Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

paefstra

Member
Μηνύματα
13.094
Likes
41.338
Καλησπέρα σε όλους! Βοήθεια συμφορουμίτες! Ψάχνω σχετικά οικονομικά αεροπορικά (κάτω από 200 ευρώ) για ευρωπαϊκή πόλη μέσα στον Αύγουστο. Δεν με νοιάζει τόσο ποια πόλη, ούτε έχω ακριβείς ημερομηνίες ακόμα, θέλω να γυρίσω αρκετές εξάλλου (Βρυξέλλες, Άμστερνταμ, Πράγα, Σκανδιναβικές χώρες, Μαδρίτη κτλ.). Άλλωστε, βολιδοσκοπώ απλώς. Ερωτώ λοιπόν: Τι έγινε βρε παιδιά;; Γιατί πουθενά δεν βρίσκω κάτω από 300 ευρώ εισιτήριο; Ψάχνω στο skyscanner και μου βγάζει κάτι τιμές πανάκριβες! Ξέρω ότι έχουν ακριβύνει πολύ οι φόροι, αλλά και πάλι..
Βοήθεια κανείς;
Μπορείς να βρεις καλές τιμές (κάτω από 200) τον Αύγουστο από Θεσσαλονίκη για Βουδαπέστη, Όσλο, πόλεις της Γερμανίας . Αλλά όχι την περίοδο του 15αύγουστου, βέβαια. Αν αντέχεις την ταλαιπωρία, κλείσε ένα τρένο με 9 ευρώ Αθήνα- Θεσσαλονίκη, κι είσαι μες στο ποσό.
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
860
Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις :) Ρώμη την αποκλείουμε γιατί έχω πάει..Κ το ταξίδι μέχρι Θεσ/νίκη κάπως βαρύ μου κάθεται ομολογώ..Θα μου πει βέβαια κάποιος "κάτσε στ' αυγά σου τότε" :p :p Απλά αναρωτιέμαι, τόσο ακριβές είναι οι τιμές πάντα; Φταίει που είναι σχετικά τελευταία στιγμή;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.306
Likes
5.054
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Φταίει που το καλοκαίρι κατεβαίνουν Ελλάδα πάνω από 15,000,000 τουρίστες και πολλοί απ' αυτούς με αεροπλάνο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.094
Likes
41.338
Εκλεισα εισιτήριο με το petas και μου έγραψαν ανάποδα το ονομα με το επίθετο. Επίσης πρόσθεσαν τον χαρακτηρισμό Ms στο επώνυμό μου! Πληρώνει το petas τώρα την αλλαγή ή επικοινωνώ με τη SAS και ελπίζω να το αλλάξουν δωρεάν;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δε νομίζω ότι μπορεί να σε βοηθήσει κανένας από εδώ, παρά μόνο το ίδιο το petas
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.094
Likes
41.338
Τελικα τι εκανες?
Παρέκαμψα το petas και μίλησα κατευθείαν με SAS. Θα ειδοποιήσουν το αεροδρόμιο με υποσημείωση ότι αντιστράφηκαν τα ονόματα. Χαλαρούς τους άκουσα, ούτε χρέωση ανέφεραν.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.306
Likes
5.054
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Εκλεισα εισιτήριο με το petas και μου έγραψαν ανάποδα το ονομα με το επίθετο. Επίσης πρόσθεσαν τον χαρακτηρισμό Ms στο επώνυμό μου! Πληρώνει το petas τώρα την αλλαγή ή επικοινωνώ με τη SAS και ελπίζω να το αλλάξουν δωρεάν;
Μου έχει τύχει κάτι αντίστοιχο, εισήγαγα δύο ονόματα στο 'Όνομα' και μου τα έβγαλε κολλητά σαν ένα συν ότι έκοψαν γράμματα απ' το δεύτερο όνομα. Επικοινώνησα με το petas και έστειλαν υποσημείωση στην αεροπορική. Κανένα πρόβλημα στο τσεκίν.
 

Eleannidi

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ποιός ξέρει πού...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλέ βοηθήστε με και μένα... Ψάχνω μανιωδώς να βρώ κάποιο φθηνό αεροπορικό (<200,00€) για Ευρώπη και δεν βρίσκω ΤΙΠΟΤΑ! Οι μέρες που ψάχνω είναι λιγάκι φλου από τέλος Αυγουστου μέχρι μέσα προς τέλη Σεπτεμβρίου. Πάντα έκλεινα αεροπορικά 3-4 μήνες πριν αλλά τώρα ξέμεινα. Και εκτος Ευρώπης σκέφτομαι (φυσικά με πιο ανεβασμένο μπάτζετ) αλλά να είναι καμμία προσφορά. Εχει βρει κανεις τίποτα?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.372
Likes
9.300
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλέ βοηθήστε με και μένα... Ψάχνω μανιωδώς να βρώ κάποιο φθηνό αεροπορικό (<200,00€) για Ευρώπη και δεν βρίσκω ΤΙΠΟΤΑ! Οι μέρες που ψάχνω είναι λιγάκι φλου από τέλος Αυγουστου μέχρι μέσα προς τέλη Σεπτεμβρίου. Πάντα έκλεινα αεροπορικά 3-4 μήνες πριν αλλά τώρα ξέμεινα. Και εκτος Ευρώπης σκέφτομαι (φυσικά με πιο ανεβασμένο μπάτζετ) αλλά να είναι καμμία προσφορά. Εχει βρει κανεις τίποτα?
Πολλα. Δε λες απο που ομως κ προς τα που κυριως. Ιταλια σου κανει?Ρωμη πχ με 80Ε απο Θεσσ ειναι πολλα? η 150 απο Αθηνα αρχες Σεπτ. Και και..
 

Eleannidi

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ποιός ξέρει πού...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εχεις δίκιο. Από Αθήνα ενδιαφέρομαι. Το για που είναι φλου. Εχω παει σε αρκετούς "ιν" προορισμούς. Πιο πολύ θα με ενδιέφερε Πορτογαλία, Βόρεια Ισπανία και γενικότερα Βόρεια Ευρώπη. Δεν έχω κάτι συγκεκριμένο. Ρώμη έχω παει ήδη. Ευχαριστώ για τη βοήθεια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.255
Μηνύματα
885.119
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom