Τσεχική Δημοκρατία Μικρη λεπτομερεια για πραγα!!

giannis7

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε!!!
Ταξίδι-Όνειρο
τι να πρωτοδιαλεξω..
παρα πολυ καλη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
και η μαυρη kozel δεν παει πισω................
 

athina_tgh

Member
Μηνύματα
44
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κραμπι-Ταυλανδη

giannis7

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε!!!
Ταξίδι-Όνειρο
τι να πρωτοδιαλεξω..
το ξενοδοχειο σου ειναι στην νεα πολη αλλα ειναι κοντα στην παλια πολη και στην πλατεια της παλιας πολης θα κατεβαινεις με τα ποδια περπατωντας σε καλντεριμια,μια χαρα δηλαδη!!!!!!!ο δρομος απο το εθνικο μουσειο μεχρι την πλατεια wenceslas εχει πολλα εμπορικα μαγαζια..
 

athina_tgh

Member
Μηνύματα
44
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κραμπι-Ταυλανδη
βασικα ειχα βρει και με ιδιες τιμες στην παλια πολη αλλα απο την απεναντι πλευρα απο αυτη που βρισκεται η πλατεια και η αποσταση ειναι περιπου η ιδια!!!τωρα γιατι διαλεξα αυτο και εγω δεν ξερω προφανως μου φανηκε πιο κοντα (μπορει να λεω και μπουρδες)!!
 

giannis7

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε!!!
Ταξίδι-Όνειρο
τι να πρωτοδιαλεξω..
σε καλο σημειο ειναι,με τα ποδια εισαι κοντα στην παλια πολη!!εγω απλα προτιμησα να κλεισω στην μερια του καστρου για να περναω συνεχεια την γεφυρα του καρολου που ειναι απιστευτη!!αλλα και το δικο σου ειναι σε καλο σημειο και φαινεται και ωραιο!!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
σε καλο σημειο ειναι,με τα ποδια εισαι κοντα στην παλια πολη!!εγω απλα προτιμησα να κλεισω στην μερια του καστρου για να περναω συνεχεια την γεφυρα του καρολου που ειναι απιστευτη!!αλλα και το δικο σου ειναι σε καλο σημειο και φαινεται και ωραιο!!

Τα έργα πάνω στην γέφυρα έχουν τελειώσει η όχι ακόμη ???
 

giannis7

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε!!!
Ταξίδι-Όνειρο
τι να πρωτοδιαλεξω..
δεν ειχε εργα!το μονο που ειχε ηταν λιγο παγο το πρωτο βραδυ και την περασαμε με ζορι αλλα ειχε και αυτο την πλακα του!!
 

athina_tgh

Member
Μηνύματα
44
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κραμπι-Ταυλανδη
παλι καλα γιατι αρχικα αγχωθηκα λιγακι!!!σας ευχαριστω πολυ και ελπιζω να μην εγινα κουραστικη γιατι απ οτι καταλαβαινω δεν ειμαι μονο εγω που ρωταω για πραγα.απ οτι βλεπω αν και καινουρια καθε λιγο και λιγακι ολο και καποιος κατι εξτρα ρωταει!!!
 

giannis7

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε!!!
Ταξίδι-Όνειρο
τι να πρωτοδιαλεξω..
παλι καλα γιατι αρχικα αγχωθηκα λιγακι!!!σας ευχαριστω πολυ και ελπιζω να μην εγινα κουραστικη γιατι απ οτι καταλαβαινω δεν ειμαι μονο εγω που ρωταω για πραγα.απ οτι βλεπω αν και καινουρια καθε λιγο και λιγακι ολο και καποιος κατι εξτρα ρωταει!!!

κουραστικη???μην αγχωνεσαι!!μπορω να μιλαω για την πραγα με τις ωρες!!
οτι θες εδω ειμαστε!!!
 

kitten1

Member
Μηνύματα
62
Likes
119
Επόμενο Ταξίδι
Μόλις γύρισα!
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba!
τέλεια θα περάσεις!

Τέλεια η Πράγα, εγώ είχα πάει καλοκαίρι και μου άρεσε πολύ! Να πας οπωσδήποτε μαύρο Θέατρο (εγώ είχα δει ένα που είχε και παντομίμα και ήταν σούπερ) και αν σου αρέσει η τζαζ θα βρεις μαγαζάκια με ωραία live!Γενικά (το καλοκαίρι τουλάχιστον) έχει πολύ καλή νυχτερινή ζωή. Έχει και μια ωραία υπαίθρια αγορά με μαριονέτες και ξύλινα παιχνιδάκια για σουβενίρ, και πολύ μα πολύ φτηνή και ωραία μπύρα (staropramen η δική μου αγαπημένη!!) Κλασική ημερήσια εκδρομή είναι και το Κάρλοβυ Βάρυ που είναι όμορφα και μπορείς να κάνεις ιαματικά λουτρά (οι φίλοι μου έκαναν, εγώ προτίμησα να βολτάρω!).
 

athina_tgh

Member
Μηνύματα
44
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κραμπι-Ταυλανδη
Α ωραια γιατι ειδικα ο φιλος μου λατρευει τη τζαζ οποτε θα το ψαξω αρκετα τωρα που μου το ειπες.εγω απο την αλλη, τρελαινομαι για υπαιθριες αγορες και γενικα με οτι εχει να κανει με διακοσμηση οποτε αρχιζω και πιστεω πως εκανα καλα που εκλεισα για περισσοτερες μερεσ!!!!!να σε ρωτησω κατι ολα αυτα στην παλια πολη???ειδικα τα μαγαζια με τη τζαζ αμα μπορουσες να μου πεις καμια πιο συγκεκριμενη πληροφορια θα με βοηθουσε αρκετα!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom