Ηνωμένο Βασίλειο Μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο Stansted

Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Σχετικά με τις αποσκευές να ξέρεις ότι το ξενοδοχείο σας, έχει την δυνατότητα φύλαξης, σε χώρο στο ισόγειο και μάλιστα χωρίς χρέωση .
Το ρώτησα αυτό μόλις έκανα την κράτηση! Αν έχεις καμια καλή ιδέα τι να κάνουμε εκεί γύρω αργά το βράδυ πολύ θα θελα να την ακούσω! ή αν έχει Lobby το ξενοδοχείο :)
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Εκεί γύρω δεν έχει και πολλά....
Δεν κατάλαβα μέχρι τι ώρα έχετε σκοπό να το πάτε αλλά Το ξενοδοχείο έχει ένα όμορφο χώρο όπου μπορείτε με μια μπυριτσα και μουσικουλα να περάσετε όμορφα.
 

Christinaki88

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Καλησπέρα σε όλους! Είμαι σε φάση που οργανώνω το ταξίδι μας για Λονδίνο και θέλω μια βοήθεια από όποιον γνωρίζει. Το ξενοδοχείο που κλείσαμε είναι στη στάση Royal Victoria και το αεροδρόμιο που φτάνουμε το Stansted στις 2/8 ώρα 14:45. Είδα πως θα μας συνέφερε να βγάλουμε την εβδομαδιαία railway travelcard μιας και η διαμονή μας θα είναι 6 μέρες, θα μένουμε στη ζώνη 3 και θέλουμε να επωφεληθούμε της προσφοράς 1+1 αφού θα είμαστε δύο (ισχύει όντως αυτή η προσφορά;)
Τι μέσο μας συμφέρει να χρησιμοποιήσουμε για να φτάσουμε στο ξενοδοχείο; Σκέφτηκα ότι ίσως προτιμότερο θα ήταν να κατέβουμε στη victoria ώστε να βγάλουμε από κει κατευθείαν την κάρτα για τα ΜΜΜ. Και μετά πώς κινούμαστε; 'Η μας συμφέρει να κατέβουμε κάπου πιο κοντά και να βγάλουμε από εκεί την κάρτα, πχ Liverpool street ή Stratford;
Ευχαριστώ πολύ.
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Καλησπέρα σε όλους! Είμαι σε φάση που οργανώνω το ταξίδι μας για Λονδίνο και θέλω μια βοήθεια από όποιον γνωρίζει. Το ξενοδοχείο που κλείσαμε είναι στη στάση Royal Victoria και το αεροδρόμιο που φτάνουμε το Stansted στις 2/8 ώρα 14:45. Είδα πως θα μας συνέφερε να βγάλουμε την εβδομαδιαία railway travelcard μιας και η διαμονή μας θα είναι 6 μέρες, θα μένουμε στη ζώνη 3 και θέλουμε να επωφεληθούμε της προσφοράς 1+1 αφού θα είμαστε δύο (ισχύει όντως αυτή η προσφορά;)
Τι μέσο μας συμφέρει να χρησιμοποιήσουμε για να φτάσουμε στο ξενοδοχείο; Σκέφτηκα ότι ίσως προτιμότερο θα ήταν να κατέβουμε στη victoria ώστε να βγάλουμε από κει κατευθείαν την κάρτα για τα ΜΜΜ. Και μετά πώς κινούμαστε; 'Η μας συμφέρει να κατέβουμε κάπου πιο κοντά και να βγάλουμε από εκεί την κάρτα, πχ Liverpool street ή Stratford;
Ευχαριστώ πολύ.
Θα πάτε Stratford με λεωφορείο, θα βγάλετε εκεί την 7 day travel card(ναι ισχύει η προσφορά) και από εκεί θα πάτε στη στάση σας με dlr, Stratford-Canning town, αλλαγή εκεί και πάλι Dlr μέχρι Royal Victoria.
 

Christinaki88

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Ευχαριστώ για την απάντηση! Νομίζω κάπου διάβασα ότι στο Stratford δεν βγάζουν τη συγκεκριμένη κάρτα, οπότε ίσως το δω για liverpool street. Σχετικά με το πώς κάνουμε χρήση αυτής της προσφοράς, υπάρχει σε κάποιο άλλο τόπικ ή ξέρεις να μου πεις και εσύ; Δλδ χρειάζεται ας πούμε κάτι να κάνω από πριν, ή πάω στο αξιοθέατο που θέλω και δείχνοντάς τους τις δυο travelcard, μας χρεώνουν τη μία είσοδο έτσι απλά;
Α! Και κάτι ακόμα, αν κλείσω online λεωφορείο National Express τάδε ώρα, αλλά τελικά προλαβαίνω και το προηγούμενο ή δεν το προλαβαίνω και θέλω το επόμενο, γίνεται να αλλάξω χωρίς χρέωση;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Ευχαριστώ για την απάντηση! Νομίζω κάπου διάβασα ότι στο Stratford δεν βγάζουν τη συγκεκριμένη κάρτα, οπότε ίσως το δω για liverpool street. Σχετικά με το πώς κάνουμε χρήση αυτής της προσφοράς, υπάρχει σε κάποιο άλλο τόπικ ή ξέρεις να μου πεις και εσύ; Δλδ χρειάζεται ας πούμε κάτι να κάνω από πριν, ή πάω στο αξιοθέατο που θέλω και δείχνοντάς τους τις δυο travelcard, μας χρεώνουν τη μία είσοδο έτσι απλά;
Α! Και κάτι ακόμα, αν κλείσω online λεωφορείο National Express τάδε ώρα, αλλά τελικά προλαβαίνω και το προηγούμενο ή δεν το προλαβαίνω και θέλω το επόμενο, γίνεται να αλλάξω χωρίς χρέωση;
Τη βγάζουν στο Stratford.

Για τη χρήση της προσφοράς είτε πας κατευθείαν στο αξιοθέατο που σ' ενδιαφέρει ή εκτυπωνεις τα κουπόνια που θες απ'το site των προσφορών london 2 for one. Γενικά αν διαβάσεις τα προηγούμενα ποστ θα σου λυθούν οι απορίες, τα έχουμε γράψει πολλές φορές.

Για τη national express νομίζω είναι μόνο για την ώρα που λεει το εεισιτήριο. Κοίτα μέσω easybus που εχει διάρκεια μιας ώρας. Αν και κατευθείαν να το κλείσεις πιστεύω πως θα είναι ευέλικτοι.

Διάβασε τα ποστ που αφορούν το Λονδίνο και θα σου λυθούν οι απορίες. Ας πούμε για Stratford υπάρχει και άλλη εταιρεία που πάει.
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Αν πας νωρίτερα στο λεωφορείο, δεν έχουν κανένα πρόβλημα, αρκεί φυσικά να υπάρχει θέση που συνήθως υπάρχει. Για το αργότερα δεν το γνωρίζω αλλά εσύ όταν κλείσεις ον λαιν, άσε αρκετό χρόνο για σιγουριά.
Όπως ειπωθηκε και πιο πριν στο Στρατφορτ βγάζουν κάρτα. Θα δεις το γκισέ και την ουρά πριν την είσοδο του σταθμού. Φρόντισε να έχεις φώτο μαζί σου.
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Καλησπέρα σας! Μια ακόμη ερώτηση. Το λεωφορείο της national express αυτό που σκέφτομαι να πάρουμε έχει άφιξη στο αεροδρόμιο στις 03,15 και η πτήση μας ειναι στις 06,00. Θεωρείτε οτι ο χρόνος που έχω ειναι αρκετος;
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Και άλλη μία ερώτηση. Είμαι στην γραμμή jubille στάση canning town. Θέλω να πάω strattford που έχει αφετηρία το λεωφορείο. Θέλω να ειμαι εκέι γύρω. έχει βραδινά δρομολόγια σαββατο προς κυριακή ξημερώματα 1,00 1,30 το βράδυ δλδ. ειμαι στο site και δεν μπορώ να βρω τι παίζει.... το timetable μου βγάζει τελευταιο δρομολόγιο 00.30
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Βγάζει κανονικά τα δρομολόγια, εδώ τσέκαρε https://tfl.gov.uk/JourneyPlanner/M...[["stopPoints","journeyPlannerNoSubmit?Input={{input}}%22]]|Via=|ViaId=|NationalSearch=False|MaxWalkingMinutes=40|SavePreferences=false|IsPastWarning=False|JourneyPreference=leasttime|JpType=publictransport|AccessibilityPreference=norequirements|mode=bus|mode=tube|mode=national-rail|mode=dlr|mode=overground|mode=tflrail|mode=river-bus|mode=tram|mode=cable-car|mode=coach|CyclePreference=none|iscyclehire=false|isMultipleJourneySelection=true|WalkingOptimization=False|useMultiModalCall=false
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.726
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom