Γερμανία Μεταφορές Βερολίνο (κάρτες, μουσείων – μεταφορών )

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Γεια σας, διάβασα κάπου μέσα στις πολλές πληροφορίες που δίνεται ότι κάθε Σάββατο και Κυριακή μπορείς να μετακινηθείς όλη μέρα με το δίωρο εισιτήριο. Ξέρει κάποιος αν ισχύει αυτό γιατί νομίζω το είχα διαβάσει σε μία ιστορία που είχε γραφτεί πριν κάποια χρόνια;
Ενωεις την κάρτα ABC? Εγώ ούτε έχω καταλάβει καλα καλά όλα! Κάποιος θα σου απαντήσει.. πάντως έχω αποφασίσει να πάω βερολινο τελικά.. φλεβαρη και... κρύο!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.443
Likes
4.446
Γεια σας, διάβασα κάπου μέσα στις πολλές πληροφορίες που δίνεται ότι κάθε Σάββατο και Κυριακή μπορείς να μετακινηθείς όλη μέρα με το δίωρο εισιτήριο. Ξέρει κάποιος αν ισχύει αυτό γιατί νομίζω το είχα διαβάσει σε μία ιστορία που είχε γραφτεί πριν κάποια χρόνια;
Πρώτη φορά το ακούω αυτό...
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.111
Likes
24.131
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Γεια σας, διάβασα κάπου μέσα στις πολλές πληροφορίες που δίνεται ότι κάθε Σάββατο και Κυριακή μπορείς να μετακινηθείς όλη μέρα με το δίωρο εισιτήριο. Ξέρει κάποιος αν ισχύει αυτό γιατί νομίζω το είχα διαβάσει σε μία ιστορία που είχε γραφτεί πριν κάποια χρόνια;
Δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο.
 

Fenaki1981

Member
Μηνύματα
77
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
ΙΟΡΔΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!!
Καλησπερα κ απο μενα...σε ποιο αεροδρομιο φτανετε;; ημουνα μεσα δεκεμβριου βερολινο..
 

Fenaki1981

Member
Μηνύματα
77
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
ΙΟΡΔΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!!
Κ εμεις απο εκει πεταξαμε..εμεις μειναμε λιγο μακρια απο το κεντρο ηθελες κανα 20λεπτο με μετρο σε μια ησυχη περιοχη γυρω γυρω με μονοκατοικιες...ηταν πολυ ωραια κ ησυχα αλλα μακριουτσικα..δεν ταλαιπωρηθηκαμε παντως καθολου γιατι το μετρο ηταν πολυ κοντα στο ξενοδοχειο
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
Κ εμεις απο εκει πεταξαμε..εμεις μειναμε λιγο μακρια απο το κεντρο ηθελες κανα 20λεπτο με μετρο σε μια ησυχη περιοχη γυρω γυρω με μονοκατοικιες...ηταν πολυ ωραια κ ησυχα αλλα μακριουτσικα..δεν ταλαιπωρηθηκαμε παντως καθολου γιατι το μετρο ηταν πολυ κοντα στο ξενοδοχειο
Α μαλιστα..ωραια!!! :)
Κ πως φύγατε απ το αεροδρόμιο; δ εχω κοιτάξει καθολου για την μετακίνηση απ το αεροδρόμιο στο κεντρο..
 

Fenaki1981

Member
Μηνύματα
77
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
ΙΟΡΔΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!!
Για την περιοχή που μέναμε εμείς κοντά στο Schoenefeld πήραμε λεωφορείο από το αεροδρόμιο που σε πάει μέχρι το τέρμα του μέτρο...U7 αν θυμάμαι καλα-θα το δω αν θέλεις-.. η διαδρομή είναι 10-15 λεπτά... κ από κει με το μέτρο κατεβήκαμε πολυ κοντά στο ξενοδοχείο... κάναμε γύρω στα 50 λεπτά..

Πόσες μέρες θα μείνετε;
 
Last edited by a moderator:

chris7

Member
Μηνύματα
3.111
Likes
24.131
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
οκ..
το τρενο ειναι μεσα στο αεροδρομιο? κ ξερεις αν ειναι 24ωρο? γιατι εμεις φτανουμε μεγαλη πεμπτη 11μιση το βραδυ.
Περίπου 5 με 7 λεπτά περπάτημα.
Δεν θυμάμαι τα δρομολόγια, αλλά πιστεύω πως θα έχει μέχρι εκείνη την ώρα.
Ρίξε μια ματιά κι εδώ: https://www.bahn.com/en/view/index.shtml
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.710
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom