Μια Κυριακή στη Λίμνη Δόξας και στα χωριά του Φενεού Κορινθίας

nen18

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Καλησπέρα σας,σχεδιάζω μια μονοήμερη για πικ-νικ με το σύντροφό μου κι έψαχνα μέρη στο ίντερνετ και το μοναδικό που μου τράβηξε την προσοχή και δεν έχω ξαναπάει είναι η Λίμνη Δόξα.Ειδικά τώρα την άνοιξη πιστεύω πως το τοπίο θα είναι κάτι παραπάνω από μαγικό.Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι:μπορούμε να κάνουμε εκεί πικ-νικ και προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο σημείο της λιμνής να πάμε να οργανωθούμε;Βολεύει κι αξίζει ή να σκεφτούμε κάτι πιο κοντά;Κι αν ναι ποιο μέρος λέτε;
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Καλησπέρα σας,σχεδιάζω μια μονοήμερη για πικ-νικ με το σύντροφό μου κι έψαχνα μέρη στο ίντερνετ και το μοναδικό που μου τράβηξε την προσοχή και δεν έχω ξαναπάει είναι η Λίμνη Δόξα.Ειδικά τώρα την άνοιξη πιστεύω πως το τοπίο θα είναι κάτι παραπάνω από μαγικό.Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι:μπορούμε να κάνουμε εκεί πικ-νικ και προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο σημείο της λιμνής να πάμε να οργανωθούμε;Βολεύει κι αξίζει ή να σκεφτούμε κάτι πιο κοντά;Κι αν ναι ποιο μέρος λέτε;
Έχει αρκετά σημεία γύρω από την Λίμνη που μπορείτε να καθίσετε με δέντρα.
 
Μηνύματα
50
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα
Μιας και εχω κατγωγη απο μοσια να προσθεσω μερικες συμβουλες. Για φαγητο μια ταβερνα στον οικισμο λουζι , εινι στο δρομο για κλειτορια τελειο χοιρινο παστο. Επισης για τους λατρεις της ορειβασιας απο το φραγμα υπαρχει μονοπατι που οδηφει,στην κορυφη ντουρντουβανα και η θεα της λιμνης ειναι συγκλονιστικη. Επισης κατα τον εμφυλιο το μοναστηρι λειτουργησε σαν στρατοπεδο συγκεντρωσης αιχμαλωτων απο την οπλα οι οποιοι εκτελεστηκαν σε ενα βαραθρο απεναντι απο το μοναστηρι . Υπαρχει εκκλησια και το βαραθρο οπου ειναι επισκεψιμο αλλα απο βατο χωματοδρομο με ελλιπη σημανση .επισηναπτω φωτο απο κορυφη ντουρντουβανας
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom