Ηνωμένο Βασίλειο Μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο Stansted

Mairi-Mairi

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Καλησπέρα παιδιά εγώ που είχα κλείσει μετ' επιστροφής χωρίς συγκεκριμένη ώρα προηγήθηκα από αυτούς που δεν είχαν κλείσει με τη συγκεκριμένη ώρα αναχώρησης.
 

Elenasachtouri

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπερα σας. Πρόκειται να ταξιδεψουμε Λονδίνο με τις φιλες μου κ Θα φτασουμε στο Αεροδρόμιο του στανστεντ περιπου 12 το βραδυ. Απο εκει για να παμε στην marble arch μας εξυπηρετει το national express η μπορουμε να βρουμε και κατι πιο οικονομικό ? Επισης περιπου τι ωρα να υπολογιζουμε να κλεισουμε Εισητηριο? 1μιση περιπου ειναι καλα? Διαβασα παρα πολλα και εχω μπερδευτει γι αυτο και θελω τη βοηθεια σας. Σας ευχαριστώ εκ των προτερων...!!!
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Από την ώρα άφιξης νομίζω ότι μιάμιση ώρα είναι καλα. Δες στο easybus μήπως βρεις φτηνότερο εισητηριο. Με λεωφορείο national express θα πας πάλι αλλά ίσως σε καλύτερη τιμή.
 

Elenasachtouri

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Από την ώρα άφιξης νομίζω ότι μιάμιση ώρα είναι καλα. Δες στο easybus μήπως βρεις φτηνότερο εισητηριο. Με λεωφορείο national express θα πας πάλι αλλά ίσως σε καλύτερη τιμή.
απ οτι ειδα το national express ειναι πιο οικονομικο μετ επιστροφης.. Απο london victoria για marble arch ειδα οτι υπαρχει αλλαγη λεωφορειου αν καταλαβα καλα. αυτο γινεται εκεινη την ωρα ή πρεπει να περπατησουμε και να παμε σε καποιον αλλον σταθμο?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
απ οτι ειδα το national express ειναι πιο οικονομικο μετ επιστροφης.. Απο london victoria για marble arch ειδα οτι υπαρχει αλλαγη λεωφορειου αν καταλαβα καλα. αυτο γινεται εκεινη την ωρα ή πρεπει να περπατησουμε και να παμε σε καποιον αλλον σταθμο?
Σε τι από όλα αυτά θες να πας ;Victoria coach station,Victoria Underground ή Marble Arch;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
θελω να παω marble arch, απ οτι ειδα ομως υπαρχει ενδιαμεση "σταση" σε Victoria coach station..
Κανονικά έχει απευθείας αλλά επειδή είναι αργά λογικά δεν θα έχει το συγκεκριμένο δρομολόγιο. Μπορείς να σταματήσεις είτε στην τελευταία στάση είτε σε Southwark/Waterloo και να πάρετε μετρό(αναλόγως τι ώρα θα φτάσετε) ή ταξί/uber για να κάνετε γρήγορα και να μην περιμένετε το επόμενο λεωφορείο.
 
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΡΑΚΕΣ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλημέρα ! Ταξιδεύω και εγώ για Λονδίνο σε λίγες μέρες. Τα καλύτερα εισιτήρια που βρίσκω ,όσον αφορά την τιμή ,από stansted προς κέντρο είναι με national . Απλώς φοβάμαι για τις ώρες. Αν έχει καθυστέρηση η πτήση και αργήσω και στο λεωφορείο τότε χάνω το εισιτήριο(θα τα κλείσω μιάμιση ώρα μετά αλλά ryanair είναι αυτή o_O) ? ή μπορώ να πάρω το επόμενο χωρίς πρόβλημα?
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Δες τους όρους του συγκεκριμένου ναύλου. Κάποια δεν αλλάζουν, σε κάποια μπορείς να αλλάξεις την ώρα αλλά πληρώνεις κάποιο fee. Εγώ επειδή είχα το ίδιο άγχος έβγαλα με stansted express όπου το εισιτήριο ισχύει για όλη την ημέρα. Βέβαια δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα με καθυστέρηση στην ryanair, απλά πρέπει να λάβεις υπόψη ότι υπάρχει μια αναμονή εαν περάσεις τον έλεγχο με ταυτότητα. Με διαβατήριο περνάς από τα αυτόματα μηχανήματα σε 1'.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Καλά μην δημιουργείτε προσδοκίες που δεν στέκουν στην πραγματικότητα. Σε 1 λεπτό δεν περνάει κανείς. Έχει και στα μηχανήματα που σαρώνουν τα νέα διαβατήρια ουρά, μικρότερη μεν αλλά ουρά.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Καλά μην δημιουργείτε προσδοκίες που δεν στέκουν στην πραγματικότητα. Σε 1 λεπτό δεν περνάει κανείς. Έχει και στα μηχανήματα που σαρώνουν τα νέα διαβατήρια ουρά, μικρότερη μεν αλλά ουρά.
Να συμφωνησω εδω και να πω οτι οταν πηγα εγω gatwick επειδη οι περισσοτεροι ειχαν διαβατηριο,δημιουργηθηκε μια ουρα τεραστια και τα 10 ατομα που μασταν με ταυτοτητες τελειωσαμε πιο γρηγορα σε σχεση μ αυτους που περιμεναν στην ουρα
 

eleni16

Member
Μηνύματα
48
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Καλημέρα ! Ταξιδεύω και εγώ για Λονδίνο σε λίγες μέρες. Τα καλύτερα εισιτήρια που βρίσκω ,όσον αφορά την τιμή ,από stansted προς κέντρο είναι με national . Απλώς φοβάμαι για τις ώρες. Αν έχει καθυστέρηση η πτήση και αργήσω και στο λεωφορείο τότε χάνω το εισιτήριο(θα τα κλείσω μιάμιση ώρα μετά αλλά ryanair είναι αυτή o_O) ? ή μπορώ να πάρω το επόμενο χωρίς πρόβλημα?
Έχω ταξιδέψει 2 φορές με την national express, μπορεί το εισιτήριο σου να γράφει ώρα αλλά και να το χάσεις μπορείς να μπεις στο επόμενο.
Όπως και στον γυρισμό για να πάω αεροδρόμιο είχα κλείσει εισιτήριο πιο αργά αλλά τελικά πήρα πιο νωρίς το λεωφορείο χωρίς κανένα θέμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.603
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom