Ηνωμένο Βασίλειο Μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο Stansted

anttheo

Member
Μηνύματα
74
Likes
60
Συνήθως η Νational exrpess ειναι η πιο οικονομική,οι περισσότεροι αυτήν επιλέγουμε,την άλλη εταιρεία δεν την ξέρω.
Για να πάς στο ξενοδοχείο σου εκτός απο Victoria ναι βολεύει να κατεβείτε baker street,(και απο victoria πάλι θα έπαιρνες 2 γραμμές tube-εκτός κι αν χρησιμοποιούσες λεωφορείο),απο τον ομώνυμο σταθμό μετρό(tube)με την γκρι γραμμή jubille κατεβαίνεις bond street και απο κει με την κόκκινη central κατεβαίνεις στο σταθμό shepherd's bush που είναι και ο πλησιέστερος στο ξενοδοχείο σου.
Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου. Κατι ακομη. Για να κοψω εισιτηριο μου ζητειται να βαλω ωρα. Εαν δεν προλαβω το λεωφορειο της συγκεκριμενης ωρας που εχω δηλωσει, τι γινεται? Χανω το εισιτήριο ή παιρνω το επομενο λεωφορειο?
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου. Κατι ακομη. Για να κοψω εισιτηριο μου ζητειται να βαλω ωρα. Εαν δεν προλαβω το λεωφορειο της συγκεκριμενης ωρας που εχω δηλωσει, τι γινεται? Χανω το εισιτήριο ή παιρνω το επομενο λεωφορειο?
Συνήθως ..σε βάζουν στο επόμενο,επίσης άλλη εναλλακτική μπορείς απο baker να πάρεις μία μόνο γραμμή την Hammersmith και να κατεβεις προσεξε shepherd's bush market και απο κει να περπατήσεις κανα 20λεπτο ..αν θες να αποφυγεις την αλλαγή 2 μετρο
 

anttheo

Member
Μηνύματα
74
Likes
60
Συνήθως ..σε βάζουν στο επόμενο,επίσης άλλη εναλλακτική μπορείς απο baker να πάρεις μία μόνο γραμμή την Hammersmith και να κατεβεις προσεξε shepherd's bush market και απο κει να περπατήσεις κανα 20λεπτο ..αν θες να αποφυγεις την αλλαγή 2 μετρο
Παντως το airport bus express κοστιζει 6 λιρες εναντι του national express που κοστιζει 10 λιρες.. Ομως εαν δεν αναφερθει απο καποιον ωε δοκιμασμενος τροπος, θα προτιμήσω το national..
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
Εγώ όσες φορές έχω πάει έχω χρησιμοποιήσει τη national express (coaches) και είναι μια χαρά. Έχει μεγάλα σε χωρητικότητα λεωφορεία....από τη μια μεριά έχει άνετες θέσεις και από την άλλη έχει τις κανονικές θέσεις.

Δεν είχα ποτέ θέμα. Αν γραφτείς στο newsletter στέλνει και προσφορές κατά διαστήματα η με την εγγραφή σου έχει κάποια έκπτωση στη πρώτη αγορά εισιτηρίων που θα κανείς
 

anttheo

Member
Μηνύματα
74
Likes
60
Εγώ όσες φορές έχω πάει έχω χρησιμοποιήσει τη national express (coaches) και είναι μια χαρά. Έχει μεγάλα σε χωρητικότητα λεωφορεία....από τη μια μεριά έχει άνετες θέσεις και από την άλλη έχει τις κανονικές θέσεις.

Δεν είχα ποτέ θέμα. Αν γραφτείς στο newsletter στέλνει και προσφορές κατά διαστήματα η με την εγγραφή σου έχει κάποια έκπτωση στη πρώτη αγορά εισιτηρίων που θα κανείς
Τα εισιτήρια τα αγορασατε online ή κατα την αφιξη σας εκει? Διαβασα στο ιντερνετ σχολια απο καποιυς οτι περασε η ωρα που ειχαν κλεισει κ τους αναγκασαν να αγορασουν εκ νεου εισιτηρια και σκεφτομαι μηπως τελικα αγορασω με το που φτασω. .
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
Εγώ on line αλλά έχει και εκεί γκισέ για να αγοράσεις . Τώρα εμένα τέτοια φάση δεν μου έχει τύχη .....τι ώρες φτάνεις? Αν είναι νορμαλ ώρες λογικά θα βρεις ανοικτό γκισέ ...
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
3.397
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Τα εισιτήρια τα αγορασατε online ή κατα την αφιξη σας εκει? Διαβασα στο ιντερνετ σχολια απο καποιυς οτι περασε η ωρα που ειχαν κλεισει κ τους αναγκασαν να αγορασουν εκ νεου εισιτηρια και σκεφτομαι μηπως τελικα αγορασω με το που φτασω. .
Προσωπικά σε 1 περίπτωση που ταξίδεψα μέσω Stansted, αγόρασα τα εισιτήρια από το γκισέ με το που έφτασα στην έξοδο του αεροδρομίου κ δεν είχα κανένα πρόβλημα. Βέβαια έφτασα 19.00 απόγευμα ωρα Αγγλίας, αλλά γενικά τα γκισέ των εταιρειών λεωφορείων είναι ανοιχτα, όσο έχουν δρομολόγια
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
απο stansted εχω παει μονο με National Express, παντα εκλεινα online απο το app τους, χωρις κανενα θεμα. μια χαρα λεωφορεια εχει κι ολας απο αποψη και κοστους αλλα και χωρου
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
486
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
Μπορεί κάποιος να μου πει μια βολική λύση για μεταφορά από stansted σε city? Συγκεκριμένα στη στάση aldgate
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Μπορεί κάποιος να μου πει μια βολική λύση για μεταφορά από stansted σε city? Συγκεκριμένα στη στάση aldgate
Η πιο βολική και πιο γρήγορη λύση είναι με το τρένο stansted express μέχρι liverpool street και απο εκεί ή με την γραμμη circle ή με την γραμμή metropolitan του μετρό πας στην Aldgate. Ειναι μια στάση απόσταση.
Το ίδιο μπορεί να γίνει και με τα λεωφορεία της national express που κανουν στάση επίσης στο Liverpool street.
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
486
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
Το stansted express το είχα υπόψη μου αλλά είναι λίγο ακριβό, φυσικά είναι βολικό και γρήγορο. Τώρα αν η National express πάει απευθείας Liverpool street είναι μια καλή επιλογή. Θα το ψάξω, ευχαριστώ.
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
486
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
Επειδή οι περισσότεροι (συμπεριλαμβανομένου και εμου) αναφέρονται στα λεοφορεια της National express να πω δυο λόγια για stansted express. €54 για δυο άτομα με ανοικτή επιστροφή για ένα μήνα, αναχώρηση κάθε 15 λεπτά, η διαδρομή διαρκεί 45 λεπτά για Liverpool street απ´ όπου παίρνουν 4 γραμμές του μετρο. Το βρήκα πολύ βολικό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.810
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom