Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

Tzelaledin

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
bucuresti
Ταξίδι-Όνειρο
Ριο
σχετικα με της μηχανες αναζητησης πτησεων το site www.skytours.org ειναι αξιοπιστο?
εχει κλεισει καποιος απο εκει?
 

love_gr

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος της Αμερικής
εγώ προσωπικά έχω βρει πάρα πολύ καλές τίμες στο Αεροπορικά Εισιτήρια, Ξενοδοχεία, Αυτοκίνητα, Ακτοπλοϊκά Εισιτήρια - Pamediakopes.gr και έχω κλείσει μαζί τους πολλές φορές. Δεν έχει χρειαστεί να κάνω αλλαγές οι ακυρώσεις για να δώ πώς λειτουργούν υπό αυτές τις συνθήκες.
Και το'χω χρησιμοποιήσει για πτήσεις από/πρός Αθήνα.

Όσο για το www.expedia.com ναι μεν δεν έχω να πώ κάτι.. Αλλά το Travel deals: cheap flights, hotels, holidays, city breaks - travel cheaper with Expedia! το'χω χρησιμοποιήσει μια φορα για πτήση και η πτήση μου ακυρώθηκε με την κακοκαιρία τα Χριστούγεννα και δεν επικοινώνησαν ποτέ μαζί μου και έπαιρνα τηλέφωνο να βγάλω άκρη, κάτι που δεν έγινε ποτέ. Έστειλα και 3-4 επέιγοντα email στην αναλόγη διεύθυνση και πήρα απάντηση μετά από 2 μέρες που φυσικά ήταν ήδη πολύ αργά.

Θα σας συνιστούσα να μην πάρετε ποτέ skytours! ειναι απαράδεκτοι.. δεν εχουν καν τηλέφωνο να πάρεις αν γίνει κάτι και στα email απαντάνε σαν να΄ναι οι φίλοι σου από προχθές μετά απο 2-3 μέρες.
 

fever1863

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδηποτε ταξιδι
Καλα..τι google...?travelstories...η καλυτερη μηχανη αναζητησης
 

giota2686

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Όντως ρε παιδιά! Είστε φοβεροί και με πλήρη άποψη!
Προσωπικά εμένα με έχει βολέψει το www.airshop.gr και είναι πάντα η πρώτη μου επιλογή. Χαμηλά service fees και όποτε χρειάστηκα και τηλεφωνική εξυπηρέτηση, ήταν και πολύ καλοί μαζί μου.
Επίσης, μου αρέσει γιατί ενημερώνει και για τις προσφορές που τρέχουν!
 

StathisBXL

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα παιδιά!
Διάβασα ένα αρθράκι στην Ημερεσία (v2.imerisia.gr - H εξίσωση που... ανεβοκατεβάζει εταιρείες) σχετικά με τις μηχανές αναζήτησης και του ανταγωνισμού που αναπτύσσεται μεταξύ της Google. Όπως θα διαβάσεται και στο άρθρο, η Google ως κύριο μονοπώλειο στο πεδίο των μηχανών αναζήτησης, εφαρμόζει μάλλον αθέμιτα μέσα για την προώθηση των δικών της υπηρεσιών:
<< Χαρακτηριστικό παράδειγμα αυτού αποτελεί η καταγγελία του Μπάρι Ντίλερ, προέδρου του ταξιδιωτικού site Expedia, ότι η Google προωθεί μέσω της μηχανής αναζήτησης τις δικές της υπηρεσίες >>.
Καλό θα ήταν να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί εως ότου διερευνηθεί η υπόθεση!
 

alexapa

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ-ΜΠΟΡΑ
Καλημέρα σας!!

θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιο άλλο σαιτ όπως το skyscanner στο οποιο μπορείς να βάλεις ημερομηνίες αναχώρησης και επιστροφής, το αεροδρόμιο αναχώρησης και στο αεροδρόμιο προορισμού να βαλεις παντου..??
και αυτό αν ψάχνεις προορισμό βάση των εισητηρίων που θα σου βγάλει.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Καλημέρα σας!!

θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιο άλλο σαιτ όπως το skyscanner στο οποιο μπορείς να βάλεις ημερομηνίες αναχώρησης και επιστροφής, το αεροδρόμιο αναχώρησης και στο αεροδρόμιο προορισμού να βαλεις παντου..??
και αυτό αν ψάχνεις προορισμό βάση των εισητηρίων που θα σου βγάλει.
Δοκίμασες να βάλεις στο κουτάκι όπου συμπληρώνεις το αεροδρόμιο επιστροφής, τη λέξη "everywhere"; ;)
 

alexapa

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ-ΜΠΟΡΑ
Ωχ όχι!!! Δηλάδη πιστεύεις θα μπορώ να το κάνω σε όλα τα σαιτ??
 

alexapa

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ-ΜΠΟΡΑ
Δυστυχώς δεν το έχουν σαν επιλογή και αναγνωρίζετε σαν κάποιο αεροδρόμιο που δεν υπάρχει..:(
 

inspirator

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ονειρούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα-Καναδάς-Νέα Ζηλάνδ
Απο Βρετανία για Ευρώπη και υπερατλαντικά προτείνω: Cheap flights, hotels, holidays and car hire from netflights.com.
-Γενικά καλή σελίδα για πτήσεις είνα και η Cheap flights, hotels, holidays and car hire from netflights.com.
- Αποφύγετε Αεροπορικά Εισιτήρια, Πτήσεις - airtickets.gr?, Ξενοδοχεία, Ταξίδια online Αεροπορικά Εισιτήρια, Ξενοδοχεία, Αυτοκίνητα, Ακτοπλοϊκά Εισιτήρια - Pamediakopes.gr Δίνουν πιο ακριβές τιμές απο τις ίδιες τις αεροπορικές για τους προορισμούς που ψάχνετε. Χρησιμοποιήστε αυτές τις σελίδες για αρχή έτσι ωστε να βρείτε ποιές εταιρίες πετάνε στο προορισμό που θέλετε!!!
 

Nefeli_

Member
Μηνύματα
56
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
.....θα το σκεφτώ!!!
Την βοήθειά σας παρακαλώ.....

Θέλω να κλείσω αεροπορικά για Αμερική και συγκεκριμένα για Μινεάπολη.
Σε μια από τις μηχανές αναζήτησης βρίσκω καλύτερη τιμή από ότι έβρισκα στη swiss.
Το πρόβλημα είναι πως στο γυρισμό υπάρχει αυτό το δρομολόγιο

Return
Tue, Oct 12

United Airlines 7524
operated by UNITED EXPRESS/SHUTTLE AMERICA


awww.orbitz.com_shared_img_logos_air_UA.gif
Depart:1:54pmArrive:3:19pm Minneapolis, MN (MSP)
Chicago, IL (ORD)
2 stops


Change planes. Time between flights: 2hr 49min


United Airlines 906

awww.orbitz.com_shared_img_logos_air_UA.gif
Depart:6:08pmArrive:9:50am Chicago, IL (ORD)
Munich, Germany (MUC)



Change Airline. Time between flights: 0hr 30min


Aegean Airlines 501

awww.orbitz.com_shared_img_logos_air_A3.gif
Depart:10:20amArrive:1:35pm Munich, Germany (MUC)
Thessaloniki, Greece (SKG)

  • Economy
  • 2hr 15min
  • Airbus A320
Total duration: 15hr 41min



όπως βλέπετε η τελευταία πτήση απο Μόναχο προς θεσ/νικη είναι σε 30 λεπτά και με άλλη αεροπορική εταιρεία.
Προλαβαίνουμε;
Επίσης το εισιτήριο θεωρείται ενιαίο όταν τα κλείνουμε από μηχανές αναζήτησης;
Η united τί λέει σαν εταιρία;
Εντάξει το ξέρω ότι ρωτάω πολλά :rolleyes:

Και μία οφ τόπικ ερώτηση....
συμφέρει να σπάσουμε στο γυρισμό το ταξίδι και να μείνουμε 2-4 μέρες
στο Σικάγο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom