Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
να ρωτησω κι εγω κατι.. πανω στο ψαξημο βρηκα μια σελιδα www.govolo.com που μου δινει πολυ καλες τιμες σε αεροπορικα αλλα και σε πακετα ξενοδοχειων με αεροπορικων.. το χει χρησιμοποιησει κανεις? μπορω να το εμπιστευτω? :roll:
 

norad

Member
Μηνύματα
12
Likes
2

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Το skyscanner.net άλλαξε την εμφάνιση της αναζήτησης.Μετά την επιλογή από/πρός δεν βγάζει πλέον κατευθείαν τα ζευγάρια των πτήσεων(φθηνά πρός ακριβά) αλλά 2 πίνακες με όλες τις πτήσεις αναχώρησης και επιστροφής και μετα μπορείς να κάνεις τους συνδυασμούς(ώρες/τιμές) που θέλεις.Πιο χρηστικό νομίζω.
 

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ξέμεινα από όνειρο??
Κανένα άλλο που να μοιάζει με το skyscanner.net παίζει? Να βάζεις δηλ. Αθήνα-Παντού, 2011 και να αποφασίζεις που συμφέρει και πότε να πας?? Εγώ πάντως όλα τα ταξίδια μου κάπως έτσι τα έχω αποφασίσει!!:D:D:D
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
195
Likes
222
φαση εχει στο pamediakopes.gr η εφαρμογη ''discover'' που εβαλαν οπου του βαζεις ενα ευρος τιμων και μια περιοδο (χονδρικα, μηνας δλδ) και σου βγαζει που μπορεις να πας ..

**βεβαια σου πεταει κατι ασχετα... βλεπεις 180 ευρω για κινα και χαιρεσαι και πατας πανω κ βλεπεις οτι εννοει καλυμνο**

αλλα λογικα θα το φτιαξουν :D
 

danichro

Member
Μηνύματα
44
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Amsterdam
Ταξίδι-Όνειρο
American Dream...
Να κανω μια επειγουσα ερωτηση; Εχω αγορασει πολλες φορες απο online shops στο εξωτερικο πραγματα σε δολλαριο καθως τα δινουν σε πιο συμφερουσες τιμες σε σχεση με τις αντιστοιχες σε ευρω.. Η Lufthansa μου βγαζει (το βρηκα μεσω Kayak - το επιβαιβεωσα στο site της Lufthansa επιλεγοντας χωρα usa) το αθηνα - πραγα - αθηνα για 26-30/12 στα 242 δολάρια το άτομο (168 ευρω) ενώ αν επιλέξω χώρα ελλάδα το ίδιο Itinerary 262 ευρώ! μιλαμε για μια διαφορα 100 ευρω το ατομο.. Οσο προμηθεια και να μου κρατησει η τραπεζα δεν το φτανει.. μπορω να τα κλεισω απο το Kayak η το αμερικανικο site της lufthansa?το εχει κανει κανεις? θα εχω καποιο αλλο προβλημα;
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Να κανω μια επειγουσα ερωτηση; Εχω αγορασει πολλες φορες απο online shops στο εξωτερικο πραγματα σε δολλαριο καθως τα δινουν σε πιο συμφερουσες τιμες σε σχεση με τις αντιστοιχες σε ευρω.. Η Lufthansa μου βγαζει (το βρηκα μεσω Kayak - το επιβαιβεωσα στο site της Lufthansa επιλεγοντας χωρα usa) το αθηνα - πραγα - αθηνα για 26-30/12 στα 242 δολάρια το άτομο (168 ευρω) ενώ αν επιλέξω χώρα ελλάδα το ίδιο Itinerary 262 ευρώ! μιλαμε για μια διαφορα 100 ευρω το ατομο.. Οσο προμηθεια και να μου κρατησει η τραπεζα δεν το φτανει.. μπορω να τα κλεισω απο το Kayak η το αμερικανικο site της lufthansa?το εχει κανει κανεις? θα εχω καποιο αλλο προβλημα;
Δεν θα έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα. Μου έτυχε και εμένα αυτό πρόσφατα με τις Αυστριακές...Το Αμερικάνικο Kayak με έβγαζε πτήση της Austrian (στην Αμερικάνικη ιστοσελίδα της) γύρω στα 100 ευρώ πιο φτηνά απ'ότι το Ευρωπαϊκό...
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Για το i-phone προτιμώ τον Skyscanner. Έχει πολύ ωραία εφαρμογή για αναζήτηση πτήσεων ακόμη και από/προς ολόκληρη τη χώρα όχι μόνο προς το συγκεκριμένο αεροδρόμιο με κριτήριο π.χ. την τιμή του εισιτηρίου. Έτσι ξεχωρίζουν εύκολα τα 12ευρά από τα 100ευρά! www.skyscanner.de
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan

flea

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Να αναφέρω επίσης το e-airtickets.gr. Την μηχανή αναζήτησης την παίρνει από tp24 αλλά ανανεώνει πολύ συχνά το περιεχόμενό του με τις τελευταίες προσφορές των αεροπορικών εταιριών, οπότε βοηθάει αν θες να είσαι up to date.

Επίσης χρησιμοποιώ κλασικά expedia ενώ για iphone όντως το skyscanner είναι αρκετά καλό, όπως ανέφερε και ο lonelytraveler

Πολύ καλό το KAYAK Explore - see where you can go for how much ...
Είναι κόλλημα!
Ευχαριστώ Defkalion
Όντως είναι κόλλημα :) Πάντως και στο Google flight search αν βάλεις price χωρίς να επιλέξεις destination σου δείχνει στον χάρτη που μπορείς να πας με αυτά τα χρήματα. Άντε, ελπίζω σύντομα να λειτουργήσει και στην Ευρώπη.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom