Γενικά Με ποσες αεροπορικες εταιρειες εχουμε πεταξει και ποια ηταν η καλυτερη??

Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Υποθετω οτι με Ryanair εχεις απλως πεταξει,δεν νομιζω οτι εννοεις οτι ειναι η καλυτερη;:cool:
"Η καλύτερη"..μια σχετικότητα, εξαρτάται και από το αντίτιμο τελευταία:D
Φαντάζομαι η British airways θα με πήγαινε με μεγαλύτερη άνεση, καλύτερη εξυπηρέτηση κτλ στο Λονδίνο, αλλά δε βαριέσαι. Καλά είναι και το ρίσκο της Easyjet ή Ryanair))
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
1) Aegean
2) Olympic
3) Easy Jet
4) Iberia
5) KLM
6) Czech Airlines
7) Aerosvit
8) Cronus Airlines (!!!). Και αν δεν κοπήκατε ήδη, ήμουν συνταξιδιώτης με Νίκο Γκάλη. Τώρα κοπείτε.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
"Η καλύτερη"..μια σχετικότητα, εξαρτάται και από το αντίτιμο τελευταία:D
Φαντάζομαι η British airways θα με πήγαινε με μεγαλύτερη άνεση, καλύτερη εξυπηρέτηση κτλ στο Λονδίνο, αλλά δε βαριέσαι. Καλά είναι και το ρίσκο της Easyjet ή Ryanair))
Σιγουρα,αλλο η καλυτερη που ρωτας στο θεμα και αλλο αυτο που λενε,value for money,στα ελληνικα;)
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
:shock::shock: Κι εγώ με τη Νάταλι Θάνου..μετράει;;;:cool::cool:
Μετράει. Αλλά ξέχασα να αναφέρω ότι ήταν με την τότε συμβία του, την Ακριτίδου. Άρα έχω και από ωραίο φύλο, και από αθλητή. Άρα κερδίζω.:haha:
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
467
Likes
1.532
Υπάρχουν και χειρότερα...Αθήνα - Ιωάννινα ο κυβερνήτης περίμενε στη πόρτα κάποιον...Και ξαφνικά αντικρίζεις μπροστά σου τον Δρακουμέλ Μητσοτάκη. Τι ψυχολογία να έχεις με αυτόν μέσα σε συννεφιασμένη με κλειστό καιρό πτήση με αεροδρόμιο στα βουνώδη Ιωάννινα????
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.369
Likes
3.416
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ας γράψω και εγώ τις αγαπημένες μου από την καλύτερη στη χειρότερη
1) EMIRATES: Η κορυφαία πτήση που έκανα ever (για Ντουμπάι)
2) VIRGIN ATLANTIC (τί κρίμα που δεν πετάει πια από Αθήνα, κορυφαία τα παγωτάκια στο τέλους του μενού επιλογής που είχε στην πτήση Αθήνα-Λονδίνο. Πολλά και ωραία κανάλια μουσικής επίσης)
3) BRITISH AIRWAYS (Ωραία σκάφη, καλή εξυπηρέτηση, να ήταν και το φαγητό λίγο καλύτερο!!!)
4) KLM (μου άρεσαν οι πετσετούλες που μοίραζαν στις πρωινές πτήσεις και οι ομελέτες στο πρωινό τότε το μακρινό 2000, καλά αεροσκάφη επίσης- επίσης στην KLM είχα και εμπειρία με γυναίκα πιλότο σε μια πτήση 'Αμστερνταμ- Teeside την οποία και όλο το σκάφος χειρόκρότησε και ασπάστηκε στην έξοδο του αεροσκάφους στο Άμστερνταμ)
5) AEGEAN (στέκεται καλά νομίζω γενικά για ευρωπαική εταιρία)
6) OLYMPIC AIR (τώρα εδώ δεν ξέρω πραγματικά τί να γράψω, ως OLYMPIC AIRWAYS τη δεκαετία του 80 ήταν απλώς ΘΕΙΚΗ, ως OLYMPIC AIRWAYS αρχές 2000 μάλλον ψιλοπαρακμιακή, ως OLYMPIC AIR πια διεκπεραιωτική απλώς για το δίκυτο που εξυπηρετεί)
7) SWISS (καφές νερομπουρμπούλι και φιστίκια για πρωινό, για όνομα του Θεού! Ευτυχώς που είχα αγοράσει σοκολάτες από τα duty free στη Ζυρίχη και ξεγέλασα την πείνα μου)
8) SAS (Εδώ γελάμε!!! Ανύπαρκτο service και απίστευτη αγένεια...η πρώτη μου επαφή με τον σκανδιναβικό πολιτισμό παρολίγο να ήταν άκρως τραυματική, ευτυχώς στην Κοπεγχάγη ήρθα στα ίσια μου...)

ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΙΣ LOW- COST σε ειδική κατηγορία γιατί θεωρώ ότι θα πρέπει να είναι ειδική κατηγορία. Και εδώ έχω διαβαθμίσεις:

1) EASY JET (Τώρα που το σκέφτομαι ήταν καλύτερη σε όλα από την τελευταία της προηγούμενης λίστας SAS. Το περιοδικό της μάλιστα ήταν όλα τα λεφτά. Εν έτει 2004 είχε αφιέρωμα στις καλύτερες ελληνικές παραλίες ανάμεσα στις οποίες ήταν και η παραλία της λατρεμένης μου Λούτσας Αττικής που έχω εξοχικό. Παρουσιάζονταν για την ακρίβεια ως μια θεσπέσια αμμουδερή παραλία πολύ κοντά στο νέο αεροδρόμιο της Αθήνας! Μιλάμε για τρελή καλτίλα! Επίσης ως gay αγοράκι, μου άρεσε που είχε μόνο άντρες αεροσυνοδούς και μάλιστα ωραίους στην πλειονότητά τους)
2) AIR BERLIN (Διεκπεραιωτική αλλά αξιοπρεπής για charter flight που είχα πετάξει τότε)
3) SKY EUROPE (Υπάρχει ακόμα?)
4) RYANAIR (για πτήση εσωτερικού ΟΚ, αλλά ούτε κατά διάνεια δεν θα σκεφτόμουν πτήση με τη συγκεκριμένη εταιρία διάρκειας άνω των 2 ωρών)

Όνειρο της ζωής μου πάντως είναι να ταξιδέψω κάποια στιγμή με την AIR SINGAPORE
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Και επειδή θα επηρεάσει δραματικά την λειτουργία του φόρουμ, να προσθέσω και την Turkish Airlines στην λίστα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καιρός για ένα update... Έχουμε λοιπόν (αλφαβητική σειρά):
Adria
Aegean
Aeroflot (soviet)
Aeroflot (Russian)
Aerolineas Argentinas (AUSTRAL)
Air Asia
Air Baltic
Air China
Air France
Air explore (Aegean)
Air India
Air Italy
Air Koryo
Air Malta
Air one
Air Serbia
Alitalia
Austrian
Bangkok airways
Belle Air
bmi
British airways
Bulgaria air
Cebu pacific
Continental
Cronus airlines
Easyjet
Egyptair
Eurolot
Eurowings
Garuda Indonesia
Helvetic airways
Jet airways
Jetstar
KLM
Lao airlines
Lufthansa
Lufthansa cityline
Luxair
Macedonian Airlines (Olympic)
Meridiana
Olympic air
Olympic airlines
Olympic airways
Pegasus airlines
PLUNA
Ryanair
SAS
Scenic Airlines
Silk air
Singapore airlines
Swiss
Swiss European
TAM
TAROM
Thai airways
Tigerair
Turkish airlines
Tyrolean
Uzbekistan airways
Vietnam airlines
Zest air

Καλύτερη, φυσικά, ήταν η First Class της Lufthansa στο A380. :)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Zαλίστηκα…
Με εκπληξη διαπιστώνω ότι έχεις γυρίσει τις πλάτες στους Εμίρηδες; (Etihad, Qatar, Emirates…)
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Φετος πεταξα 16 φορες με την Ryanair σε Ελλαδα και εξωτερικο (και Λονδινο 4 ωρες πτηση). Για τα χρηματα εξαιρετη, κανεις την δουλεια σου(διακοπες) οικονομικα. Μεση τιμη εισιτηριου 13.7 ευρω.
Η αληθεια ειναι οτι μεχρι το Λονδινο υπεφερα απο τα στενα καθισματα, αλλα με 20 ευρω και ορθιος θα στεκομουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom