Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
ελεος ! σοβαρα ?

παντως πολυς ντορος για μια τοσο προχειροφτιαγμενη τοιχογραφια...:D

Χαχαχα μην τα λες αυτά εδώ, γιατί θα σε σταυρώσουν.
Έχεις δίκιο: δεν είναι ο Λεονάρντο στα καλύτερά του.
Δυστυχώς, χάσαμε τη Μάχη του Ανγκιάρι και έτσι ο Λεονάρντο πάει πίσω στην τοιχογραφία. Τι να κάνουμε, όμως; Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.
 

stelakis

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Μια ερώτηση και από μένα. Έχω κλείσει εισιτήρια για τον μυστικό δείπνο στις 18:45. Το θέμα είναι ότι φτάνω στο αεροδρόμιο την ίδια μέρα στις 16:15 με EasyJet. Θα προλάβω? Τί λέτε? (ήταν τα μόνα εισιτήρια που βρήκα).
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Μια ερώτηση και από μένα. Έχω κλείσει εισιτήρια για τον μυστικό δείπνο στις 18:45. Το θέμα είναι ότι φτάνω στο αεροδρόμιο την ίδια μέρα στις 16:15 με EasyJet. Θα προλάβω? Τί λέτε? (ήταν τα μόνα εισιτήρια που βρήκα).
Λογικά θα πρέπει να πας να κάνεις και check in στο ξενοδοχείο, είναι κοντά τουλάχιστον;
Θες σχεδόν 40 λεπτά από το αεροδρόμιο στο κέντρο -αν φύγεις σχεδόν αμέσως...Είναι λίγο παρακινδυνευμένο...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
άμα πας με Malpensa Express νομίζω πως προλαβαίνεις άνετα
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
άμα πας με Malpensa Express νομίζω πως προλαβαίνεις άνετα
Θανάση, μόνο αν πάρει τη βαλίτσα μαζί αγκαλιά στον Μυστικό Δείπνο :haha:, εκτός κι αν είναι κοντά το ξενοδοχείο..
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Δυόμισυ ώρες γιατί να μην προλάβει ο άνθρωπος? στο Μιλάνο ειναι μικρές οι αποστάσεις και στη χειρότερη ας πληρώσει ένα ταξί από το ξενοδοχεία μέχρι την Σάντακλπ.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Μικρές είναι, γι' αυτό και τον ρώτησα που είναι το ξενοδοχείο....Αν πάρει αμέσως το Malpensa Express και βγει κέντρο, κάνει check in γρήγορα στο ξενοδοχείο και φύγει ντουγρού για Μυστικό Δείπνο κάτι γίνεται...
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Μια ερώτηση και από μένα. Έχω κλείσει εισιτήρια για τον μυστικό δείπνο στις 18:45. Το θέμα είναι ότι φτάνω στο αεροδρόμιο την ίδια μέρα στις 16:15 με EasyJet. Θα προλάβω? Τί λέτε? (ήταν τα μόνα εισιτήρια που βρήκα).
Χμ, για να δουμε...
Προσγειωνεσαι Malpensa 16:15-16:25
Ξεμπερδευεις με easy κ αεροδρομια 16:30-16:45..
Μπαινεις στο λεωφορειο 16:45-17:00..
Φτανεις Stazione Centrale 17:45 - 18:00..
Παιρνεις μετρο.. φτανεις Santa Maria delle Grazie 18:30..
Αναβεις τσιγαρο απο ανακουφιση 18:30 -18:40!

(εννοειται πως οι οποιες αποσκευες θα ειναι μαζι σου, δεν προλαβαινεις να πας απο ξενοδοχειο)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Γιατι καλή μου να πάει στονΤσεντράλε o άνθρωπος? παιρνει το μαλπενσα εξπρες που φτάνει πολύ κοντά στην εκκλησία (ούτε 10 λεπτά με τα πόδια).
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Γιατι καλή μου να πάει στονΤσεντράλε o άνθρωπος? παιρνει το μαλπενσα εξπρες που φτάνει πολύ κοντά στην εκκλησία (ούτε 10 λεπτά με τα πόδια).
Εννοεις το τρενο? Απο το terminal 2 που προσγειωνεται η easyjet απο Αθηνα δεν εχει τρενο.. Θα πρεπει να φτασει στο terminal 1 κ απο εκει να παρει τρενο, οποτε σε χρονο δεν κερδιζει.. Εκτος κ αν εννοεις κατι αλλο που δεν εχω υποψιν μου..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.691
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom