Αρχαιολόγοι ανακάλυψαν ότι η Αργώ, μέσω του Ώξου ποταμού της αρχαιότητας Αμού Ντάρια - Βικιπαίδεια
από τη Μαύρη Θάλασσα ....έφτασε στον Ινδικό Ωκεανό!!!
Σου εύχομαι να διαπρέψεις και εκεί. Ειλικρινά.
Σου εύχομαι προκοπή και οικογενειακή ευτυχία.
Με εκτίμηση :):):)
Ευχαριστώ πολύ για το απίθανο κείμενο και τις θερμές ευχές :D
 
Μηνύματα
46
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Ασία παντού
Φίλε Def, σου εύχομαι καλή τύχη. Εχω πάρει και εγώ τη μεγάλη απόφαση να φύγω για Αυστραλία. Τη Παρασκευή αποχαιρετάω τη γυναίκα και το γιο μου. Φεύγουν για Sydney. Θα ακολουθήσω και εγώ στις 5 Αυγούστου. Πολύ δύσκολη απόφαση μετά από σκέψεις δύο χρόνων. Ξεκινάμε με πίστη, όνειρα και αισιοδοξία ενωμένοι στη νέα πρόκληση. Αφήνω όμως πίσω μάνα, αδέρφια, φίλους και όλη μου τη νεότητα. Δυσκολος αποχαιρετισμός, αλλά παίρνω μαζί μου όλα τα θετικά της χώρας μου για να μπορέσω να συνεχίσω εκεί. Καλή τύχη και πάλι Def.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλή τύχη και σε σας :)

Κερνάω καφέ τον Αύγουστο, είτε Σύδνευ είτε Μελβούρνη (εγώ θα πηγαινοέρχομαι)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.809
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom