Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Δεν ξέρω γιατί γίνεται... αλλά ό,τι έχω πει σε αυτό το forum αν και νέο μέλος ... παρεξηγείται...

Λοιπόν.. δεν εννοώ σε καμία περίπτωση να βάλουν φωτάκια στο Κολοσσαίο ούτε στο Βατικανό ... εννοώ όπως είναι στολίζεται το Λονδίνο πχ ή το Παρίσι.. εννοώ να βάλουν κάτι στο κέντρο στην πλατεία... να κάνουν κανένα show χριστουγεννιάτικο... να υπάρχει γενικά αυτό το κλίμα Χριστουγέννων που θέλεις να βλέπεις αυτές τις μέρες και ιδιαίτερα στις δύσκολες εποχές μας.. Δεν ξέρω αν καταλάβατε πάλι... Απλά θυμάμαι πέρσι που είχα πάει Πρωτοχρονιά ήταν χειρότερα και από την Αθήνα.. .. Και αφήστε αυτά περί να πάει στη Ρώμη όποιος θέλει να χαρεί φυσική ομορφιά και δεν ξέρω και γω τι άλλο έχω διαβάσει παραπάνω...


Όσο για τα ξενοδοχεία είδα το hilton milan με πάρα πολύ καλές τιμές αν το κλείσω από τώρα... γύρω στα 130 ευρώ δίκλινο.. το μόνο αρνητικό είναι ότι χρεώνουν το wi-fi ακριβά και ανά ώρα
 

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
Καλησπέρα! Έχω κλείσει να πάω ένα ΣΚ στο Μιλάνο το Δεκέμβριο και μιας και προσγειώνομαι στο αεροδρόμιο του Bergamo θα ήθελα να το επισκεφτώ για μερικές ώρες. Θα ήθελα κάποιες πληροφορίες σχετικά με τη συγκοινωνία από Bergamo για Μιλάνο αν γνωρίζετε. Τιμές, διάρκεια διαδρομής κλπ.
 

MPLECAFE

Member
Μηνύματα
148
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ
Καλησπέρα! Έχω κλείσει να πάω ένα ΣΚ στο Μιλάνο το Δεκέμβριο και μιας και προσγειώνομαι στο αεροδρόμιο του Bergamo θα ήθελα να το επισκεφτώ για μερικές ώρες. Θα ήθελα κάποιες πληροφορίες σχετικά με τη συγκοινωνία από Bergamo για Μιλάνο αν γνωρίζετε. Τιμές, διάρκεια διαδρομής κλπ.
εγω ειχα παει απο μιλανο περγαμο φιλε μου και με ενοικιαζομενο αυτοκινητο ειχα κανει καπου στην μια ωρα! τωρα για λεοφωρειο η τρενο δεν ξερω αλλα σιγουρα θα εχει συχνα δρομολογια ειναι ασ πουμε προαστιο του μιλανου
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.780
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
για δες στο ATB Azienda Trasporti Bergamo.. εχει ολα τα ωραρια και δρομολογια στη πολη και απο τη πολη προς εξω.. Μην χασεις τη πανω πολη (cita alta). ειναι υπεροχη..
καλο σου ταξιδι
 

apogoga

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Serravalle Designer Outlet αυτο ειναι το αλλο χωριο για ψωνια που βρηκα γνωριζει κανεις κατι?:(
ειχα παει εγω το Απριλιο του 2011 ηταν πολθ ωραιο(πιο ωραιο απο της Ελλαδος). ειχε πολλες γνωστες μαρκες και καλες τιμες. οχι εξωφρενικα φτηνα δλδ δεν θα βρεις πχ. παλτο gucci απο 2000? σε 200 ? αλλα καλε τιμες.
μου εχουν πει πως εχει καλυτερες εκπτωσεις στην περιοδο των εκπτωσεων τον ιουνιο νομιζω
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Αν θυμάμαι καλά.. η περίοδος των χειμερινών εκπτώσεων είναι από 7 Ιανουαρίου μέχρι 7 Μαρτίου.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Σε μια στιγμή άκρατης απληστίας έκλεισα για Ρώμη..χρειαζομαι όμως επειγόντως προτάσεις για τη φτηνότερη δυνατή μετάβασή μου απο τη Ρώμη στο Μιλάνο..Ο χρονος που θα χρειαστεί δεν με απασχολεί ιδιαίτερα αρκει να είναι οικονομικό κ να μη χρειαστεί να βγάλω μπουτάκι για οτοστοπ!:xmas_razz:
 

accordion

Member
Μηνύματα
38
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
ανταρκτικη
με 3 ή 4 πτησεις καθημερινα απο αεροδρομιο ciampino με ryanair κ 3 πτησεις απο το αλλο το αεροδρομιο fco με easyjet για μιλανο μπορεις ακομα κ με 20 ευρω να φτασεις γρηγορα κ φτηνα!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Δες για τις ημερομηνίες που σε ενδιαφέρουν τί τιμή βρίσκεις για αεροπορικό και τί τιμή βρίσκεις για σιδηροδρομικό εισιτήριο.

Πρόσθεσε και το κόστος από και προς το μέσο μεταφοράς που θα επιλέξεις και δες τί σε συμφέρει καλύτερα οικονομικά και χρονικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.969
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom