Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

x7777

Member
Μηνύματα
872
Likes
3.399
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Ανάλογα την εταιρία πάντα.
Όσο για το kiwi, απόρω πως αγοράζει κανείς από αυτούς, μιας και έχουν +50/100 ευρώ με σύγκριση άλλα OTA
Συνεργααζόταν με αεροπορικές low cost (κυρίως στην Ασία) που άλλες εταιρείες δεν συνεργαζόταν. Τώρα δεν ξέρω τι γίνετε. Έχει 2-3 χρόνια να κλείσω με αυτούς
 

athinoulinio

Member
Μηνύματα
31
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Αυστραλία
Ανάλογα την εταιρία πάντα.
Όσο για το kiwi, απόρω πως αγοράζει κανείς από αυτούς, μιας και έχουν +50/100 ευρώ με σύγκριση άλλα OTA
Έκλεισα όλο το ταξίδι με αφετηρία την Αλεξανδρούπολη και η μόνη που μου έβγαζε το skyscanner ήταν η kiwi, γενικώς δεν την εχω ξαναεπιλέξει γιαυτό τον λόγο (τα 100 ευρω παραπάνω)..
αλλά όταν το πρωτοέκλεισα το εισιτήριο μου καλοάρεσε γιατι είναι η μοναδική ως τώρα που έχω βρεί και μπορείς να προσθέσεις ταξιδιωτική ασφάλιση (όπως επίσης και ανοιχτη αλλαγη και ακυρωση) αφού έχεις κάνει την κράτηση, ενώ από όλες τις υπόλοιπες εταιρίες που έψαξα, αυτες τις επιλογες τις είχαν ΜΟΝΟ στην αρχική διαδικασία της κράσης και όχι μετά.. και μου άρεσε αυτό το σκεπτικό γιατί σκέφτηκα πως είναι ένα τόσο μακρινό ταξίδι, το οποίο έκλεισα 4 μήνες πριν και πως αν μου τύχει κάτι θα χω το κεφάλι μου ήσυχο αφού υπόσχονται τόόόσα πολλά.. αλλά έφαγα τρελή φρίκη όταν είδα reviews από πελάτες που λένε τα χειρότερα για την εξυπηρέτηση..

Οι εταιρίες που έκλεισα είναι η Scoot και η Jetstar..

Ο Θεός βοηθός..
 

mikepast

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει το Travelgenio ποτέ για να αγοράσει εισιτήρια . Διότι δεν το γνωρίζω και έχω βρει μια καλή προσφορά αλλά δεν θα ήθελα να την πατήσω . Ευχαριστώ για τον χρόνο σας
 
Μηνύματα
151
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Ταιβαν!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Las Vegas
Καλημερα σας, μπηκα στο go.travelstories και μου εβγαλε ενα πιθανο αποτελεσμα για εισητηρια που θελω για Νεα Υορκη μεσω travelgenio. Τι εικονα εχουμε για τη συγκεκριμενο site. Κατι που πρεπει να προσεξω?

Ευχαριστω!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Εγώ έχω κλείσει από εκεί εισιτήρια προσφατα, δεν είχα κάποιο θεμα.
 

angelicsp

Member
Μηνύματα
79
Likes
26
Καλησπέρα... Έκλεισα από την gotogate αεροπορικά εισιτήρια με aegean.. Πετάω την Πέμπτη προφανώς και δεν έχει ανοίξει το check in όμως προσπαθώ με τον κωδικό κράτησης να μπω για να δω την πτήση από την ιστοσελίδα της aegean και δεν μου την βγάζει.. Στο Mail που μ έστειλαν από gotogate βάζω τα στοιχεία μου και μ δείχνει τις λεπτομεριες κανονικά.. Είναι νορμάλ αυτό??
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Καλησπέρα... Έκλεισα από την gotogate αεροπορικά εισιτήρια με aegean.. Πετάω την Πέμπτη προφανώς και δεν έχει ανοίξει το check in όμως προσπαθώ με τον κωδικό κράτησης να μπω για να δω την πτήση από την ιστοσελίδα της aegean και δεν μου την βγάζει.. Στο Mail που μ έστειλαν από gotogate βάζω τα στοιχεία μου και μ δείχνει τις λεπτομεριες κανονικά.. Είναι νορμάλ αυτό??
Ειναι σωστο, αλλος ο κωδικος κρατησης του gotogate, δεν μπορεις να τον χρησιμοποιήσεις στην ιστοσελιδα της aegean.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Καλησπέρα... Έκλεισα από την gotogate αεροπορικά εισιτήρια με aegean.. Πετάω την Πέμπτη προφανώς και δεν έχει ανοίξει το check in όμως προσπαθώ με τον κωδικό κράτησης να μπω για να δω την πτήση από την ιστοσελίδα της aegean και δεν μου την βγάζει.. Στο Mail που μ έστειλαν από gotogate βάζω τα στοιχεία μου και μ δείχνει τις λεπτομεριες κανονικά.. Είναι νορμάλ αυτό??
Φαντάζομαι ο κωδικός κράτησης που χρησιμοποιείς είναι του πρακτορείου, όχι της aegean. Δες στο mail ή στις λεπτομέρειες της πτήσης στη σελίδα του πρακτορείου μήπως αναφέρεται κάπου π.χ. ως κωδικός check in, αλλιώς κοίτα μήπως αναγράφεται πουθενά ο αριθμός εισιτηρίου.
 

angelicsp

Member
Μηνύματα
79
Likes
26
Φαντάζομαι ο κωδικός κράτησης που χρησιμοποιείς είναι του πρακτορείου, όχι της aegean. Δες στο mail ή στις λεπτομέρειες της πτήσης στη σελίδα του πρακτορείου μήπως αναφέρεται κάπου π.χ. ως κωδικός check in, αλλιώς κοίτα μήπως αναγράφεται πουθενά ο αριθμός εισιτηρίου.
Άστο έκανα πατατα.. Είχε ένα όμικρον δίπλα στον αριθμό και το πατούσα μηδέν εγώ.. Όλα καλά.. Παρ όλα αυτά σ ευχαριστώ για την απάντηση
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
Αν μέσω του go κλείσω εισιτήρια πχ στο gotogate για πτήσεις της British Airways μπορω νά χρησιμοποιήσω τα μίλια που έχω για να βγεί ακόμη φτηνότερο?αν όχι μπορώ έστω να προσθέσω να νέα μίλια στον λογαριασμό? Και όσον αφορά την επιλογή θέσης.?γιξετε μέσω του site της ba?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Εχει κλεισει κανεις προσφατα απο το petas.gr αεροπορικο και ειχε κανενα θεμα ή να το τολμησω?γιατι μονο αρνητικες κριτικες διαβαζω και φοβαμαι μην απλως κλαψω τα λεφτακια μου:rolleyes-80:
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Εχει κλεισει κανεις προσφατα απο το petas.gr αεροπορικο και ειχε κανενα θεμα ή να το τολμησω?γιατι μονο αρνητικες κριτικες διαβαζω και φοβαμαι μην απλως κλαψω τα λεφτακια μου:rolleyes-80:
Έχω κλείσει πολλές φορές χωρίς κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα. Μόνο μια φορά πριν λίγους μήνες που είχα καταχωρήσει λάθος τα ονόματα και ήθελα αλλαγή, η οποία πραγματοποιήθηκε χωρίς πρόβλημα εν τέλη, απλά ήταν λίγο δυσκοίλιοι στα τηλέφωνα. Θα την ξαναχρησιμοποιούσα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.540
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom