Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
τα όσο για τα Ralpf Lauren η καλή σειρά είναι ακριβή πολύ ακριβότερη από όσο στην Αμερική... η συνηθισμένη σειρά έχει εκπτώσεις αλλά τα ρούχα αδιάφορα...
Σοβαρα? Sport και casual δεν με πολυενδιαφέρουν αλλα αν εβρισκα κατι καλο θα το επαιρνα, αλλα αφου μου λες ότι δε λενε... Περισσοτερο για black label, blue label , κατι πιο καλο αλλα αφου ειναι ακριβοτερα και απο την Αμερική αστο καλυτερα. Δηλαδη και εκει μαπες στελνουνε ε?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
το mcarthurglen.
Σοβαρα? Sport και casual δεν με πολυενδιαφέρουν αλλα αν εβρισκα κατι καλο θα το επαιρνα, αλλα αφου μου λες ότι δε λενε... Περισσοτερο για black label, blue label , κατι πιο καλο αλλα αφου ειναι ακριβοτερα και απο την Αμερική αστο καλυτερα. Δηλαδη και εκει μαπες στελνουνε ε?
μήπως δεν έχετε πιει ακόμα καφέ κι εσύ κι ο Traveller? στην Ιταλία θα πάτε για αμερικάνικα ρούχα? ε τότε να πάτε και για μία alle vongole στο Las Vegas! ήμαρτον!
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
μήπως δεν έχετε πιει ακόμα καφέ κι εσύ κι ο Traveller? στην Ιταλία θα πάτε για αμερικάνικα ρούχα? ε τότε να πάτε και για μία alle vongole στο Las Vegas! ήμαρτον![/quote]

E, κατσε να κατεβω κάτω στα Χανιά, εχει ανοιξει μαγαζι πισω απο την αγορα... με τον πονο μου παιζεις? :roll: Αυτα φοραμε για αυτα ενδιαφερομαστε τι να κανουμε τωρα? Δηλαδη να παω για Fendi και Ferre που δεν εχω φορεσει ποτε και δεν ξερω καν τι στυλακι εχουν? Και εν πασει περιπτωσει δεν παμε για ψωνια στο Μιλανο, παμε για να δουμε το Μιλάνο. Απλα θα αφιερωσουμε ενα διωρο για ψωνια. Όσοι πανε για ψωνια στο Μιλανο, αφιερωνουν ενα διωρο για να δουνε το Μιλανο. :bleh:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
[/quote]
μήπως δεν έχετε πιει ακόμα καφέ κι εσύ κι ο Traveller? στην Ιταλία θα πάτε για αμερικάνικα ρούχα? ε τότε να πάτε και για μία alle vongole στο Las Vegas! ήμαρτον!
E, κατσε να κατεβω κάτω στα Χανιά, εχει ανοιξει μαγαζι πισω απο την αγορα... με τον πονο μου παιζεις? :roll: Αυτα φοραμε για αυτα ενδιαφερομαστε τι να κανουμε τωρα? Δηλαδη να παω για Fendi και Ferre που δεν εχω φορεσει ποτε και δεν ξερω καν τι στυλακι εχουν? Και εν πασει περιπτωσει δεν παμε για ψωνια στο Μιλανο, παμε για να δουμε το Μιλάνο. Απλα θα αφιερωσουμε ενα διωρο για ψωνια. Όσοι πανε για ψωνια στο Μιλανο, αφιερωνουν ενα διωρο για να δουνε το Μιλανο. :bleh:[/quote]

η ιταλική μόδα δεν είναι οι 2-3 φίρμες πιο γνωστές, είναι δεκάδες φίρμες που ούτε καν τις ξέρω. αλλά να πας στην παγκόσμια πρωτεύουσα της μόδας για αμερικανικά ρούχα, ε πάει πολύ...
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Να ξαναγυρίσω στο αρχικό θέμα;;;; 5 μέρες στο Μιλάνο τι θα κάνετε;;;;; Εκτός αν ενδιαφέρεστε μόνο για ψώνια. Εμείς 3 μέρες με το ζόρι αντέξαμε και η 1 μέρα ήταν για συναυλία. Θα ξαναπήγαινα μόνο αν άλλαζα αεροπλάνο ή θα γυρνούσα και τα γύρω μέρη..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Aκατανόμαστε σε ανακαλώ εις την τάξη... ποιος είπε ότι θα πας στην Ιταλία να πάρεις Αμερικάνικα ρούχα?Ακριβώς το αντίθετο είπα... ότι η συγκεκριμένη μάρκα είναι ακριβή και αν πας σε συγκεκριμένο εκπτωτικό χωριό αξίζει μόνο για να αγοράσεις μεγάλες Ιταλικές φίρμες σε έκπτωση...
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
η ιταλική μόδα δεν είναι οι 2-3 φίρμες πιο γνωστές, είναι δεκάδες φίρμες που ούτε καν τις ξέρω. αλλά να πας στην παγκόσμια πρωτεύουσα της μόδας για αμερικανικά ρούχα, ε πάει πολύ...[/quote]

Το ξερω Samion μου , λες να μην το ξερω? :D Πρωτον, επαναλαμβάνω για τελευταια φορα γιατι πολλα ειπαμε, ότι δεν παω για ψωνια και δευτερον το Μιλάνο δεν ειναι η παγκοσμια πρωτευουσα της μοδας αλλα η Νεα Υορκη. Ασε που καπου διαβασα ότι ουτε η ΝΥ ειναι πια, αλλα το Λονδινο.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Να ξαναγυρίσω στο αρχικό θέμα;;;; 5 μέρες στο Μιλάνο τι θα κάνετε;;;;; Εκτός αν ενδιαφέρεστε μόνο για ψώνια. Εμείς 3 μέρες με το ζόρι αντέξαμε και η 1 μέρα ήταν για συναυλία. Θα ξαναπήγαινα μόνο αν άλλαζα αεροπλάνο ή θα γυρνούσα και τα γύρω μέρη..
Συγνώμη Giannoula εχεις δικιο. Εμεις δυο μερες θα δουμε το Μιλάνο και μια μερα θα παμε καποια εκδρομή, η οποια μάλλον θα ειναι τελικά στην λιμνη Κομο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μόνο αν θες να ψωνίσεις σοβαρές φίρμες αξίζουν τα εκπτωτικά χωριά στην Ιταλία... αν πας για ρούχα της σειράς δεν αξίζει τον κόπο καθόλου... όσο για τα Ralpf Lauren η καλή σειρά είναι ακριβή πολύ ακριβότερη από όσο στην Αμερική... η συνηθισμένη σειρά έχει εκπτώσεις αλλά τα ρούχα αδιάφορα...
Aκατανόμαστε σε ανακαλώ εις την τάξη... ποιος είπε ότι θα πας στην Ιταλία να πάρεις Αμερικάνικα ρούχα?Ακριβώς το αντίθετο είπα... ότι η συγκεκριμένη μάρκα είναι ακριβή και αν πας σε συγκεκριμένο εκπτωτικό χωριό αξίζει μόνο για να αγοράσεις μεγάλες Ιταλικές φίρμες σε έκπτωση...
να μη σχολιάσω ότι εξέταζες τις σειρές αμερικανικών ρούχων στην Ιταλία..
και να πω μόνο ότι στην αρχή δεν είπες Ιταλικές φίρμες..άρα άφησες να εννοηθούν διάφορα..εγώ αντιλαμβάνομαι βεβαια ότι σοβαρες είναι μόνο οι ιταλικές, αλλά άλλοι ίσως παρανοούν..με το 2ο μνμ έθεσες τα πράγματα στη σωστή σειρά..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
η ιταλική μόδα δεν είναι οι 2-3 φίρμες πιο γνωστές, είναι δεκάδες φίρμες που ούτε καν τις ξέρω. αλλά να πας στην παγκόσμια πρωτεύουσα της μόδας για αμερικανικά ρούχα, ε πάει πολύ...
Το ξερω Samion μου , λες να μην το ξερω? :D Πρωτον, επαναλαμβάνω για τελευταια φορα γιατι πολλα ειπαμε, ότι δεν παω για ψωνια και δευτερον το Μιλάνο δεν ειναι η παγκοσμια πρωτευουσα της μοδας αλλα η Νεα Υορκη. Ασε που καπου διαβασα ότι ουτε η ΝΥ ειναι πια, αλλα το Λονδινο.[/quote]

δεν μιλάμε μόνο για σενα, πολλοί πάνε στο Μιλάνο για ψώνια και ενδιαφέρει πολλούς. κι εμένα θεωρητικά. τώρα για το ποια είναι η πρωτεύουσα της μόδας άστο μην μπλέξουμε σε war. πάντως ναι, αγγλικα ρούχα φοράει ολος ο κοσμος. και τρώει αλβανική πίτσα, νορβηγική πάστα και πίνει τυνησιακό malt. ω τι ωραίος κόσμος μπαμπά!:haha:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
και δευτερον το Μιλάνο δεν ειναι η παγκοσμια πρωτευουσα της μοδας αλλα η Νεα Υορκη. Ασε που καπου διαβασα ότι ουτε η ΝΥ ειναι πια, αλλα το Λονδινο.
Μην λες ότι θέλεις... Παρίσι και Μιλάνο ήταν, είναι και όπως φαίνεται θα είναι, για πάντα οι παγκόσμιες πρωτεύουσες της μόδας... πήγαινε, δες, συνέκρινε και μετά γράψε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.231
Μηνύματα
884.392
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom