Μικρό νησί χωρίς αυτοκίνητο

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ένας φίλος που έχει πάει Σύμη μου είπε πως χρειάζεται αυτοκίνητο, έστω για 2-3 μέρες.
Δεν θα το έλεγα...ακόμα και στο μοναστήρι του Πανορμίτη (btw να το επισκεφθείς οπωσδήποτε) που είναι στην άλλη άκρη του νησιού πας με καικι
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.953
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ένας φίλος που έχει πάει Σύμη μου είπε πως χρειάζεται αυτοκίνητο, έστω για 2-3 μέρες.
Ούτε εγώ το θεωρώ τελείως απαραίτητο.
Στις παραλίες δεξια του λιμανιού πας εύκολα με τα πόδια, στην άνω Σύμη επίσης, στο πανορμίτη με καραβάκι, γενικά νομίζω είναι νησί που μπορεί να βγει και χωρίς αυτοκίνητο αν υπάρχει θέληση.
Τώρα το μόνο που μπορεί να προβληματίσει κάποιον είναι η ζέστη, καθώς η Σύμη φημίζεται για το πιο ζεστό νησί στην Ελλάδα!
 

Saefmar

Member
Μηνύματα
48
Likes
56
ΣΟΣ στην παρεα.
Φευγουμε για Φολεγανδρο χωρις αμαξι, παιρνω ομπρελα η την αφηνω στο υπογειο. Θα την κουβαλαω σιγουρα εγω. το θεμα ειναι αν θα το μετανιωσω η θα δικαιωθω?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.953
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
ΣΟΣ στην παρεα.
Φευγουμε για Φολεγανδρο χωρις αμαξι, παιρνω ομπρελα η την αφηνω στο υπογειο. Θα την κουβαλαω σιγουρα εγω. το θεμα ειναι αν θα το μετανιωσω η θα δικαιωθω?
Αν περάσεις από Σίκινο πάρε και τη δική μας, τη ξεχάσαμε κάτι χρόνια τώρα..:haha:
Πέρα από τη πλάκα θα δικαιωθείς, δεν υπάρχει οργάνωση στις παραλίες. Εμείς το καταλάβαμε τη πρώτη μέρα και αγοράσαμε επιτόπου. Μη νομίζεις για μας, απλά για να χουμε καλή σκιά να βάζουμε από κάτω τις μπύρες.
Ειδικά στο ''κατεργο'' παιδευόμασταν κανένα μισάωρο να στήσουμε στις πέτρες...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom