1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Μικρό νησί χωρίς αυτοκίνητο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ελλάδα' που ξεκίνησε από το μέλος Thponer, στις 16 Ιουνίου 2019.

1. thanos75

thanos75 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Μάλλον Ολλανδία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Καλιφόρνια-Χαβάη
    Δεν θα το έλεγα...ακόμα και στο μοναστήρι του Πανορμίτη (btw να το επισκεφθείς οπωσδήποτε) που είναι στην άλλη άκρη του νησιού πας με καικι

psilos3 likes this.
  2. psilos3

psilos3 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Αναζητείται προορισμός
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Peru, Japan, Iceland
    Ούτε εγώ το θεωρώ τελείως απαραίτητο.
    Στις παραλίες δεξια του λιμανιού πας εύκολα με τα πόδια, στην άνω Σύμη επίσης, στο πανορμίτη με καραβάκι, γενικά νομίζω είναι νησί που μπορεί να βγει και χωρίς αυτοκίνητο αν υπάρχει θέληση.
    Τώρα το μόνο που μπορεί να προβληματίσει κάποιον είναι η ζέστη, καθώς η Σύμη φημίζεται για το πιο ζεστό νησί στην Ελλάδα!

chris7 and thanos75 like this.
  3. Saefmar

Saefmar Member

ΣΟΣ στην παρεα.
    Φευγουμε για Φολεγανδρο χωρις αμαξι, παιρνω ομπρελα η την αφηνω στο υπογειο. Θα την κουβαλαω σιγουρα εγω. το θεμα ειναι αν θα το μετανιωσω η θα δικαιωθω?

4. psilos3

psilos3 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Αναζητείται προορισμός
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Peru, Japan, Iceland
    Αν περάσεις από Σίκινο πάρε και τη δική μας, τη ξεχάσαμε κάτι χρόνια τώρα..:haha:
    Πέρα από τη πλάκα θα δικαιωθείς, δεν υπάρχει οργάνωση στις παραλίες. Εμείς το καταλάβαμε τη πρώτη μέρα και αγοράσαμε επιτόπου. Μη νομίζεις για μας, απλά για να χουμε καλή σκιά να βάζουμε από κάτω τις μπύρες.
    Ειδικά στο ''κατεργο'' παιδευόμασταν κανένα μισάωρο να στήσουμε στις πέτρες...