Ηνωμένο Βασίλειο Μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο Stansted

Nicdio

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπερα!!!!μεσα στισ επομενεσ μερες θα επισκεφτω το λονδινο !!!!θα φτασουμε στο αεροδρομιο του stansted και ηθελα να ρωτησω σχετικα με τη μεταφορα προσ το κεντρο του λονδινου...εχω ηδη χρησιμοποιησει την εταιρια τησ terravision στη ρωμη ..θεωρειτε οτι ειναι καλη λυση και για το λονδινο???να κλεισω τα εισητηρια μεσω ιντερνετ απο πριν η να τα κλεισω εκει???τι μου προτεινετε??σας ευχαριστω πολυ!!!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εξαρτάται που θα μείνεις, υπαρχουν αρκετές εταιρείες και τρένο που βολεύει.

Υπάρχει σχετικό τοπικ που γράφουμε τι λαι πως. Κάνε μικρή αναζήτηση και θα δεις.

Terravision παντως μην κλείσεις γιατί δεν εκτελει αυτη τα δρομολόγια αλλά άλλη συνεργαζόμενη εταιρεία.
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Θα πρότεινα να κλείσεις με stansted express κάνει λιγότερο από τον μισό χρόνο. Κλείσε εισιτήρια μέσω internet για πιο φθηνά.
 

Nicdio

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Θα μεινω στο kensington κοντα στο hyde park.. αυτη η εταιρια απ οτι ειδα σε αφηνει σε στασεισ αρκετα μακρυα απο το κεντρο ....
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Θα μεινω στο kensington κοντα στο hyde park.. αυτη η εταιρια απ οτι ειδα σε αφηνει σε στασεισ αρκετα μακρυα απο το κεντρο ....
National express και κοιτά τα λεωφορεία που ειναι για Victoria.
Επισης μπορεις και λεωφορείο για Stratford και απο εκει underground για Marble Arch.

Ανάλογα σε ποιος σταθμός σε βολεύει.
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Θα πρότεινα να κλείσεις με stansted express κάνει λιγότερο από τον μισό χρόνο. Κλείσε εισιτήρια μέσω internet για πιο φθηνά.
Ποσο πιο φθηνά; Τις προάλλες ήταν €8 και τα έβαλα με τον εαυτό μου που έκλεισα με national express, όχι για τα λεφτά αλλά για τον αγενεστατο οδηγό που δεν δέχτηκε τα εισιτήρια που έκλεισα μέσω easybus και "αναγκάστηκα" να πληρώσω αλλά €13 το άτομο.
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ποσο πιο φθηνά; Τις προάλλες ήταν €8 και τα έβαλα με τον εαυτό μου που έκλεισα με national express, όχι για τα λεφτά αλλά για τον αγενεστατο οδηγό που δεν δέχτηκε τα εισιτήρια που έκλεισα μέσω easybus και "αναγκάστηκα" να πληρώσω αλλά €13 το άτομο.
Aν κλείσεις με stansted express μέσω internet η τιμή παίζει απο 9 εως 15 ευρώ ανάλογα με το πόσο νωρίτερα θα το κλείσεις. Kατεβαίνω συνήθως Liverpool street που έχει τέλεια σύνδεση μετρό με 4 γραμμές.To καλό με το τρένο είναι ότι ποτέ δεν πέφτει σε κίνηση όπως μπορεί να πέσει το λεοφωρείο μέχρι να φτάσει Victoria ας πούμε.
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Τον περασμένο Δεκέμβρη η τιμή για stansted express ήταν £8 (όχι ευρο που προανέφερα), το είδα σε αρκετά διαφημιστικά.
Εγώ είχα προαγοράσει εισιτήρια, μέσο easybus, όπου η γραμμή θα γινόταν με national, δεν είναι η πρώτη φορά που το έκανα (πολύ χαμηλές τιμές). Ο οδηγός δεν τα δέχτηκε γιατί όπως είπε έχουν σταματήσει να συνεργάζονται με την εν λόγο εταιρία. Όταν του τα έδειξα τυπωμένα μου είπε ότι έπρεπε να πάρω το λεοφορειο από την αρχή της διαδρομής, Victoria, και όχι από τη μέση που ήμουν, marylbone. Και αναγκάστηκα να πληρώσω αλλά €13 το άτομο γιατί δεν είχα χρόνο.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Τον περασμένο Δεκέμβρη η τιμή για stansted express ήταν £8 (όχι ευρο που προανέφερα), το είδα σε αρκετά διαφημιστικά.
Εγώ είχα προαγοράσει εισιτήρια, μέσο easybus, όπου η γραμμή θα γινόταν με national, δεν είναι η πρώτη φορά που το έκανα (πολύ χαμηλές τιμές). Ο οδηγός δεν τα δέχτηκε γιατί όπως είπε έχουν σταματήσει να συνεργάζονται με την εν λόγο εταιρία. Όταν του τα έδειξα τυπωμένα μου είπε ότι έπρεπε να πάρω το λεοφορειο από την αρχή της διαδρομής, Victoria, και όχι από τη μέση που ήμουν, marylbone. Και αναγκάστηκα να πληρώσω αλλά €13 το άτομο γιατί δεν είχα χρόνο.
Ποτε εγινε αυτο; Εγω στις 28/5 μια χαρα πηγα απο stansted victoria με national express με εισιτηριο αγορασμενο 2 λιρες απο τη σελιδα της easyjet.
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Ποτε εγινε αυτο; Εγω στις 28/5 μια χαρα πηγα απο stansted victoria με national express με εισιτηριο αγορασμενο 2 λιρες απο τη σελιδα της easyjet.
Ελα ντε... Και εγω δεν ειναι η πρωτη φορα που το εκανα, μαλλον επεσα σε κακοτροπο οδηγο.
 

Nicdio

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
λιγες μερες μετα κι ακομα ψάχνω... φτάνω 15.55 . Αν κλείσω με national express 17.35 πιστευετε οτι θα ειμαι οκ?? επισης οι θέσεις είναι κατοχυρωμένες??γιατι στην terravision επρεπε να παλεψεις για να μπεις και να προλαβεις.. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.608
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom