Ηνωμένο Βασίλειο Μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο Stansted

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Μόνο αν χρησιμοποιείς τα μέσα που το υποστηρίζουν. Στο Heathrow Express, για παράδειγμα, θες χωριστό εσιτήριο.
Ναι για να το γράψουμε σωστά Heathrow express, Stansted express, Gatwick express θέλουν δικά τους εισιτήρια.

Underground, Elizabeth line και γενικά απλά τρένα μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει oyster/ κάρτα/ κινητό.
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
23
Ναι για να το γράψουμε σωστά Heathrow express, Stansted express, Gatwick express θέλουν δικά τους εισιτήρια.

Underground, Elizabeth line και γενικά απλά τρένα μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει oyster/ κάρτα/ κινητό.
To google maps μου βγάζει ότι με το stamstedt express θέλω συνολικά 1 ώρα ως το mentone hotel.ενω χωρίς τα express θέλω 1 ώρα και 40 λεπτά.
Για τα express από πού βγάζω εισητηριο; Επιτόπου μέσα στο express? Μέσω ίντερνετ από πριν;
Παρακαλα asap απάντηση γιστι αύριο φεύγω.
Ευχαριστώ πάρα πολυ
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
To google maps μου βγάζει ότι με το stamstedt express θέλω συνολικά 1 ώρα ως το mentone hotel.ενω χωρίς τα express θέλω 1 ώρα και 40 λεπτά.
Δηλαδή δε σε πάει σε dt? (Το σκότωσες ρε μεγάλε! :) )
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
To google maps μου βγάζει ότι με το stamstedt express θέλω συνολικά 1 ώρα ως το mentone hotel.ενω χωρίς τα express θέλω 1 ώρα και 40 λεπτά.
Για τα express από πού βγάζω εισητηριο; Επιτόπου μέσα στο express? Μέσω ίντερνετ από πριν;
Παρακαλα asap απάντηση γιστι αύριο φεύγω.
Ευχαριστώ πάρα πολυ
Εσύ είτε θα πας μέχρι το τέλος στο London Liverpool Street και από εκεί μέτρο (κίτρινη/circle line, ροζ/Hammersmith line, μωβ/metropolitan line) μέχρι king's cross και μετά περπάτημα.
Είτε θα πας μέχρι Tottenham Hale και από εκεί την γαλάζια/victoria line μέχρι King's cross.

Τα εισιτήρια είτε τα βγάζεις online στο site του Stansted express είτε στο αεροδρόμιο.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Έχω πτήση από Στάνστεντ στις 15.00, έχω να κάνω check in μια παραδοτέα.. το τρένο φτάνει 12.24 και 13.24 . Προτιμάω το 13.24 , είναι αργά λέτε??
 

ilias el

Member
Μηνύματα
30
Likes
332
Έχω πτήση από Στάνστεντ στις 15.00, έχω να κάνω check in μια παραδοτέα.. το τρένο φτάνει 12.24 και 13.24 . Προτιμάω το 13.24 , είναι αργά λέτε??
Είναι λίγο ρίσκο. Μάλλον θα είσαι οκ, αλλά αν έχει κάπου ουρές μπορεί να έχεις θέμα.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Είναι λίγο ρίσκο. Μάλλον θα είσαι οκ, αλλά αν έχει κάπου ουρές μπορεί να έχεις θέμα.
Eχω γυρίσει εδώ και έναν μήνα!!! Ευτυχώς πάντως έφυγα νωρίτερα, γιατί μας καθυστέρησαν πολύ στο αεροδρόμιο!
 

dimigogu

Member
Μηνύματα
94
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Τα εισιτήρια του national express από το Stansted για κεντρικό Λονδίνο είναι φθηνότερα αν αγοραστούν online απ' ότι αν τα βγάλουμε από το αεροδρόμιο;
 

Alic

Member
Μηνύματα
196
Likes
2.988
Καλησπέρα! γνωρίζει κανείς αν βγάλω εισιτήριο on line και είτε καθυστερήσει η πτήση,είτε ξεμπερδεψω νωρίτερα,αν ισχύει το εισιτήριο;Η είναι για συγκεκριμένο δρομολόγιο;Πετάω σε λίγες μέρες για Λονδινακι και το έχω λίγο άγχος.!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλησπέρα! γνωρίζει κανείς αν βγάλω εισιτήριο on line και είτε καθυστερήσει η πτήση,είτε ξεμπερδεψω νωρίτερα,αν ισχύει το εισιτήριο;Η είναι για συγκεκριμένο δρομολόγιο;Πετάω σε λίγες μέρες για Λονδινακι και το έχω λίγο άγχος.!
Αν μιλάς για λεωφορείο, υπάρχει μια δικλείδα τριών ωρών που αναγράφετε στο σάιτ τους..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom