Ηνωμένο Βασίλειο Μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο Stansted

Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
τι με συμφερει περισσοτερο για να παω Λονδινο - stansted το βραδυ 13 ιουλιου ή ξημερωματα 14 ιουλιου? απο https://book.nationalexpress.com/coach/#/choose-fare βρισκω με 4.5 λιρες και κανει 1,40 ενω απο https://www.airportbusexpress.co.uk...XxtkQc=&adult=W41NAhuqaqE=&child=SFSmDhk8mBw= βρισκω 3,5 λιρες και κανει 2ωρες... Τρενο ή λεωφορειο για να δουμε κ τη διαδρομη; πρεπει να κλεισω απο τωρα; περιμενω να κλεισω κ ξενοδοχειο μηπως αλλαζει κατι η τοποθεσια.... (πηγαινουμε gatwich και γυριζουμε απο stansted)
Mε την πιό φτηνη επιλογή λεωφορείου...ας κάνει και 2 ώρες τι σας πειράζει;;το Stansted νομίζω κλεινει μεταξύ 12 το βράδυ και 2 τα χαράματα..τσεκάρετε το...οπότε με βάση τα δρομολόγια των εταιριών των λεωφορείων αποφασίζετε τι θα κάνετε... και κλείστε το γιατι τα φτηνά εισιτήρια εξαντλούνται
 

eleni79

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Καλησπέρα!! Πηγαινω Λονδινο στις 14 Δεκεμβριου για 4 μερες.
Πως θα παω οικονομικα απο Αεροδρόμιο stansted στην στάση liverpool street???
Θα ειμαστε 2 μεγαλοι και δυο παιδια 7 & 9 χρονων.
Είδα οτι μας βολεύει το λεωφορείο Α8......απο που βγαζω εισητηρια για το λεωφορείο???
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Καλησπέρα!! Πηγαινω Λονδινο στις 14 Δεκεμβριου για 4 μερες.
Πως θα παω οικονομικα απο Αεροδρόμιο stansted στην στάση liverpool street???
Θα ειμαστε 2 μεγαλοι και δυο παιδια 7 & 9 χρονων.
Είδα οτι μας βολεύει το λεωφορείο Α8......απο που βγαζω εισητηρια για το λεωφορείο???
Νομίζω ότι η easybus είναι η φτηνότερη. Με εισητηρια που ξεκινάνε από 2 λίρες δεν νομίζω να υπάρχει κάτι φτηνότερο. Προσοχή το πρώτο εισητηριο κάθε δρομολογίου είναι μόνο 2 λίρες μετά το δεύτερο αυξανει η τιμή του.
 

anttheo

Member
Μηνύματα
74
Likes
60
Καλησπέρα και από μένα! Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας, όπως και σε κάθε μου ταξίδι..
Ταξιδεύω για Λονδίνο στις 29 Δεκεμβρη(Stansted airport) όπου θα μείνω για 4 βραδιά και έπειτα θα πετάξουμε για Άμστερνταμ(από Heathrow airport). Θα ήθελα να με βοηθήσετε στο κομμάτι μεταφοράς από και προς αεροδρόμιο. Θα μείνουμε στο Kensington σε ένα hotel κοντά στο μετρό, οπότε θα ήθελα να με κατατοπισετε πως θα φτάσω εκεί από το Stansted αλλά και πως θα πάω από εκεί στο Heathrow κατά την αναχώρηση μου.. Ευχαριστώ!!
 

anttheo

Member
Μηνύματα
74
Likes
60
Καλησπέρα! Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας.
Ταξιδεύω για Λονδίνο στις 29 Δεκεμβρη(Stansted airport) όπου θα μείνω για 4 βραδιά και έπειτα θα πετάξουμε για Άμστερνταμ(από Heathrow airport). Θα ήθελα να με βοηθήσετε στο κομμάτι μεταφοράς από και προς αεροδρόμιο. Θα μείνουμε στο Kensington σε ένα hotel κοντά στο μετρό, οπότε θα ήθελα να με κατατοπισετε πως θα φτάσω εκεί από το Stansted αλλά και πως θα πάω από εκεί στο Heathrow κατά την αναχώρηση μου.. Ευχαριστώ!!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Καλησπέρα! Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας.
Ταξιδεύω για Λονδίνο στις 29 Δεκεμβρη(Stansted airport) όπου θα μείνω για 4 βραδιά και έπειτα θα πετάξουμε για Άμστερνταμ(από Heathrow airport). Θα ήθελα να με βοηθήσετε στο κομμάτι μεταφοράς από και προς αεροδρόμιο. Θα μείνουμε στο Kensington σε ένα hotel κοντά στο μετρό, οπότε θα ήθελα να με κατατοπισετε πως θα φτάσω εκεί από το Stansted αλλά και πως θα πάω από εκεί στο Heathrow κατά την αναχώρηση μου.. Ευχαριστώ!!
Google maps και στα σιτε των αεροδρομιων αντιστοιχα εχουν οδηγιες αναλυτικοτατες για τη μετακινηση
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Καλησπέρα! Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας.
Ταξιδεύω για Λονδίνο στις 29 Δεκεμβρη(Stansted airport) όπου θα μείνω για 4 βραδιά και έπειτα θα πετάξουμε για Άμστερνταμ(από Heathrow airport). Θα ήθελα να με βοηθήσετε στο κομμάτι μεταφοράς από και προς αεροδρόμιο. Θα μείνουμε στο Kensington σε ένα hotel κοντά στο μετρό, οπότε θα ήθελα να με κατατοπισετε πως θα φτάσω εκεί από το Stansted αλλά και πως θα πάω από εκεί στο Heathrow κατά την αναχώρηση μου.. Ευχαριστώ!!
Καλησπέρα. Μπορείς να κλείσεις εισιτήρια λεοφορείου απο Stanstead για Paddington με Easybus κι απο εκει με μετρό ( Circle or District line) ή λεοφορείο για το ξενοδοχείο σας. Για την αναχώρηση ξανά μετρό ( Circle or District line) απο Kensington για Paddington και μετά αλλαγή στη γραμμή Piccadilly για Heathrow.

https://www.easybus.com/
 

anttheo

Member
Μηνύματα
74
Likes
60
Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους! Αυριο ταξιδευουμε για Λονδινο και θα ηθελα τη βοηθεια σας. Φτανουμε νωρις το πρωι στο αεροδρομιο Stansted και το ξενοδοχειο που θα μεινουμε ειναι το Kensington Suite Hotel. Εχω μπει στο σαιτ της EasyBus για να κλεισω λεωφορείο αλλα εχω μπερδευτει για 2 λογους. Πρωτον, στην διαδρομη που επιλεγω Stansted to Victoria Station μου δινει δυο επιλογες(national express και airport bus express) με διαφορετικες τιμες. Ποιο απο τα δυο θα επρεπε να επιλεξουμε και γιατι? Δευτερος προβληματισμος, μηπως αντι για σταση Victoria, μας βολευει καποιες απο τις υπολοιπες διαθεσιμες στασεις τερματισμου(baker street, liverpool street station, Stratford)??
Ευχαριστω εκ των προτερων
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους! Αυριο ταξιδευουμε για Λονδινο και θα ηθελα τη βοηθεια σας. Φτανουμε νωρις το πρωι στο αεροδρομιο Stansted και το ξενοδοχειο που θα μεινουμε ειναι το Kensington Suite Hotel. Εχω μπει στο σαιτ της EasyBus για να κλεισω λεωφορείο αλλα εχω μπερδευτει για 2 λογους. Πρωτον, στην διαδρομη που επιλεγω Stansted to Victoria Station μου δινει δυο επιλογες(national express και airport bus express) με διαφορετικες τιμες. Ποιο απο τα δυο θα επρεπε να επιλεξουμε και γιατι? Δευτερος προβληματισμος, μηπως αντι για σταση Victoria, μας βολευει καποιες απο τις υπολοιπες διαθεσιμες στασεις τερματισμου(baker street, liverpool street station, Stratford)??
Ευχαριστω εκ των προτερων
Συνήθως η Νational exrpess ειναι η πιο οικονομική,οι περισσότεροι αυτήν επιλέγουμε,την άλλη εταιρεία δεν την ξέρω.
Για να πάς στο ξενοδοχείο σου εκτός απο Victoria ναι βολεύει να κατεβείτε baker street,(και απο victoria πάλι θα έπαιρνες 2 γραμμές tube-εκτός κι αν χρησιμοποιούσες λεωφορείο),απο τον ομώνυμο σταθμό μετρό(tube)με την γκρι γραμμή jubille κατεβαίνεις bond street και απο κει με την κόκκινη central κατεβαίνεις στο σταθμό shepherd's bush που είναι και ο πλησιέστερος στο ξενοδοχείο σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom