Μια μασκότ για το Travelstories

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Επειδή θα φάμε ξύλο στο τέλος,το σοβαρεύω.

Κάτι τέτοιο έχω στο νου μου σαν project ή και πιο αφηρημένο ακόμα.

Browsing Miscellaneous on deviantART

Παρεμπιπτόντως όσοι δεν έχουν ανακαλύψει το άνωθεν site χάνουν.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Θα έχει VIP κομμάτι το φόρουμ -επι πληρωμή- με σήμα τη Delsey.
Εκεί θα υπάρχουν θέματα όπως "πως να δαπανήσετε 7.000? σε μια πτήση".
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Θα έχει VIP κομμάτι το φόρουμ -επι πληρωμή- με σήμα τη Delsey.
Εκεί θα υπάρχουν θέματα όπως "πως να δαπανήσετε 7.000? σε μια πτήση".
Η Delsey VIP? Δεν ασχολούμαστε κύριε με φτηνιάρικες μάρκες του λαού. Από TUMI και πάνω στο VIP κομμάτι.... Και άλλα θέματα όπως "Roaming με VERTU", "Πως να μην ακουμπάμε τη Louis Vuitton στον ιμάντα στον έλεγχο χειραποσκευών", "Σε ποιά τράπεζα στο Ανόι θα έχουν αρκετά μετρητά για να αλλάξω $10.000" κλπ.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
κατ αρχη δεν θα με χαλουσε αν το site αλλαζε εξ ολοκληρου την εμφανιση του..αντιθετως..εδω το youtube θα αλλαξει εμφανιση και στυλ και μαλιστα οι υπευθυνοι το μελετουν εδω και μηνες για να γινει σωστη δουλεια...

στο θεμα μας τωρα..ειμαι αρνητικος σε καποιο ζωο τι ειμαστε ολυμπιακοι αγωνες?
φαντασια να εχουν οι γραφιστες και μπορουν να κανουν κατι πολυ καλο..εγω εδω που ειμαι ερασιτεχνης και ασχολουμαι με το photoshop εχω ασχοληθει με κατι αναλογο..

θα προτιμουσα κατι αντιστοιχο με το υπαρχων λογοτυπο..να απεικονιζει καποιο αξιοθεατο,να ειναι καπως 3D και σιγουρα HD.ισως και μια υδρογειο.κατι τετοιο..

απο κει και περα οποια αλλαγη και να γινει το travelstories θα παραμεινει το αγαπημενο μας site!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
κατ αρχη δεν θα με χαλουσε αν το site αλλαζε εξ ολοκληρου την εμφανιση του..αντιθετως..εδω το youtube θα αλλαξει εμφανιση και στυλ και μαλιστα οι υπευθυνοι το μελετουν εδω και μηνες για να γινει σωστη δουλεια...
Οι υπεύθυνοι του Travelstories μελετούν αντίστοιχους μήνες τις επερχόμενες αλλαγές. :D

στο θεμα μας τωρα..ειμαι αρνητικος σε καποιο ζωο τι ειμαστε ολυμπιακοι αγωνες?
φαντασια να εχουν οι γραφιστες και μπορουν να κανουν κατι πολυ καλο..εγω εδω που ειμαι ερασιτεχνης και ασχολουμαι με το photoshop εχω ασχοληθει με κατι αναλογο..

θα προτιμουσα κατι αντιστοιχο με το υπαρχων λογοτυπο..να απεικονιζει καποιο αξιοθεατο,να ειναι καπως 3D και σιγουρα HD.ισως και μια υδρογειο.κατι τετοιο..
Τι σημαίνει "σίγουρα HD" ??

επίσης, το τόπικ δεν είναι για να συζητήσουμε τι logo θα θέλατε, αλλά καθαρά για το θέμα της μασκώτ, μη τα μπερδέψουμε :)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εμενα μ' αρεσε της ευαγγελιας, μονο που θα 'θελα παραδιπλα κι ενα ζευγαρι πεδιλα γαμου πανω σε ενα χαρτη, το ενα πεδιλο να κοιτα το Ντουμπαι και το αλλο τις Μαλδιβες... ετσι για να μην αμελησουμε κι ενα σημαντικο κομματι του φορουμ!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Εμενα μ' αρεσε της ευαγγελιας, μονο που θα 'θελα παραδιπλα κι ενα ζευγαρι πεδιλα γαμου πανω σε ενα χαρτη, το ενα πεδιλο να κοιτα το Ντουμπαι και το αλλο τις Μαλδιβες... ετσι για να μην αμελησουμε κι ενα σημαντικο κομματι του φορουμ!
Ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο μου τον τριπακια !
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Έναν τύπο που κουβαλά στον ώμο ένα bindle (για να μη μείνουν παραπονεμένοι και οι φίλοι της FR που πετάνε για βδομάδες με ένα carry-on).
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Εγώ θα έλεγα να ναι ένα μαϊμουδάκι με ένα ταξιδιωτικό σακίδιο στην πλάτη και έναν χάρτη στα χέρια του. Το ύφος του να δείχνει ότι είναι κάπως χαμένο (ίσως να ψάχνει τον επόμενο προορισμό του).
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Επισης για να μην σκεφτεστε πολυ παντα υπαρχει η λυση να χρησιμοποιηθει ως μασκοτ του φορουμ το avatar μου. Παραχωρω δωρεαν τα πνευματικα δικαιωματα στο travelstories...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.397
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom