Μη διαδικτυακή κράτηση αεροπορικών εισιτηρίων

bpat74

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα..δεν ξέρω αν θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος..θέλω να κλείσω εισιτήρια για Ρώμη τον Ιούλιο και προσπαθώ να μάθω αν μπορώ να κλείσω αεροπορικά εισιτήρια αλλά όχι διαδικτυακά. Το πρόβλημα είναι πως έχω κάποιες δωροκάρτες mastercard των 100€ η καθεμιά και το ποσό της συνολικής αγοράς εισιτηρίων ξεπερνά το ποσό των 100€ (για την ακρίβεια είναι περίπου 228€ το ποσό των εισιτηρίων) με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τα κλείσω από το internet . Πρακτικά θα μπορούσα να κλείσω ένα-ένα τα εισιτήρια αλλά θα περισσεύει ένα ποσό σε κάθε κάρτα των 40€ περίπου κάτι το οποίο θα ήθελα να αποφύγω. Θα με βόλευε δηλαδή να τα κλείσω όλα μαζί βάζοντας 100€ στις 2 πρώτες κάρτες και 28€ στην τρίτη ώστε να συμπληρωθεί το ποσό των 228€ που είναι η συνολική τιμή των εισιτηρίων. Στην airtickets δεν το δέχονται και δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια άλλη λύση μέσω πρακτορείου κτλ.. Απλά σε πρακτορείο ταξιδίων κλείνουν πακέτα που περιλαμβάνουν τα πάντα, δηλαδή εισιτήρια, ξενοδοχείο, ξεναγήσεις κτλ και θεωρώ ότι δε με συμφέρει αφού θέλω να κλείσω μόνος μου το ξενοδοχείο.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γιατί λες ότι σε πρακτορείο κλείνουν πακέτα μόνο; φυσικά και σου κλείνουν και μόνο εισιτήρια.
 

bpat74

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γιατί λες ότι σε πρακτορείο κλείνουν πακέτα μόνο; φυσικά και σου κλείνουν και μόνο εισιτήρια.
Nαι , ενδεχομένως να έχεις δίκιο, αλλά είχε πάει στο grefis travel και μου είχαν πει ότι δε μπορώ να κλείσω από αυτούς μόνο τα εισιτήρια αλλά όλο το πακέτο (με ξενοδοχείο κτλ). Θα κοιτάξω όμως και σε άλλα πρακτορεία ..σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Πιθανόν να πρέπει να δοκιμάσεις σε μικρότερα πρακτορεία.
Επίσης κοίταξε άν η Τράπεζα που έχει βγάλει τίς κάρτες έχει ταξιδιωτικό γραφείο,ορισμένες(πχ Eurobank) έχουν.Λογικά θα πρέπει να παίρνουν τις κάρτες τους.
 

bpat74

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Πιθανόν να πρέπει να δοκιμάσεις σε μικρότερα πρακτορεία.
Επίσης κοίταξε άν η Τράπεζα που έχει βγάλει τίς κάρτες έχει ταξιδιωτικό γραφείο,ορισμένες(πχ Eurobank) έχουν.Λογικά θα πρέπει να παίρνουν τις κάρτες τους.
Βασικά ούτε η τράπεζα δεν φαίνεται καν στις κάρτες. Πρόκειται για κάρτες "ticket compliments gift card" και είναι mastercard. Δεν λέει από ποιά τράπεζα είναι...Έχουν κάποιο τηλέφωνο, θα τους πάρω να δω μήπως ξέρουν κάτι περισσότερο..
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Οι κάρτες αυτές λογικά θα έχουν επάνω το όνομα της εταιρείας που τις εκδίδει.
Αν μπεις στη δική της ιστοσελίδα, πιθανότατα θα βρεις το δίκτυο συνεργαζόμενων επιχειρήσεων και λεπτομέρειες για το πώς μπορούν να χρησιμοποιηθούν οι κάρτες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.733
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom