Μεταναστευση

ThaliaVen

Member
για να πας απλα θες μονο το διαβατηριο
καλο ειναι ομως να εχεις ενα πιστοποιητικο γεννησης μεταφρασμενο, και αν σκοπευεις και να ψαξεις δουεια, το βιογραφικο σου και αποδεικτικα σχολων, εργασιας κλπ μεταφρασμενα
αλλιως δεν χρειαζεται τιποτα
Ναι θα χρειαστεί να ψάξω για δουλειά μετά από λίγο καιρό, ευχαριστώ για την συμβουλή!

Edit: Μπορεί να πω βλακεία τώρα αλλά ας ρωτήσω. Μεταφρασμένα στα αγγλικά αρκεί, σωστά; Ή χρειάζεται και στα Ουγγρικά;

Last edited:

panpan

Member
για να πας απλα θες μονο το διαβατηριο
καλο ειναι ομως να εχεις ενα πιστοποιητικο γεννησης μεταφρασμενο, και αν σκοπευεις και να ψαξεις δουεια, το βιογραφικο σου και αποδεικτικα σχολων, εργασιας κλπ μεταφρασμενα
αλλιως δεν χρειαζεται τιποτα
Να κάνω μια ερώτηση. Τι να το κάνει το πιστοποιητικό γέννησης όταν έχει ταυτότητα η διαβατήριο;Σε τι χρησιμεύει;

Señor_Nada

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Μπορεί να πω βλακεία τώρα αλλά ας ρωτήσω. Μεταφρασμένα στα αγγλικά αρκεί, σωστά; Ή χρειάζεται και στα Ουγγρικά;

Εξαρτάται από τον εργοδότη. Δεν αποκλείεται να το θέλουν στα ουγγρικα. Το καλό με την αγγλική έκδοση είναι ότι μπορείς να την κρατήσεις αν στο μέλλον αλλάξεις χώρα.

Μεταφράσεις κάνουν και τα προξενεια σε περίπτωση που χρειαστείς κάτι και δεν το έχεις αλλά δαγκωνουν στις τιμές σαν σκυλιά!

Τι να το κάνει το πιστοποιητικό γέννησης όταν έχει ταυτότητα η διαβατήριο;Σε τι χρησιμεύει;

Έχει τύχει να μου το ζητήσουν εργοδότες και μάλιστα το θέλανε στην γλώσσα της χώρας υποδοχής.

panpan

Member
Έχει τύχει να μου το ζητήσουν εργοδότες και μάλιστα το θέλανε στην γλώσσα της χώρας υποδοχής.
Μου κάνει εντύπωση γιατί η ταυτότητα γράφει το πότε και που γεννήθηκε κάποιος.!!
Τι παραπάνω να έχει το πισ. γεννήσεως από την ταυτότητα που να το θέλει ο εργοδότης;

Señor_Nada

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Μου κάνει εντύπωση γιατί η ταυτότητα γράφει το πότε και που γεννήθηκε κάποιος.!!
Τι παραπάνω να έχει το πισ. γεννήσεως από την ταυτότητα που να το θέλει ο εργοδότης;

Αν κρίνω από το γεγονός ότι το ήθελαν στη γλώσσα της χώρας υποδοχής υποψιάζομαι ότι ήταν καθαρά γραφειοκρατικο θέμα.

turms

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Να κάνω μια ερώτηση. Τι να το κάνει το πιστοποιητικό γέννησης όταν έχει ταυτότητα η διαβατήριο;Σε τι χρησιμεύει;
τι να σου πω....εγω το πηρα μαζι μου μεταφρασμενο μαζι με βιογραφικα, αποδεικτικα εμπειριας κλπ...και το πιστοποιητικο γαμου...η αληθεια ειναι οτι δεν θυμαμαι να το ζητησαν εκτος οταν εκανα αιτηση για υπηκοοτητα

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.804
Μέλη
36.350
Νεότερο μέλος
gm90

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα