Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.111
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Καλησπέρα,δοκίμασε αυτό F9FA4B68 ή αυτό E049e200.Ελπίζω κάποιο απο τα δυο να δουλέψει:)
Και αυτοί οι κωδικοί που στέλνει η booking με μειλ είναι προσωπικοί.... :)
 
Μηνύματα
16
Likes
4
Και αυτοί οι κωδικοί που στέλνει η booking με μειλ είναι προσωπικοί.... :)
Γιατί το αναφέρεις αυτό; Στο παρελθόν έχω χρησιμοποιήσει κωδικό. Προσωπικοί δεν είναι γιατί αν ήταν δεν θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω με άλλο όνομα πλην του κατόχου.
 

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
Γιατί το αναφέρεις αυτό; Στο παρελθόν έχω χρησιμοποιήσει κωδικό. Προσωπικοί δεν είναι γιατί αν ήταν δεν θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω με άλλο όνομα πλην του κατόχου.
Νομίζω ότι είχαν συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο, γιατί και εγώ χρησιμοποίησα φίλου παλαιότερα όμως.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.111
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Γιατί το αναφέρεις αυτό; Στο παρελθόν έχω χρησιμοποιήσει κωδικό. Προσωπικοί δεν είναι γιατί αν ήταν δεν θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω με άλλο όνομα πλην του κατόχου.
Νομίζω ότι είχαν συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο, γιατί και εγώ χρησιμοποίησα φίλου παλαιότερα όμως.
Οι κωδικοί έκπτωσης που έρχονται στα προσωπικά μας μειλ, εκτός το οτι έχουν συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο ενεργοποίησης, ενεργοποιούνται όταν πατήσεις το κουμπί στο μειλ σου, οπότε έχεις την έκπτωση μέσω του προσωπικού σου μειλ. Δοκίμασα κάποια στιγμή να το χρησιμοποιήσω σε άλλον λογαριασμό και δεν μπορούσα. Αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει τέτοιους κωδικούς σε τρίτους λογαριασμούς ας μας πει πως το έκανε για να το κάνουμε και εμείς! Μερικοί κωδικοί πάνε τελείως άκλαυτοι.....
Υπάρχουν και κωδικοί που εμφανίζονται στον ιστότοπο της booking ή μέσω της εφαρμογής της και έρχονται ειδοποιήσεις μέσω μειλ και μπορούν να χρησιμοποιηθούν απ' όλους. Έχω καιρό όμως να δω τέτοιους κωδικούς....

Edit: Παράδειγμα ο παρακάτω κωδικός ήταν προσωπικός. Συνήθως αυτοί λήγουν σε κανα 10ήμερο και ενεργοποιούνται όταν πατήσεις το μπλε κουτάκι. Κερδίζεις πίστωση στο πορτοφόλι και το χρησιμοποιείς σε επόμενη κράτηση.
Χωρίς τίτλο.png
 
Last edited:

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
Οι κωδικοί έκπτωσης που έρχονται στα προσωπικά μας μειλ, εκτός το οτι έχουν συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο ενεργοποίησης, ενεργοποιούνται όταν πατήσεις το κουμπί στο μειλ σου, οπότε έχεις την έκπτωση μέσω του προσωπικού σου μειλ. Δοκίμασα κάποια στιγμή να το χρησιμοποιήσω σε άλλον λογαριασμό και δεν μπορούσα. Αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει τέτοιους κωδικούς σε τρίτους λογαριασμούς ας μας πει πως το έκανε για να το κάνουμε και εμείς! Μερικοί κωδικοί πάνε τελείως άκλαυτοι.....
Υπάρχουν και κωδικοί που εμφανίζονται στον ιστότοπο της booking ή μέσω της εφαρμογής της και έρχονται ειδοποιήσεις μέσω μειλ και μπορούν να χρησιμοποιηθούν απ' όλους. Έχω καιρό όμως να δω τέτοιους κωδικούς....

Edit: Παράδειγμα ο παρακάτω κωδικός ήταν προσωπικός. Συνήθως αυτοί λήγουν σε κανα 10ήμερο και ενεργοποιούνται όταν πατήσεις το μπλε κουτάκι. Κερδίζεις πίστωση στο πορτοφόλι και το χρησιμοποιείς σε επόμενη κράτηση.
View attachment 404523
Πέρσι τον Ιούλιο με ήρθε στην εφαρμογή 10% την εκμεταλλεύτηκα για Ισπανία αλλά για να την πάρω χρειάστηκαν αρκετά τηλ. με Booking (μπήκαν στο πορτοφόλι) ευτυχώς την είχα κρατήσει σε printscreen ήταν αρκετά χρήματα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.111
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Πέρσι τον Ιούλιο με ήρθε στην εφαρμογή 10% την εκμεταλλεύτηκα για Ισπανία αλλά για να την πάρω χρειάστηκαν αρκετά τηλ. με Booking (μπήκαν στο πορτοφόλι) ευτυχώς την είχα κρατήσει σε printscreen ήταν αρκετά χρήματα.
Τι εννοείς; Μετά τη διαμονή δεν σου πιστώνονταν στο πορτοφόλι το ποσό της έκπτωσης που αντιστοιχούσε στο 10% της αρχικής κράτησης; Αν ναι, πόσες μέρες περίμενες ωστε να επικοινωνήσεις με τη booking;
 
D

Delmem38110

Guest
η μπουκινγ σε συνεργασία με την ηρων και σε συνδυασμό με το επίπεδο 3 τζινιους δίνουν αυτή τη στιγμή τις καλύτερες τιμές για ότι κοιτάω εγώ τουλάχιστον. παίρνεις την έκπτωση τζινιους και επιπλέον πίστωση μετά την διαμονή που φτάνει το 10%. φυσικά πάντα συγκρίνουμε δυο τρεις τοποθεσίες μπουκινγκ για να δούμε τι παίζει. εγώ κοιτάω και στην μπουκινγ της αβιανκα αλλά και στην εφαρμογή για κινητά. και στη γουιζ. επιλέγω αυτή που μου ταιριάζει καλύτερα.
επίσης το stays της ρεβολουτ είναι πολύ καλό.
 
Μηνύματα
16
Likes
4
Οι κωδικοί έκπτωσης που έρχονται στα προσωπικά μας μειλ, εκτός το οτι έχουν συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο ενεργοποίησης, ενεργοποιούνται όταν πατήσεις το κουμπί στο μειλ σου, οπότε έχεις την έκπτωση μέσω του προσωπικού σου μειλ. Δοκίμασα κάποια στιγμή να το χρησιμοποιήσω σε άλλον λογαριασμό και δεν μπορούσα. Αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει τέτοιους κωδικούς σε τρίτους λογαριασμούς ας μας πει πως το έκανε για να το κάνουμε και εμείς! Μερικοί κωδικοί πάνε τελείως άκλαυτοι.....
Υπάρχουν και κωδικοί που εμφανίζονται στον ιστότοπο της booking ή μέσω της εφαρμογής της και έρχονται ειδοποιήσεις μέσω μειλ και μπορούν να χρησιμοποιηθούν απ' όλους. Έχω καιρό όμως να δω τέτοιους κωδικούς....

Edit: Παράδειγμα ο παρακάτω κωδικός ήταν προσωπικός. Συνήθως αυτοί λήγουν σε κανα 10ήμερο και ενεργοποιούνται όταν πατήσεις το μπλε κουτάκι. Κερδίζεις πίστωση στο πορτοφόλι και το χρησιμοποιείς σε επόμενη κράτηση.
View attachment 404523
Αυτόν τον κωδικό μου κάνουν αντιγραφή και τον κάνω επικόλληση στο πεδίο "εισαγωγή κωδικού προσφορας" και τέλος, θα μου πιστώσει το 10%
 

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
Τι εννοείς; Μετά τη διαμονή δεν σου πιστώνονταν στο πορτοφόλι το ποσό της έκπτωσης που αντιστοιχούσε στο 10% της αρχικής κράτησης; Αν ναι, πόσες μέρες περίμενες ωστε να επικοινωνήσεις με τη booking;
Ναι, περίμενα να μπουν στο πορτοφόλι δεν μπήκαν(περίπου 25 ημέρες) και μετά από επικοινωνία τηλ και αλληλογραφία με τα έβαλαν, ευτυχώς όπως ανέφερα είχα κρατήσει τα παρακάτω.
 

Attachments

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.111
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Αυτόν τον κωδικό μου κάνουν αντιγραφή και τον κάνω επικόλληση στο πεδίο "εισαγωγή κωδικού προσφορας" και τέλος, θα μου πιστώσει το 10%
Τι να πω, εγώ δεν το είχα καταφέρει. Αν μου στείλει η booking νέο κωδικό θα ξανα προσπαθήσω απο περιέργεια.
Ναι, περίμενα να μπουν στο πορτοφόλι δεν μπήκαν(περίπου 25 ημέρες) και μετά από επικοινωνία τηλ και αλληλογραφία με τα έβαλαν, ευτυχώς όπως ανέφερα είχα κρατήσει τα παρακάτω.
Τη τελευταία φορά που χρησιμοποίησα κωδικό, μετά τη διαμονή μου πέρασαν περίπου 20 μέρες και σε εμένα, ίσως και παραπάνω (σαν εσένα), για να πιστωθούν τα χρήματα στο πορτοφόλι, κάτι που γινόταν πρώτη φορά! Χωρίς να έρθω σε επικοινωνία με την booking. Τη καθυστέρηση την απέδωσα στο οτι άλλο ήταν το ποσό της αρχικής κράτησης και άλλο ποσό πλήρωσα τελικά στο κατάλυμα, μετά απο κάποιες αλλαγές που έγιναν μετά την άφιξη μας. Απο οτι φαίνεται όμως μάλλον δεν έπαιξε ρόλο αυτό, αφού συνέβη και σε εσένα και μάλιστα το ποσό που μου πιστώθηκε αντιστοιχούσε στο 10% της αρχικής τιμής κράτησης που ήταν υψηλότερο απο αυτό που πλήρωσα τελικά....
 

antonia3108

New Member
Μηνύματα
4
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Γειά σας , θαθελε καποιος να με πληροφορίσει , υπάρχει καποιο σαιτ, που πενταστερα ξενοδοχεια βαζουν προσφορες τελευταίας ώρας, αλλα δεν θελουν να φαίνεται το ονομα τους , επειδη τα βαζουν πολυ φθηνα????

με ειχαν πληροφορίσει οτι πριν χρονια υπηρχε κατι τετοιο
 

tdoumos

Member
Μηνύματα
52
Likes
40
Γειά σας , θαθελε καποιος να με πληροφορίσει , υπάρχει καποιο σαιτ, που πενταστερα ξενοδοχεια βαζουν προσφορες τελευταίας ώρας, αλλα δεν θελουν να φαίνεται το ονομα τους , επειδη τα βαζουν πολυ φθηνα????

με ειχαν πληροφορίσει οτι πριν χρονια υπηρχε κατι τετοιο
Cheap Hotels, Cars, & Flights | Last Minute Travel Deals | Hotwire
Επιλεγεις το hot rate.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.505
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom