Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλημέρα σε όλους.
Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το Hotels all over the world powered by Olotels.com, your online leader for hotel accommodations για κράτηση; Μου το έβγαλε το Compare Hotel Prices - Best Hotel Deals Guaranteed.
Ισχυουν πανω κατω τα ιδια με αυτα που γραφω για το Skoosh.

Το Olotels αν και οπως λεν οι ιδιοι δραστηριοποιουνται απο το 2005 εγινε γνωστο μολις πριν ενα χρονο περιπου απο τις διαφημισεις ( κυριως απο banners σε sites). Μεχρι τοτε σχεδον κανεις δεν ηξερε τιποτα γι' αυτους. Αυτο ειναι καπως περιεργο.

Γνωμη μου ειναι, μακρυα απο σελιδες που δεν σου στελνουν επιβεβαιωση κρατησης με το που κλεινεις το δωματιο. Παιζουν πολλα και στο τελος το πιο πιθανο ειναι ή να πας σε χαλια δωματιο ή να ακυρωσεις και να χρεωθεις τουλαχιστον ενα μικρο ποσο...
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
:D
Ισχυουν πανω κατω τα ιδια με αυτα που γραφω για το Skoosh.

Το Olotels αν και οπως λεν οι ιδιοι δραστηριοποιουνται απο το 2005 εγινε γνωστο μολις πριν ενα χρονο περιπου απο τις διαφημισεις ( κυριως απο banners σε sites). Μεχρι τοτε σχεδον κανεις δεν ηξερε τιποτα γι' αυτους. Αυτο ειναι καπως περιεργο.

Γνωμη μου ειναι, μακρυα απο σελιδες που δεν σου στελνουν επιβεβαιωση κρατησης με το που κλεινεις το δωματιο. Παιζουν πολλα και στο τελος το πιο πιθανο ειναι ή να πας σε χαλια δωματιο ή να ακυρωσεις και να χρεωθεις τουλαχιστον ενα μικρο ποσο...
Τελικά έκλεισα από το octopus.com που έδινε εξίσου καλή τιμή, με πρωινό και δωρεάν ακυρωτικά έως και 3 ημέρες πριν. Το octopus το έχω χρησιμοποιήσει άλλες 2 φορές κι έχω μείνει 100% ικανοποιημένη, οπότε τώρα θα δούμε αν θα πάω για το 3/3 ή θα ατυχήσουμε.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Μπορώ να κλείσω απο τo booking και δεύτερο δωμάτιο σε άλλο ξενοδοχείο με δωρεάν ακύρωση χωρίς να έχω ακυρώσει το πρώτο;
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Μπορώ να κλείσω απο τo booking και δεύτερο δωμάτιο σε άλλο ξενοδοχείο με δωρεάν ακύρωση χωρίς να έχω ακυρώσει το πρώτο;
Φυσικά και μπορείς. Διάβασε όμως την πολιτική ακύρωσης προσεκτικά, μην βρεθείς να πληρώνεις κερατιάτικα.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Μου λέει οτι για ακυρώσεις και αλλαγές 7 μέρες πριν την άφιξη δεν θα υπάρξει χρέωση αλλά θέλω να μου πει και κάποιος τη γνώμη του απο δω μέσα.
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Μου λέει οτι για ακυρώσεις και αλλαγές 7 μέρες πριν την άφιξη δεν θα υπάρξει χρέωση αλλά θέλω να μου πει και κάποιος τη γνώμη του απο δω μέσα.
Πριν κανά μήνα έκανα 2 παράλληλες κρατήσεις και μετά από καμιά βδομάδα τις ακύρωσα και τις 2. Όλα οκ.
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Μου λέει οτι για ακυρώσεις και αλλαγές 7 μέρες πριν την άφιξη δεν θα υπάρξει χρέωση αλλά θέλω να μου πει και κάποιος τη γνώμη του απο δω μέσα.
Ειναι κάτι που το έχουμε κάνει οι περισσότεροι.
Εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα!
 

alex_thess

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Για να την εμπιστευονται hotelscombined και kayak και να μην την εχουν στειλει τοσο καιρο μαλλον θα 'ναι ΟΚ.

Το hotelscombined συγκεκριμενα γραφει

Business Information
Skoosh.com is an established and reputable online hotel reservations website.

What are people saying about Skoosh.com?

Skoosh.com offers trial and tested hotel assurance, competitive rates, worldwide coverage and good customer service.

Τωρα αν θα πρεπει εμπιστευτεις δεν ξερω.

Εκεινο που με προβληματιζει ειναι αυτο

Any booking made or order placed by you shall be deemed to be an offer by you to purchase the relevant hotel accommodation subject to these booking conditions. No contract between you and Skoosh shall come into existence until Skoosh (a) issues a booking reference number; (b) issues a booking confirmation by email or fax; and (c) receives payment in full.

Δεν ξερω πως λειτουργει το Skoosh αλλα μπορει αυτη η τιμη που λεει να μην ισχυει και να πρεπει να παρει επιβεβαιωση απο το ξενοδοχειο ή δεν ξερω γω τι. Μου 'ρχονται στο μυαλο χιλιες δυο πρακτικες που χρησιμοποιουν διαφορες σελιδες για να ψαρεψουν πελατες.
Αλλες σελιδες τι τιμες δινουν γι αυτο το ξενοδοχειο; Ισως θα επρεπε να επικοινωνησεις μαζι τους (με το ξενοδοχειο εννοω) και να τους ρωτησεις.
Δεν είναι θέμα εμπιστοσύνης ΑΛΛΑ θέμα προμήθειας και συνεργασιας! Για αυτό σου τονίζει ότι
Ευχαριστούμε, τώρα εγκαταλείπετε ....Σας μεταφέρουμε στο ... για να κάνετε κράτηση του ξενοδοχείου σας.

Ανακατεύθυνση σε .... δευτερόλεπτα
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν είναι θέμα εμπιστοσύνης ΑΛΛΑ θέμα προμήθειας και συνεργασιας! Για αυτό σου τονίζει ότι
Ευχαριστούμε, τώρα εγκαταλείπετε ....Σας μεταφέρουμε στο ... για να κάνετε κράτηση του ξενοδοχείου σας.

Ανακατεύθυνση σε .... δευτερόλεπτα
Η ανακατευθυνση γινεται κυριως για αλλο λογο.
Οι σελιδες συγκρισεις μηχανων αναζητησης ελεγχουν με ποιους συνεργαζονται. Αν ειναι μια σελιδα scam δεν υπαρχει περιπτωση να κανουν οποιαδηποτε συνεργασια μαζι της. Μην παιζεις με τις λεξεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.379
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom