Μετανάστης στην Αγγλία

nikolaos1974

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
δηλαδη ετσι οπως το βλεπω ειτε νοτια Αγγλια να προτιμησω(πλην Λονδινου)ειτε Εδιμβουργο απο Σκωτια...οκ..ευχαριστω για τη βοηθεια,μολις εχω νεοτερα θα ενημερωσω κ καθε αλλη πληροφορια ευπροσδεκτη...
 

lefteris0049

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
γεια σας..

με λενε λευτερη και ειμαι καινουργιος στην σελιδα!θα ηθελα να παρω πληροφοριες σχετικα με το λονδινο λογω του οτι σκεφτομαι σοβαρα να κανω και εγω το μεγαλο βημα!ημουν 15 μερες αλλα λιγα ειδα,πολλα εκανα!ειμαι μονος μου και σαν εργασια εχω διπλωμα για κλαρκ,αλλα κανω οτιδηποτε μου ερθει αρκει ρε παιδια να υπαρχει ενα σωστο βιωτικο επιπεδο!οποια βοηθεια θα ηταν εκτιμητεα...ευχαριστω παρα πολυ!!!
 

nikolaos1974

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
καλημερα κ παλι!
Τελικα καταληξαμε στο Chester!Ειναι η κοντινοτερη πολη στο χωριο Ewloe που βρισκεται η δουλεια μου.Βρισκεται 20 λεπτα με το αμξι απο Λιβερπουλ και 45 απο Μαντσεστερ.Τον άλλο μηνα ανεβαινω εγω και τελη Ιουνιου ερχεται κ η γυναικα με τα 3 παιδια.Αν καποιος εχει κανενα γνωστο Ελληνα εκει ας στειλει κανενα μυνημα διοτι καθε βοηθεια στην αρχη που θα ειμαστε ψιλοπελαγωμενοι ειναι πολυτιμη.Αν παλι δεν εχετε γνωστο εκει αλλά εχετε παει και ξερετε κανα 2 πραγματα να μου πειτε πολυ ευχαριστως να τ'ακουσω:clap:
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Νικολα, πραγματικα σε ζηλευω για την σπουδαια σου αποφαση!
ευχομαι καλη εγκατασταση και προσαρμογη.

εχω πολυ καλο μου φιλο ελληνα-εξαιρετικη οικογενεια (ζει πανω απο 20 χρονια αγγλια-πηγε για σπουδες και δεν ξαναγυρισε!!!!) κοντα στο birmingham( νομιζω περιπου 1,5 ωρα απο chester).
μπορω να σε φερω σε επαφη , αν θελεις....αν καποια στιγμη βρεθεις και προς τα εκει.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Με το καλό και καλή αρχή Νικόλα.

Για γνωστό, κάτι θα κάνουμε. Κάνε κι ένα τηλέφωνο εκεί που σου έδωσα...

Επισκέψεις δέχεστε? :D
 

nikolaos1974

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια κοριτσια κ φυσικα δεχομαστε επισκεψεις,η στρωματσαδα θα παει συννεφο:clap::lol:
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Καλή τύχη Νικόλα.

Μια χαρά επιλογή και το Chester και το Ewloe. Πολύ καλύτερη επιλογή απ'ότι περίμενα ότι θα καταλήξεις. Δεν έχω ιδέα για την Ελληνική κοινότητα εκεί δυστυχώς...
 

giannis7

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε!!!
Ταξίδι-Όνειρο
τι να πρωτοδιαλεξω..
καλη τυχη νικολα!!!
την καλυτερη αποφαση πηρες!!
αντε σειρα μας!!!!
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Στις 9-10 Αυγούστου θα περάσουμε οικογενειακώς 2 ημέρες από το chester στο road trip που θα κάνουμε, άντε να πιούμε και καμιά μπύρα..
και εμείς το σκεφτόμαστε για μόνιμα καθότι η σύζυγος είναι από εκείνα τα μέρη αλλά εγώ δυστυχώς δεν είμαι οδοντίατρος.
 

nikolaos1974

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
φιλε m-stam δεν εχω ακομη τηλεφωνο φυσικα στο τσεστερ αλλά αν θες οταν πλησιαζει ο καιρος στειλε ενα μυνημα εδω κ να στο δωσω τοτε...
κ οι υπολοιποι μην ζηλευετε γιατι η Ελλαδα ηδη αρχισε να μου λειπει..οχι το ζοφερο κλιμα στην οικονομια και στην εργασια αλλά η ανθρωπινη σχεση που δεν νομιζω οτι θα την βρω εξω κ μαλιστα τωρα που λογω της κρισης εχουμε ερθει πιο κοντα με τον αγνωστο μεχρι τωρα συνανθρωπο μας....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom