Αιθιοπία Με τη βοήθεια του Θεού... στη Κόλαση!

Alexandros_T

Member
Μηνύματα
159
Likes
373
Επόμενο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Εξαιρετική ιστορία για άλλη μια φορά φίλε. Απ την αγαπημένη μου αυτή χώρα (για την Κούβα θα συμφωνήσω μαζί σου και επιπλέον οι Αιθίοπες ειναι πολύ πιο αξιολάτρευτοι). Το 4sisters ειναι μεν τουριστικό αλλα πολυ φιλότιμη προσπάθεια απο 4 ικανές γυναίκες στο χάος του Gondar. Εχω γράψει τα καλύτερα στο tripadvisor. Α, και κρίμα που δεν προλάβαμε να μιλήσουμε αρκετα στην έκθεση. Είς το επανιδείν
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Τι like και ξεlike! Έπος και πάλι! Τα αριστουργήματα σου κοσμούν το travelstories και μας μεταφέρεις με έναν μοναδικό τρόπο σε κάθε προορισμό. Είσαι είδος προς εξαφάνιση για το φόρουμ :D. Ανυπομονώ για Erta Ale και Dalol.

Ωραίο το παρεάκι;)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ευχαριστώ όλους για τα καλά λόγια και τις προτροπές. Χαίρομαι ιδιαίτερα που με κάνατε να ξεπεράσω την αμφιθυμία μου κατά πόσον η Αιθιοπία μπορεί να ενδιαφέρει. Εχουν ήδη γραφτεί αξιόλογες ιστορίες, απουσίαζε όμως αρκετό οπτικό υλικό.
Αλέξανδρε, έστω κι αν δεν βρέθηκα στην κοιλάδα Omo (θυμάμαι τις εικόνες από την έκθεσή σου) εντούτοις κι ο ιστορικός βορράς δεν φείδεται θεμάτων για να τραβήξεις πολλές φωτό. Και ναι οι Αιθίοπες μας κέρδισαν.
Γιάννη μου το Dalol & το Erta Ale ήταν το κερασάκι στη τούρτα και το αφήσαμε για το τέλος. Η παρέα ήταν όντως καλή και τουλάχιστον αντιμετωπίσαμε με χιούμορ κάθε μικρή αναποδιά. Μέχρι και το μάτι το κακό!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Tι υπέροχη εξιστόρηση και εικόνες! Ταξιδεύω μαζί σου νοερά,γεμίζοντας το μυαλό μου...
προφανώς έγινε λάθος...
Μακάρι να είχα ταξιδέψει εγώ αλλά δεν ... ασφαλώς εννοείς αυτό το ροζ γουρουνάκι που, καλά κάνει, δεν βάζει κ@λο κάτω...
 

Alexandros_T

Member
Μηνύματα
159
Likes
373
Επόμενο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Αλέξανδρε, έστω κι αν δεν βρέθηκα στην κοιλάδα Omo (θυμάμαι τις εικόνες από την έκθεσή σου) εντούτοις κι ο ιστορικός βορράς δεν φείδεται θεμάτων για να τραβήξεις πολλές φωτό. Και ναι οι Αιθίοπες μας κέρδισαν.
Ο βορράς ειναι γεμάτος εικόνες βιβλικής εποχής. Αλλα και ο νότος ειναι ενα σπάνιο "ντοκιμαντέρ". Χαιρομαι που το έζησα και βέβαια εχω απωθημένο το Erta Ale που δεν εχω καταφέρει παρά τα 2 ταξίδια μου στην Αιθιοπια. Η χωρα αξίζει πολλές επισκέψεις. Κανονίστε ταξιδιωτική συνάντηση (με injeera ή Greek κοψίδια)
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Ωραία ιστορία ως συνηθως !
Χαλάλι οι αλχημειες που έκανε ο Σ. , πολυ ομορφες φωτογραφίες .
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει

YBONNH

Member
Μηνύματα
234
Likes
115
Ονειρεμένο Ταξίδι
γυρος του κοσμου
Εξαιρετικος ,οπως παντα!
Η Αιθιοπια ειναι κ για μενα απωθημενο, διαβαζοντας ερχομαι ενα βημα πιο κοντα...
και οι φωτογραφιες τελειες!
 

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού-Βολιβία-Άνδεις
προφανώς έγινε λάθος...
Μακάρι να είχα ταξιδέψει εγώ αλλά δεν ... ασφαλώς εννοείς αυτό το ροζ γουρουνάκι που, καλά κάνει, δεν βάζει κ@λο κάτω...
Και δεν θα είχα καταλάβει το λάθος αν δεν απαντούσες! :) Συγγνώμη παιδιά,με συνεπήρε η ανάγνωση και δεν το κατάλαβα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom