1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ηνωμένο Βασίλειο Μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο Stansted

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος jimp, στις 8 Ιανουαρίου 2016.

1. ElinakiK

ElinakiK Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Βένετο
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Χαβάη
    Καλησπέρα παιδιά!
    Αν κ εχω πάει άλλες 2 φορές στο Λονδίνο (στο Heathrow βέβαια) έχω μπερδευτεί με τις μεταφορές.
    Φτάνουμε στο LTN στις 17¨15 στις 28/10 και φεύγουμε από STN 1/1 στις 18΄10.
    Διάβασα τα προηγούμενα ποστ καθώς και αρκετά στο ιντερνετ.
    Η διαμονή θα είναι στο King Cross
    1) Να ρωτήσω από LTN καλύτερα είναι με τρένο προς King Cross? Βρήκα αυτό https://www.thetrainline.com/book/r...-16&selectedOutward=GgYDwXSqZBw=:x9FsLGZYcXM= και απ΄ότι είδα με τα εισιτήρια μπορείς να ταξιδέψεις με οποιοδήποτε τρένο της ημέρας αν πχ καθυστερήσει η πτήση ή αργήσουμε στην παραλαβή των αποσκευών
    2) Από King Cross προς STN καλύτερη επιλογή το Easybus ? https://bookings.easybus.com/fe/ViewBasket.aspx
    Να τα κλείσω καλύτερα online?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

2. jimp

jimp Member

1. Δες τιμες προς St Pancras, να σου βγάλει ακριβώς τι ώρα φτάνει γιατί τώρα σου γράφει πως κάνεις στάση.

Επίσης βάλε αναχώρηση από Luton Airport και όχι Airport Parkway, ώστε να περιλαμβάνει και το εισιτήριο του λεωφορείου προς τον σταθμό των τρένων.

Τελος κοίτα εισιτήρια και τιμές στο http://www.nationalrail.co.uk

2. Αν σε βολεύει από άποψη χρόνου και τιμής είναι.

3. ElinakiK

ElinakiK Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Βένετο
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Χαβάη
    Υπερευχαριστώ!

4. whoknows

whoknows Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Στο φεγγαρι
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Στο κεντρο της Γης
    μια χαρα ειναι το easybus για τα να πατε STN.

ElinakiK likes this.
  5. Aleli Papa

Aleli Papa New Member

Ποιο λεοφωρειο παίρνω για Paddington και από πού;

6. jimp

jimp Member

Αν διαβάσεις τα προηγούμενα ποστ θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

National express η μία εταιρεία.

7. Mairi-Mairi

Mairi-Mairi Member

Καλησπέρα παιδιά. Η easy bus παρεχει συγκεκριμένη ποσότητα εισιτηριών; Καθώς βάζω την ημερομηνία που με ενδιαφέρει και έχει μείνει μόνο μια θέση ενώ στο site της National Express δεν μου βγάζει περιορισμό. Επίσης, προετείνετε να κλείσω νωρίτερα τις θέσεις; Υπάρχει περίπτωση να μη βρώ; Φτάνω Stansted 23:30 περίπου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

8. jimp

jimp Member

Μέχρι 20 σε κάθε δρομολόγιο μου είχαν πει από τη National express.
    Ναι αν έχει καλή τιμή κλείσε νωρίτερα.

9. Grtraveler

Grtraveler Member

Πριν από μερικές ημέρες χρησιμοποίησα την easybus (λεωφορείο της national express, το έλεγε αλλωστε) από το Luton προς paddington. Το έκλεισα μερικές ημέρες πριν, είχε καλύτερη τιμή από την ίδια τη national express (δεν είχε δυνατότητα ακύρωσης), μια χαρά καθαρό και ευρύχωρο λεωφορειο. Το απόγευμα είχε και αρκετή κίνησης υπόψην .....

10. vagar78

vagar78 Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
    Θέλω να πω ότι στην πρόσφατη εμπειρία μου στο Λονδίνο ο οδηγός της national τα ξημερώματα δεν έπαιρνε επιβάτες παρά μόνο όσους είχα κλείσει για τη συγκεκριμένη ώρα γιατί το λεωφορείο ήταν overbooked. Το λέω γιατί κάποια εισιτήρια έχουν +-1 ώρα όπως είχα διαβάσει και εγώ.

11. Grtraveler

Grtraveler Member

Αν δεν κάνω λάθος το αναφέρει οτι προηγούνται αυτοί που έχουν εισιτήριο συγκεκριμένης ώρας και οι υπόλοιποι είναι ανάλογα τη διαθεσιμότητα...

vagar78 likes this.
  12. vagar78

vagar78 Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
    Ναι αυτό τηρησαν, στάθηκα τυχερός που έκλεισα συγκεκριμένη ώρα από νετ και δεν ρισκαρα να παω από κοντά να αγοράσω..Αν απλά έχεις φτάσει στην πόλη κλαιν αν όμως σου συμβει στην επιστροφη και είσαι οριακός να προλάβεις πτήση κλαις :(

Grtraveler likes this.