Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
δε το ηξερα, αλλα μολις το δοκιμασα και απο τις 7 πτησεις που εχω βρει για τις ιδιες μερες εβγαλε μονο μια και την πιο ακριβη...ακομα και το airtickets εβγαλε 5....υπαρχει καποιο κολπο που δε το ξερω?;)
Δεν υπάρχει κάποιο κόλπο,απλά το site,απ' ότι έχω καταλάβει,είναι περισσότερο για προορισμούς στην Ευρώπη.Έχε το νου σου ότι μπορεί να σου δίνει μία τιμή Α αλλά άν προχωρήσεις αυτή η τιμή να είναι κατά πολύ μειωμένη.;)
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
μαλλον ειναι για ευρωπη...στην ασια εκανα τεστ...δε το προτεινω για εκει
 

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
δε το ηξερα, αλλα μολις το δοκιμασα και απο τις 7 πτησεις που εχω βρει για τις ιδιες μερες εβγαλε μονο μια και την πιο ακριβη...ακομα και το airtickets εβγαλε 5....υπαρχει καποιο κολπο που δε το ξερω?;)
δεν υπαρχει καποιο κολπο, δεν ξερω τον προορισμο που εβαλες αλλα αν σου εβγαλε την απευθειας μονο εχει απο κατω οδηγία που σε παραπεμπει και στις indirect flights που ειναι συχνα πιο φτηνες. εχεις δικιο παντως οτι αφορα ευρωπη και χωρες γυρω απο αυτην ή χώρες για τις οποιες ευρωπαικές αεροπορικες εταιρίες εχουν απευθειας πτήσεις.παντως ειναι πολυ πρακτικο site.
 

maryba

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Γειά σας παιδιά, θέλω να κάνω μια σχετική άσχετη ερώτηση περί αεροπορικών εισητηρίων.
Ας πούμε οτι μετα απο ψάξιμο στο ιντερνετ βρήκα αεροπορικά εισητήρια που με
ενδιαφέρουν με μια φτηνή εταιρία οπως η easyjet ή με skyeurope.Μπορώ τα εισητήρια αυτά να τα αγοράσω και απο ένα ταξιδιωτικό πρακτορείο της περιοχής μου ή αυτο γίνεται μονο μέσω web ?:roll:
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Για την easyjet μπορείς σίγουρα να αγοράσεις εισιτήρια από το αεροδρόμιο από την Goldair Handling.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Δεν είμαι σίγουρος. Από αεροδρόμιο έχω κλείσει γι αυτό στο λέω σίγουρα. Ίσως καόπιος άλλος να γνωρίζει για πρακτορεία.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.004
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δηλαδή όχι απο οποιοδήποτε πρακτορείο?
Από κάθε πρακτορείο μπορείς να αγοράσεις εισητήρια από τις αεροπορικές εταιρίες που αυτό αντιπροσωπεύει, και μόνο (και κανένα δεν αντιπροσωπεύει τις low cost εταιρίες)
Απο κει και πέρα, δε νομίζω ότι θα τους είναι πρόβλημα να σου κάνουν την κράτηση από το internet (εφόσον βέβαια πληρωθούν κάτι παραπάνω για τις υπηρεσίες τους)...
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Απλά να διευκρινήσεις τι προμήθεια θα σου κρατήσουν γι' αυτό. Τα περισσότερα πρακτορεία το κάνουν.
 

Atithash

Member
Μηνύματα
23
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βέγκας-Μαϊαμι
Αφού μιλάμε για προορισμούς παγκοσμίως, μετά απο αρκετή χρήση που έχω κάνει, προτείνω μόνο το airtickets και κατα προτίμηση, αφού δείτε ηλεκτρονικά τί σας βγάζει, να παίρνετε τηλέφωνο (αναγράφεται στο πάνω μέρος της σελίδας )και να μιλάτε απευθείας με το προσωπικό εκεί για το τί θέλετε...
Μου έχει τύχει να κλείσω μέσω του site αεροπορικά για Βαρκελώνη για 2 άτομα με 550ευρώ με τους φόρους σε οικονομική θέση και παίρνοντας καπάκι τηλέφωνο στην εταιρεία να μου τα ακυρώσουν για κάποια άλλα που μόλις είχαν ακυρωθεί στην τιμή των 400ευρώ για τα 2 άτομα σε business θέση! Αν αναλογιστείς πόσα τέτοια ισχύουν κάθε μέρα, αισθάνεσαι χαζός να μην επικοινωνείς απευθείας και να πατάς τους προορισμούς μέχρι να τύχει να βρεις διαθεσιμότητα και τιμές που να σε ενδιαφέρουν!
 

lila

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδια
Τα ταξιδιωτικα γραφεια μπορουν να κανουν την εξυπηρετηση για κρατηση απο internet και η προμηθεια τους ειναι γυρω στα 20 με 25 ευρω συνηθως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom