Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
έχω ψαχτεί πολλές φορές και με αυτό και trivago κτλ.. αλλά σαν το booking δεν είναι κανένα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.044
Likes
41.062
έχω ψαχτεί πολλές φορές και με αυτό και trivago κτλ.. αλλά σαν το booking δεν είναι κανένα.
Πραγματι, εχει ό,τι φτηνοτερο υπαρχει στον ντουνια. Εχει καταλυματα με αξιολογησεις αδιανοητα χαμηλες, οπως ειπε ο @North66 , κατι που παλια ηταν σπανιο συν ό,τι εχουν και οι αλλες μηχανες.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.893
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Κανω στην hotels.com. Δοκιμαστηκε και σε στραβη και ηταν σουπερ τα αντανακλαστικα της. ΑΛΛΑ λιγοτερα ξενοδοχεια, καθολου διαμερισματα που μου ειναι αδιαφορα, αχι πολυ φθηνα καταλυματα.
μόλις έκανα μια σύγκριση για τα 2 ξενοδοχεία που έκλεισα στην Ουτρέχτη με δωρεάν ακύρωση μεταξύ booking και hotels.com και οι διαφορές είναι τεράστιες στις τιμές μεταξύ τους με ακριβότερη την hotels.con. το ένα το έχει ακριβότερο κατά 150 ευρώ και το άλλο κατά 115 ευρώ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.044
Likes
41.062
μόλις έκανα μια σύγκριση για τα 2 ξενοδοχεία που έκλεισα στην Ουτρέχτη με δωρεάν ακύρωση μεταξύ booking και hotels.com και οι διαφορές είναι τεράστιες στις τιμές μεταξύ τους με ακριβότερη την hotels.con. το ένα το έχει ακριβότερο κατά 150 ευρώ και το άλλο κατά 115 ευρώ.
Συνηθως κλεινω σε ξενοδοχεια που εχουν ιδια τιμη με την booking η και χαμηλοτερη. Δεν ειναι ο κανονας. Μαλιστα ως πελατισσα εχω 10% εκπτωση και ακομη επιστροφη το 10% του ποσού σε εξτρα νυχτα, οποτε ειναι μακραν πιο συμφερον απο την booking αν μιλαμε για ιδια τιμη. Επεσες στην περιπτωση, κ. Μακη, αλλα αφου θελατε 5αστερα...:haha:
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.893
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Συνηθως κλεινω σε ξενοδοχεια που εχουν ιδια τιμη με την booking η και χαμηλοτερη. Δεν ειναι ο κανονας. Μαλιστα ως πελατισσα εχω 10% εκπτωση και ακομη επιστροφη το 10% του ποσού σε εξτρα νυχτα, οποτε ειναι μακραν πιο συμφερον απο την booking αν μιλαμε για ιδια τιμη. Επεσες στην περιπτωση, κ. Μακη, αλλα αφου θελατε 5αστερα...:haha:

δεν πειράζει, μαθαίνουμε.:) θα κάνω και εγώ εγγραφή στην hotels.con και θα την έχω υπόψη μου για την Σικελία:haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.044
Likes
41.062
δεν πειράζει, μαθαίνουμε.:) θα κάνω και εγώ εγγραφή στην hotels.con και θα την έχω υπόψη μου για την Σικελία:haha:
Υποψιν οτι καποιο ποσοστο δωματιων αν και ακυρωσιμα προχρεωνουν την πιστωτικη . Αυτο εμενα δεν με χαλαει εφοσον το ξερω απο πριν. Σε καθε ακυρωση, πηρα σε 2 μερες πισω τα χρηματα. Επειδη νιωθω αρκετη ασφαλεια με αυτη τη μηχανη, δεν μου φαινεται βαρυς ο ορος αυτος, προκειμενου να μη βρισκομαι προ δυσαρεστων εκπληξεων.
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Για να πω και εγώ βρε παιδιά την ιστορία μου.Κλεινω πέντε δίκλινα δωμάτια για βερολινο απο booking.com σύνολο 1500€ για τρεις ημέρες.Το ίδιο ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ μου το έδωσε στο amoma.com 726€ Και τα δυο ξενοδοχεία με πρωινό.παιρνω τηλ το ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ για να δω εαν συνεργάζεται με amoma και μου λένε βεβαίως.Το κλείνω με amoma στα 726€ξαναπαίρνω το ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ για να δω εαν υπάρχει κράτηση.Μου λένε βεβαίως και υπάρχει και μου λένε και τον αριθμό.Τι να πω,εγώ βεβαίως δεν έχω ακυρώσει την κράτηση στο Booking.com.Και τα δυο ειναι με δωρεάν ακύρωση.Τι να πω θα ξανά τηλεφωνήσω στο ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ δεκαπέντε μέρες πριν παω και εαν μου πουν πάλι ο.κ θα ακυρώσω την κράτηση στο booking.Εαν είμαστε τυχεροί θα δουμε.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.893
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
και εγώ πριν αρκετά χρόνια βρέθηκα στο ίδιο δίλημμα όταν έψαχνα ξενοδοχείο στην Βουδαπέστη. η τιμή που έδινε το amoma ήταν η μισή από αυτή της booking για το Sofitel. κάνοντας μια συζήτηση εδώ τότε, μου είπαν τα παιδιά ότι για να έχει τόσο μεγάλη διαφορά θα είναι άλλα τα δωμάτια που διαθέτει το amoma από αυτά της booking δηλαδή τα μεν φθηνά θα βλέπουν στον πίσω δρόμο ενώ τα ακριβά θα βλέπουν μπροστά στο ποτάμι. τελικά δεν το ρίσκαρα και έκλεισα από την booking και το δωμάτιο ήταν φοβερό.
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Ξερω και εγω τι να πω .Εαν ειναι να κερδισουμε συνολικα 800 ευρω για τρεις ημερες,ας βλεπουν και πισω.Εναν υπνο θα κσνουμε.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Τα δωμάτια είναι ίδια (συνήθως).
Αν έχετε πάντως χρόνο και διάθεση να διαβάσετε όλο το topic από την αρχή θα λάβετε πολύ χρήσιμες πληροφορίες για τα διάφορα site κρατήσεων και θα λυθούν οι περισσότερες απορίες σας.
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Μηπως εμενα μπορεις να με βοηθησεις για το δ
Τα δωμάτια είναι ίδια (συνήθως).
Αν έχετε πάντως χρόνο και διάθεση να διαβάσετε όλο το topic από την αρχή θα λάβετε πολύ χρήσιμες πληροφορίες για τα διάφορα site κρατήσεων και θα λυθούν οι περισσότερες απορίες σας.
Μηπως εμενα μπορεις να με βοηθησεις για το συγκεκριμενο με δυο λεξεις;
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
χρησιμοποιώ merchant business model μηχανές όπως η agoda.
Χμμμ! Πολύ χρήσιμη πληροφορία. Εκτός από την agoda - που τέθηκε στα υπ' όψην - έχεις και κάποια άλλη να προτείνεις;
επιβαλεται και η αμεση επικοινωνια σας και με το καταλυμα, για επαναδιατυπωση των ορων και σε mail του ιδιου του ξενοδοχου, ασχετως, με το τι εχετε κλεισει με την booking.
Πάντως και εγώ στέλνω Mail επιβεβαίωσης και ποτέ δεν έχω κάνει κράτηση μη επιστρέψιμη.
Παιδιά ευχαριστώ, μου βάλατε ιδέες. o_O
Σήμερα κιόλας θα στείλω μέιλ για κρατήσεις που έχω κάνει. Έχω μεν δυνατότητα ακύρωσης αλλά με τόσα που διαβάζω ...... :cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.938
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom