Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Το άλλο θέμα είναι ότι με την easy οι πιθανότητες καθυστέρησης...μειώνονται. Μπορεί να ακούγεται παράξενο, αλλά η εταιρεία νομίζω ότι η πιο συνεπής που έχω συναντήσει. Είτε επειδή δε θέλει δυσαρεστημένους επιβάτες είτε επειδή έχει συνεχώς δρομολόγια και η μία καθυστέρηση φέρνει την άλλη.
Το οτι ειναι ακριβεις στις πτησεις τους ισχυει, οσες φορες εχω πεταξει μαζι τους, η μοναδικη καθυστερηση ηταν χειμωνα οταν ξεπαγωναν το αεροπλανο, κατα τα αλλα επειδη οι loco βγαζουν απο τη μυγα ξιγκι με τα δρομολογια τους, δεν τους παιρνει να εχουν και καθυστερησεις για αυτο ειναι Εγγλεζοι
 

art-imid

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
art-imid,όταν με το καλό επιστρέψεις μην ξεχάσεις να μας πεις πως μετακινήθηκες, ποιες ώρες και πόσο κόστισαν οι μετακινήσεις σου αυτές.
ok!Θα σας ενημερωσω αναλυτικα!:D
 

art-imid

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
).


Το Σάββατο στο Μιλάνο το είχε στρώσει και υπήρχε τεράστιο θέμα με το χιόνι και πολλή καθυστέρηση. Ημασταν 2 ώρες ήδη πίσω, ο πιλότος ζήτησε χίλια συγγνώμη για την καθυστέρηση (αν και δεν έφταιγε η εταιρεία) και τελικά φτάσαμε Βαρκελώνη μόνο μία ώρα αργότερα. (η πτήση μας ήταν να γίνει στις 7:00 και να φτάσει 08:30, απογειωθήκαμε στις 9:00 και στις 10:00 είχαμε βγει από το αεροπλάνο στη Βαρκελώνη). Μόλις κατεβήκαμε , οι επιβάτες για την επόμενη πτήση ήταν ήδη έτοιμοι να μπουν στο αεροπλάνο! Και όλα αυτά με χιονόπτωση κλπ. Οποτε δε νομίζω ότι θα αργήσεις!
Εχω παρατηρησει οτι παντα φτανω πιο γρηγορα απο την εκτιμωμενη ωρα αφιξης.Λογικα το βαζουν πιο αργα για να ειναι μεσα!
Κι εμενα μια και μοναδικη φορα καθυστερησε λογω εναεριας κινησης.
Κι εγω πιστευω θα φτασω εγκαιρα απλα παντα χρειαζεσαι ενα plan B.
Τhanks !
 

AndyG

Member
Μηνύματα
78
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία-Αυστρία...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες..!!!
Έχει παρακολουθήσει κανείς παράσταση στη Σκάλα του Μιλάνου; Αν ναι, γνωρίζετε αν μπορώ να βρω οικονομικά εοσοτήρια; Έχω βρει αυτές τις πληροφορίες στο παρακάτω link αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς πώς λειτουργεί.
Regulations Concerning Queues for the Sale of Gallery Tickets - Teatro alla Scala
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
AndyG said:
Έχει παρακολουθήσει κανείς παράσταση στη Σκάλα του Μιλάνου; Αν ναι, γνωρίζετε αν μπορώ να βρω οικονομικά εοσοτήρια; Έχω βρει αυτές τις πληροφορίες στο παρακάτω link αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς πώς λειτουργεί.
Regulations Concerning Queues for the Sale of Gallery Tickets - Teatro alla Scala
Ή αγοραζεις τα εισητηρια online απο το site Teatro alla Scala, ή πηγαινεις στα εκδοτηρια (το επισημο βρισκεται στο Duomo, υπογειως, κατω απο την κεντρικη πλατεια της πολης). Προσοχη στις ημερομηνιες διαθεσης των εισητηριων γιατι εξαντλουνται πολυ γρηγορα. Εναλλακτικα, αν τα εισητηρια δειχνουν οτι εξαντληθηκαν στο site Teatro alla Scala, ενδεχεται να τα βρεις σε αλλα site, οπου εχουν πουληθει. Συνηθως πιο ακριβα απο τις επισημες τιμες της Scala. Αλλος τροπος ειναι πριν απο την εναρξη της παραστασης να πας στην Scala και θα σε προσεγγισουν διαφοροι τυποι που πουλανε εισητηρια (πιο ακριβα απο τις επισημες τιμες, αλλα σηκωνει πολυ παζαρι, αναλογα την ζητηση..), οι λεγομενοι bagarini. Μεγαλο σκανδαλο αυτο, συμβαινει συχνα στο site της Scala να μην υπαρχουν διαθεσιμα εισητηρια γιατι εχουν προπωληθει πριν ακομα αρχισει η επισημη διαθεσιμοτητα. Τελος, για καποιες παραστασεις, υπαρχουν καποια διαθεσιμα εισητηρια (πολυ οικονομικα, 10-15 ευρω) που διατιθονται την ημερα της παραστασης απο τα εκδοτηρια της Scala σε οποιον βρεθει εκει. Προκειται για θεσεις ορθιων συνηθως και απαιτει πολλη υπομονη. Ισως χρειαστει να πας απο το πρωι στις 9 να περιμενεις στην ουρα για να παρεις τετοιο εισητηριο για την βραδυνη παρασταση...
Απο ολα αυτα ο καλυτερος τροπος κατα την γνωμη μου ειναι ο πρωτος που ανεφερα.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Bagarini τους λένε στην Ιταλία;;; Grandeee!! Πόσο μ'αρέσει να μαθαίνω καινούριες λέξεις!! Grazie piccolo και για τις λοιπές πληροφορίες βεβαίως βεβαίως............:kiss:
 

thomi00

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
αμερικααααα!!
μιλανο

καλησπερα σε ολους! 10-15 απριλιου εχω κλεισει για μιλανο.το προβλημα ειναι το ξενοδοχειο!οι τιμες ειναι απλησιαστες!οπου κοιταω ειναι πανακριβα.τι να κανω??καμια ιδεα?θα μπορουσα να δωσω 80-100 το βραδυ.
 

gp123

Member
Μηνύματα
75
Likes
9
Εχεις δικιο, τις συγκεκριμενες ημερομηνιες τα ξενοδοχεια ειναι πανακριβα.Πιθανον καποιο σημαντικο event θα πραγματοποιειται
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
καλησπερα σε ολους! 10-15 απριλιου εχω κλεισει για μιλανο.το προβλημα ειναι το ξενοδοχειο!οι τιμες ειναι απλησιαστες!οπου κοιταω ειναι πανακριβα.τι να κανω??καμια ιδεα?θα μπορουσα να δωσω 80-100 το βραδυ.
Έχεις κλείσει σε περίοδο εκθεσεως, γιαυτο είναι ολα πανάκριβα
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Στο εκθεσιακο κεντρο του Μιλανου 9-14/4 γινονται 3 εκθεσεις:euroluce,salon del mobile,salone ufficio.
Μαλλον για αυτο,δεν βρισκεις....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom