Ηνωμένο Βασίλειο Μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο Stansted

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Βρήκα με την terravision με 4 λίρες. όμως λέει ότι προσωρινά σταματά στο King Kross until further notice. Να το κλεισω; Εγώ έτσι κι αλλιώς θα μείνω Blackfrier οπότε θα πάρω και μετρό είτε Victoria φτάνει είτε King Kross.Θα εκτιμούσα πολύ τη βοήθεια σας αφού μαζί μου θα έχω και 2 παιδιά που δεν θέλω να ταλαιπωρηθούν.
όχι φυσικά μην τα βγάλεις.
Stansted citylink, national express, autostradale για λεωφορεια. Stansted express για τρένο.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Τον Οκτώβριο ταξίδεψα από τον Victoria στο Stansted με τα λεωφορεία Terravision. Είχαμε κλείσει τα εισιτήρια μέσω Internet 6 λίρες το καθένα! Ο σταθμός λεωφορείων είναι σχεδόν απέναντι από το μετρό. Στην ώρα τους και σε αφήνει λίγα μέτρα πριν την είσοδο του αεροδρομίου όπου έρχεται λεωφορείο και σε αφήνει ακριβώς μπροστά
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τον Οκτώβριο ταξίδεψα από τον Victoria στο Stansted με τα λεωφορεία Terravision. Είχαμε κλείσει τα εισιτήρια μέσω Internet 6 λίρες το καθένα! Ο σταθμός λεωφορείων είναι σχεδόν απέναντι από το μετρό. Στην ώρα τους και σε αφήνει λίγα μέτρα πριν την είσοδο του αεροδρομίου όπου έρχεται λεωφορείο και σε αφήνει ακριβώς μπροστά
Το έχω ξαναγράψει, το αεροδρόμιο έχει απαγορεύσει στην Terravision να εκτελεί δρομολόγια από και προς. όποιος κλείσει εισιτήριο μαζί της θα περιμένει στην ουρά της stanstedcitylink γιατί έχει συμφωνήσει μαζί της να μεταφέρει τον κόσμο. Φυσικά όσοι έχουν κλείσει εισιτήριο απευθείας με την stanstedcitylink έχουν προτεραιότητα έναντι εκείνων της terravision.

Επίσης μπορεί στο site της να λέει πως εκτελεί δρομολόγια σε victoria/startford/liverpool street αλλά στην ουσία σταματάς στο kings cross που σταματάει η stanstedcitylink.

Οπότε μακρυά τουλάχιστον μέχρι να, και αν, δικαιωθεί στην ένσταση που έχει καταθέσει.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Το έχω ξαναγράψει, το αεροδρόμιο έχει απαγορεύσει στην Terravision να εκτελεί δρομολόγια από και προς. όποιος κλείσει εισιτήριο μαζί της θα περιμένει στην ουρά της stanstedcitylink γιατί έχει συμφωνήσει μαζί της να μεταφέρει τον κόσμο. Φυσικά όσοι έχουν κλείσει εισιτήριο απευθείας με την stanstedcitylink έχουν προτεραιότητα έναντι εκείνων της terravision.

Επίσης μπορεί στο site της να λέει πως εκτελεί δρομολόγια σε victoria/startford/liverpool street αλλά στην ουσία σταματάς στο kings cross που σταματάει η stanstedcitylink.

Οπότε μακρυά τουλάχιστον μέχρι να, και αν, δικαιωθεί στην ένσταση που έχει καταθέσει.
Μόνο που κανείς δεν μπαίνει στον κόπο για να σε ενημερώσει γι αυτό όταν αγοράζεις εισιτήρια!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Μόνο που κανείς δεν μπαίνει στον κόπο για να σε ενημερώσει γι αυτό όταν αγοράζεις εισιτήρια!
Το γράφει στο site τους, μάλλον δεν διάβασες καλά ή δεν έδωσες προσοχή, μιας που το παρακάτω μήνυμα το εμφανίζει στην αρχή όταν πας να κλείσεις ή πατώντας πληροφορίες γενικά για τη μεταφορά από/προς stansted.

http://www.terravision.eu/airport_transfer/bus-stansted-airport-london/

Notice to passengers

  • All services departing from Stansted airport to London will terminate at King’s Cross train station until further notice. (The station provides direct interchange with London Underground with direct connection to Victoria Station and Liverpool Street).
  • All services departing from London city centre will temporarily require a change of transportation either at King’s Cross train station or Bishops Stortford train station. (This service is included in our ticket price and customers will be directed towards the appropriate service).
Due to these changes, we are recommending that customers allow additional time for their journey. In order to factor in the time required to pass through airport control, we are now advising customers to allow 5 hours for their transfer time between central London and Stansted Airport.

Despite these disruptions, Terravision continues to offer the lowest cost bus transfer to passengers between Central London and Stansted airport.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Το γράφει στο site τους, μάλλον δεν διάβασες καλά ή δεν έδωσες προσοχή, μιας που το παρακάτω μήνυμα το εμφανίζει στην αρχή όταν πας να κλείσεις ή πατώντας πληροφορίες γενικά για τη μεταφορά από/προς stansted.

http://www.terravision.eu/airport_transfer/bus-stansted-airport-london/
Για αυτο πρεπει να εισαι μελος στο travel stories....αμεσες κ σωστες ενημερωσεις... σε ευχαριστουμε @jimp ;)
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Βρήκα με το τρένο stansted express 48 λιρες με επιστροφή για 2 ενήλικες 2 παιδιά με τέρμα τον σταθμό τηςliverpool street. Βγάζω από εκει τις travelcards των 7 ημερων και πηναίνω στον σταθμό του μετρό και μέσω της circle line πηγαίνω blackfrier. Κανω κάπυ λάθος; H τιμή αυτη είναι για περιορισμένο αριθμό εισιτηρίων οποτε αν και πάω τέλη Ιουλιου θα τα κλεισω όσο πιο γρήγορα γίνεται .Τι λέτε;
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Βρήκα με το τρένο stansted express 48 λιρες με επιστροφή για 2 ενήλικες 2 παιδιά με τέρμα τον σταθμό τηςliverpool street. Βγάζω από εκει τις travelcards των 7 ημερων και πηναίνω στον σταθμό του μετρό και μέσω της circle line πηγαίνω blackfrier. Κανω κάπυ λάθος; H τιμή αυτη είναι για περιορισμένο αριθμό εισιτηρίων οποτε αν και πάω τέλη Ιουλιου θα τα κλεισω όσο πιο γρήγορα γίνεται .Τι λέτε;
Πολύ σωστά τα λες. Καλά να περάσετε!
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γνωρίζει κανείς αν κλείνουμε και ώρα στο Stansted Express (τρένο). Πάω να κλεισω τα εισητήρια μετά επιστροφής και το μόνο που δηλώνω είναι η μέρα του εισητηρίου και από το stansted στη Liverpool street και ότι έχω μόνο το δικαιώμα να πραγματοποιήσω την επιστροφή εντός μηνός. Δηλαδή ταξιδεύω ότι ώρα θέλω και πότε κλείνω την επιστροφή; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Γνωρίζει κανείς αν κλείνουμε και ώρα στο Stansted Express (τρένο). Πάω να κλεισω τα εισητήρια μετά επιστροφής και το μόνο που δηλώνω είναι η μέρα του εισητηρίου και από το stansted στη Liverpool street και ότι έχω μόνο το δικαιώμα να πραγματοποιήσω την επιστροφή εντός μηνός. Δηλαδή ταξιδεύω ότι ώρα θέλω και πότε κλείνω την επιστροφή; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας
Όταν κάνεις την κράτηση των εισιτηρίων δεν χρειάζεται να δηλώσεις και ώρα. Ισχύει για οποιοδήποτε δρομολόγιο για την συγκεκριμένη ημερομηνία που θα κάνεις την κράτηση. Η επιστροφή ισχύει για οποιαδήποτε ημέρα, εφόσον έχεις επιλέξει εισιτήριο με επιστροφή (το οποίο και συμφέρει λόγω και της προσφοράς), αλλά μέσα σε ένα μήνα από την ημέρα του πρώτου ταξιδιού (δηλ. από Stansted Airport προς London Liverpool Street).
 

vanilla

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας παιδιά..είμαι νέο μέλος στην παρέα σας...κάνετε πολύ καλή δουλειά..ήδη έχω βοηθηθεί πολύ στα προηγούμενα τρία ταξίδια μου απο τις πληροφορίες σας!! Στις αρχές Απριλίου ετοιμαζόμαστε με το συζυγο για το Λονδίνο..πετάμε με Ryanair απο Θεσσαλονικη και θα εχουμε μονο 3-4 μερες στη διαθεση μας..διαβασα τις σχετικες συζητησεις αλλά εχω απορίες σχετικά με τη διαμονη..το αεροδρομιο που φτανω ειναι το Stansted και θα ειμαστε εκει 12ηωρα Αγγλίας(το βραδυ)..η πρωτη μου ερωτηση ειναι..τα λεωφορεία που μπορώ να πάρω απο εκει προς το Λονδινο κανουν στασεις σε αρκετα μερη ή ειναι τρεις συγκεκριμενοι προορισμοι(Victoria station-Liverpool street station και stratford)? και δευτερη ερωτηση..βρήκα ενα ξενοδοχειο στο Stratford αξιοπρεπή και σε καλη τιμη..η περιοχή βολευει γενικά ή ειναι αρκετά ''έξω"? οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη :):clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.780
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom