Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

CaveTravel

Member
Μηνύματα
102
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχει να κάνεις 4 κρατήσεις ξενοδοχείων στην ίδια πόλη για τις ίδιες ημερομηνίες με δωρεάν ακύρωση (κάτι που σημαίνει ότι δεν πετυχαίνεις κάποια ιδιαίτερα καλή τιμή όπως συνήθως γίνεται με τις prepaid διαμονές). Αν είναι θέμα αναποφασιστικότητας στην επιλογή ξενοδοχείου, κάποια στιγμή θα πρέπει να επιλέξεις ένα απ' τα τέσσερα άρα γιατί να μη γίνει αυτή η επιλογή εξαρχής.

Πέραν αυτού, είναι μια πολύ επικίνδυνη συμβουλή για να την ακολουθήσουν όσοι μας διαβάζουν τώρα και μπορεί να τους στοιχίσει αρκετά χρήματα απ' την κάρτα τους αν κάνουν κάποιο μικρό λάθος στις διαδοχικές κρατήσεις (πχ να μπερδέψουν τους όρους ακύρωσης ή να αργήσουν/ξεχάσουν να ακυρώσουν κάποια κράτηση επειδή παράλληλα με την οργάνωση ενός ταξιδιού κάποιος έχει και άλλες ασχολίες όπως δουλειά, οικογένεια, πανεπιστήμιο κτλ).
Γεια σου φιλε μου.
Ειναι η πρωτη φορα που το εφαρμοζω και εχει μονο ενα σκοπο:
να αποφασισω ποια ειναι η καλυτερη τοποθεσια να μεινω αναλογα
με τα μερη που σκοπευω να κινηθω και σε μια πολη που δεν γνωριζω και την μελεταω στο ενδιαμεσο.Και ολα αυτα πριν τα ξενοδοχεια
παψουν να εχουν διαθεσιμοτητα!
Αυτα τα κανω εγω που ξερω τον εαυτο μου και ξερω οτι ειμαι
ψυχαναγκαστικος με τετοιου ειδους θεματα.
Αν απο την διατυπωση φανηκε οτι δινω συμβουλη σε καποιον να
το εφαρμοσει.....γραψε λαθος!
Δες ομως λιγο καλυτερα......
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
γεια σου hera.αυτο πως γινεται?εννοεις να ξεχασω να τις ακυρωσω?
Ναι, όσο απίστευτο και να φαίνεται, ξέχασα να ακυρώσω την μία.
Είχα κάνει 3 κρατήσεις.
Την πρώτη σε ένα ξενοδοχείο που διαπίστωσα ότι τελικά δεν με βόλευε η τοποθεσία του και την οποία εν συνεχεία ακύρωσα.
Την δεύτερη για το ξενοδοχείο που τελικά επέλεξα, μέσω bookings και την τρίτη λίγες ημέρες αργότερα μέσω άλλης μηχανής αναζήτησης σε καλύτερη τιμή και την οποία προπλήρωσα.
Επειδή τις ίδιες ημέρες παράλληλα κανόνιζα και ένα ταξίδι για την αδελφή μου, λανθασμένα έβλεπα το mail ακύρωσης της πρώτης κράτησης και ξέχασα εντελώς ότι είχα κάνει και άλλη μία...
Όταν κατάλαβα τι έγινε ήμουν στο check out... Ευτυχώς με λυπήθηκαν και στο ξενοδοχείο και στο bookings και με απάλλαξαν χαριστικά για την "εξυπνάδα" μου.
Φυσικά από εκεί και στο εξής αποφεύγω το... χάος και έχω τα μάτια μου 14 ;)
 

CaveTravel

Member
Μηνύματα
102
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Ναι, όσο απίστευτο και να φαίνεται, ξέχασα να ακυρώσω την μία.
Είχα κάνει 3 κρατήσεις.
Την πρώτη σε ένα ξενοδοχείο που διαπίστωσα ότι τελικά δεν με βόλευε η τοποθεσία του και την οποία εν συνεχεία ακύρωσα.
Την δεύτερη για το ξενοδοχείο που τελικά επέλεξα, μέσω bookings και την τρίτη λίγες ημέρες αργότερα μέσω άλλης μηχανής αναζήτησης σε καλύτερη τιμή και την οποία προπλήρωσα.
Επειδή τις ίδιες ημέρες παράλληλα κανόνιζα και ένα ταξίδι για την αδελφή μου, λανθασμένα έβλεπα το mail ακύρωσης της πρώτης κράτησης και ξέχασα εντελώς ότι είχα κάνει και άλλη μία...
Όταν κατάλαβα τι έγινε ήμουν στο check out... Ευτυχώς με λυπήθηκαν και στο ξενοδοχείο και στο bookings και με απάλλαξαν χαριστικά για την "εξυπνάδα" μου.
Φυσικά από εκεί και στο εξής αποφεύγω το... χάος και έχω τα μάτια μου 14 ;)

Γενικα θελει πολυ προσοχη σε οποιαδηποτε on line συναλλαγη που
χρειαζεται να χρησιμοποιησεις την πιστωτικη σου.
Και το βασικοτερο ολων ειναι να εχεις ''ξεσκονισει'' τους ορους που
εχει καθε site.Εγω το μοναδικο που εχω ψαξει τοσο καλα ειναι το
booking.com και γι'αυτο εκανα ολες τις κρατησεις απο εκει.
Και πρεπει να εισαι και πολυ σιγουρος για τον εαυτο σου σε καποια
θεματα,αλλα και παλι σε ενα βαθμο ρισκαρεις....

PS:απο την στιγμη που στην χαρισαν,ουτε στον παπά........:clap: και
προσοχη απο δω κ περα.
 

MERD

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Σας χαιρετώ όλους, είναι νέος στο forum,γνωρίζει κάποιος για fast-hotelbooking.com έκλεισα ξενοδοχείο στη Ρώμη ,παρέλαβα reservation number και τιμολόγιο γιατί πληρώθηκε μέσω κάρτας,αλλά κατά την άφιξη μου στο ξενοδοχείο κανείς δεν γνώριζε τίποτε για κράτηση ,αναγκάστηκα να πληρώσω και πάλι το ξενοδοχείο γιατί δεν απαντούν ούτε στα τηλέφωνα ούτε στα e-mail.
 

gp123

Member
Μηνύματα
75
Likes
9
Ειναι το yeego.com αξιοπιστο? Εχετε κανει κρατηση σε ξενοδοχειο και αν ναι, υπηρξε ποτε προβλημα ?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Σας χαιρετώ όλους, είναι νέος στο forum,γνωρίζει κάποιος για fast-hotelbooking.com έκλεισα ξενοδοχείο στη Ρώμη ,παρέλαβα reservation number και τιμολόγιο γιατί πληρώθηκε μέσω κάρτας,αλλά κατά την άφιξη μου στο ξενοδοχείο κανείς δεν γνώριζε τίποτε για κράτηση ,αναγκάστηκα να πληρώσω και πάλι το ξενοδοχείο γιατί δεν απαντούν ούτε στα τηλέφωνα ούτε στα e-mail.

fasthotelbooking.com - Fasthotelbooking

is fast-hotelbooking.com a fake site ? | trust rating for fast-hotelbooking.com | is fast-hotelbooking.com safe to use | is fast-hotelbooking.com legit | is fast-hotelbooking safe
 
Last edited by a moderator:

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Ρώτησα και σε άλλο thread παιδιά αλλά μάλλον εδώ είναι το σωστό!
Ξέρουμε το only-apartments.com?Το έχετε χρησιμοποιήσει?
thx
 

FLOWER

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Θέλω να πραγματοποιήσω μια εκδρομή στο εξωτερικό αλλά οχι μέσω ταξιδιωτικών γραφείων καθώς οι τιμέσ είναι στα ύψη.Κοίταξα το booking και το agonda αλλά δεν γνωρίζω αν είναι έγκυρα ή ψεύτικα όπως το prolave to.Ευχαριστώ
 
Μηνύματα
774
Likes
617
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Και τα δύο είναι εγκυρότατα, αξιόπιστα και χρόνια στην αγορά. Κλείνεις άφοβα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.033
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom