Ηνωμένο Βασίλειο Μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο Stansted

Giorgiosin

Member
Μηνύματα
18
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Καμπότζη, Μογγολία
Καλημέρα. Τα δρομολόγια της national Express είναι 24ώρα;
 

conathanaso

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Καλησπερα σας! Έχω κλείσει να πετάξω από το αεροδρόμιο Stansted προς Αθήνα και η ώρα πτήσης είναι 18:20 με την Ryanair. Επειδή έχω να παραδώσω και βαλίτσα μπορεί κάποιος που έχει εμπειρία τι ώρα πρέπει να είμαι στο αεροδρόμιο; Ταξιδεύω 25/11
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
805
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλησπερα σας! Έχω κλείσει να πετάξω από το αεροδρόμιο Stansted προς Αθήνα και η ώρα πτήσης είναι 18:20 με την Ryanair. Επειδή έχω να παραδώσω και βαλίτσα μπορεί κάποιος που έχει εμπειρία τι ώρα πρέπει να είμαι στο αεροδρόμιο; Ταξιδεύω 25/11
Να είσαι σίγουρα 2 ώρες πριν.. είχαμε πάει πριν έναν χρόνο, και φάγαμε πολύ ώρα στον έλεγχο των αποσκευών! Θα πρότεινα 4 να είσαι εκεί.. καλύτερα να περιμένεις παρά να είσαι με την ψυχή στο στόμα..
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.428
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Το 2017 είχα συναντήσει απίστευτες ουρές στα security controls τόσο στην άφιξη όσο και στην αναχώρηση από Stansted. Γενικά οι Βρετανοί, μετά την έξοδο της χώρας από την Ε.Ε., 'ψειριζουν' αρκετά τα πάντα. Και ειδικά στο συγκεκριμένο αεροδρόμιο που εξυπηρετεί low cost airlines ακόμα περισσότερο. Θα σου έλεγα κανένα τρίωρο πριν να είσαι στο αεροδρόμιο για να είσαι χαλαρός/ή, να χαζέψεις ίσως κ μαγαζιά κλπ...🙂. Επιπλέον έχε υπόψη σου πως στο συγκεκριμένο αεροδρόμιο σε κάποιες θύρες αναχώρησης πηγαίνεις με shuttle train
 
Last edited:

conathanaso

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Το 2017 είχα συναντήσει απίστευτες ουρές στα security controls τόσο στην άφιξη όσο και στην αναχώρηση από Stansted. Γενικά οι Βρετανοί, μετά την έξοδο της χώρας από την Ε.Ε., 'ψειριζουν' αρκετά τα πάντα. Και ειδικά στο συγκεκριμένο αεροδρόμιο που εξυπηρετεί low cost airlines ακόμα περισσότερο. Θα σου έλεγα κανένα τρίωρο πριν να είσαι στο αεροδρόμιο για να είσαι χαλαρός/ή, να χαζέψεις ίσως κ μαγαζιά κλπ...🙂. Επιπλέον έχε υπόψη σου πως στο συγκεκριμένο αεροδρόμιο σε κάποιες θύρες αναχώρησης πηγαίνεις με shuttle train
Να είσαι σίγουρα 2 ώρες πριν.. είχαμε πάει πριν έναν χρόνο, και φάγαμε πολύ ώρα στον έλεγχο των αποσκευών! Θα πρότεινα 4 να είσαι εκεί.. καλύτερα να περιμένεις παρά να είσαι με την ψυχή στο στόμα..
Σας ευχαριστώ πολύ! Θα είμαι εκεί 3:20 να είμαι άνετος γιατί έχω να παραδώσω και βαλίτσα!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
805
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Σας ευχαριστώ πολύ! Θα είμαι εκεί 3:20 να είμαι άνετος γιατί έχω να παραδώσω και βαλίτσα!
3 ώρες είναι υπερβολή, ίσως δεν έχουν ανοίξει και το check in για τις παραδοτεες! Κάντο 4 παρά, κρίμα να περιμένεις τόση ώρα... Δεν έχει τρελό κόσμο, απλά πρόσεχε τα υγρά στις βαλίτσες καμπίνας/προσωπικό αντικείμενο, είναι τρομερά περίεργοι.
 

dimistr

Member
Μηνύματα
176
Likes
63
Να ρωτήσω κ κάτι ακόμα....από το αεροδρόμιο Στανστεντ πως πάμε στο κέντρο τη Λονδίνου....????φτάνουμε 12την νύχτα κ σκέφτηκα να μείνουμε εκεί σε ένα ξενοδοχείο 1μερα κ την επόμενη το πρωί να πάμε κέντρο...κοίταξα τα Travelodge και νομίζω ότι είναι η πιο καλή επιλογή..μόνο που ψάχνω ποια είναι η πιο καλή τοποθεσία....

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα...αν έχει πάει κάποιος πρόσφατα σε αυτό το αεροδρόμιο.... Άραγε θέλει πολύ ώρα ο έλεγχος των διαβατηρίων??? Φτάνουμε 11.55.... αν βάλω 1 το λεωφορείο το προλαβενουμε??
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
262
Likes
4.410
Να ρωτήσω και κάτι ακόμα...αν έχει πάει κάποιος πρόσφατα σε αυτό το αεροδρόμιο.... Άραγε θέλει πολύ ώρα ο έλεγχος των διαβατηρίων??? Φτάνουμε 11.55.... αν βάλω 1 το λεωφορείο το προλαβενουμε??
Εχει αυτόματα μηχανήματα ελέγχου και φεύγουν γρήγορα οι ουρές, το πρόβλημα υπήρχε παλιά με τις ταυτότητες ( που τις κοίταζαν 50 ώρες μήπως είναι πλαστές)
Αν σας εξυπηρετεί υπάρχει λεωφορείο
https://www.stanstedexpress.com/?ga...9ye_r-ki3sCWxOLrHeJSpLl9yK_IfjSrkaAgNrEALw_wc
 

micef

Member
Μηνύματα
13
Likes
23
Ο έλεγχος διαβατηρίων ήταν άμεσος, στην επιστροφή όμως είχε αναμονή πάνω από 45' για τον έλεγχο ασφαλείας. Η Ryanair κλασσικά σε απομακρυσμένη πύλη οπότε θέλει αρκετά νωρίτερα άφιξη
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Να ρωτήσω και κάτι ακόμα...αν έχει πάει κάποιος πρόσφατα σε αυτό το αεροδρόμιο.... Άραγε θέλει πολύ ώρα ο έλεγχος των διαβατηρίων??? Φτάνουμε 11.55.... αν βάλω 1 το λεωφορείο το προλαβενουμε??
Τα παιδιά κάτω απο μια ηλικία ή ύψος δεν θυμαμαι καλά, δεν μπορουν να περάσουν απο τα ηλεκτρονικά μηχανηματα ελεγχου.
Κ εμεις ειχαμε πεταξει με την αντιστοιχη πτηση, οποτε για να γλιτωσουμε ταλαιπωρια μειναμε στο Hampton by hilton...ειναι μεσα ατο αεροδρομιο, 400μ απο τις αφιξεις, πολυ βολικο.
 

dimistr

Member
Μηνύματα
176
Likes
63
Ο μικρός σίγουρα δεν θα περάσει από το μηχάνημα...είναι 1.30.... θα βάλω 1 ώρα Πλας να είμαι σίγουρη .. πίστευω επειδή είναι 12 το βράδυ...πόσοι να είμαστε εκεί ...σκέφτηκα κ εγώ να μείνουμε εκεί κ να πάμε το πρωί στο ξενοδοχείο με την ησυχία μας..το συζητάμε με τον σύζυγό...έχω βρει ένα ξενοδοχείο στην στάση Liverpool άρα δεν θα έχουμε περπάτημα.. 5 λεπτά... Αύριο θα κλείσω εισιτήρια λεωφορείο κ διαμονή...
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τι προτείνετε από Stansted για Λονδίνο και συγκεκριμένα για Southwark?
Σκεφτόμουν Terravision,επειδή κάνει στάση πέντε λεπτά με τα πόδια από το ξενοδοχείο,αλλά διάβασα απαίσιες κριτικές ότι τους άφησαν απ' έξω ενώ είχαν κλείσει εισιτήριο και έχασαν το αεροπλάνο,ότι άργησαν να φτάσουν ....
Τι άλλο όσο το δυνατόν πιο οικονομικό και αξιόπιστο προτείνετε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.840
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom