Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Hara76

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
οπως ειπα είναι πρωτη μας φορά στο Μιλάνο και είμαστε τελείως μα τελείως άσχετοι. Τι είναι το Μυστικό Δείπνο του Ντα βίτσι? το είδα και αλλού να το προτείνουν αλλά δεν καταλαβαίνω..
 

Hara76

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
α οκ ακυρο καταλαβα. Το γνωστό έργο του Ντα Βίντσι που είναι σε κάποιο ναό και οι Ιταλοί έχουν βάλει να κάνεις κράτησ εισητηρίου μόνο για να μπεις να το δεις. Κατάλαβα καλά? Συγγνώμη αλλά ακούγωντας κράτηση εισητηρίου το μυαλό μου πήγε αλλού. :p
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Καλως ηρθες στην παρεα μας...
Το Μιλανο ειναι σχετικα μικρο και το κεντρο του,που αυτο βασικα σε ενδιαφερει,γυριζεται ανετα με τα ποδια...καλο θα ηταν να μεινεις καπου κοντα στο κεντρο.
Εχουν γινει συζητησεις πολλες για το Μιλανο στο φορουμ...κανε "αναζητηση"και θα βρεις πληροφοριες και για την πολη και για ξενοδοχεια και για τα ψωνια σου.
 
Μηνύματα
10
Likes
5
Λοιπόν στο site bookingeconomy.com ,που το λατρευω,έχει ειδικό κομμάτι για activities σε κάθε πολυ στην Ευρώπη και δυνατότητα Κρατηση εισιτηρίων σε μουσεία και διάφορα ,οπότε μπαίνω εκεί βρίσκω πάντα αυτο που θέλω,δοκίμασε και πες μου
 

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
Αγαπητοι συνταξιδιωτες καλημερα, εκλεισα ταξιδακι 4 ημερων Παρ-Δευτ. Μιλανο με Ryanair(Bergamo)
Φτανουμε Παρασκευη απογευμα στο Μιλανο.Επειδη διαβαζοντας ειδα οτι τα αξιοθεατα ειναι λιγα και δεν μας ενδιαφερουν τα ψωνια , σκεφτομαστε να μεινουμε και την επομενη ημερα Σαββατο στο Μιλανο και την Κυριακη να παρουμε το τρενο για μια μονοημερη στη Βενετια και επιστροφη το βραδυ στο ξενοδοχειο.Τη Δευτερα αλλωστε το πρωι 11 ωρα πεταμε.Σκεφτομαι καλα ή να μεινω μονο Μιλανο επειδη ειναι λιγος ο χρονος και να αφησω τη Βενετια για αλλη φορα? Ευχαριστω προκαταβολικα.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Παρασκευή απόγευμα μείνε στο Μιλάνο...
Σάββατο καβάλα το τρένο και τράβα Κόμο... από εκεί με καραβάκι ή λεωφορείο πας Μπελάτζιο... αργά το βράδυ επιστροφή στο Μιλάνο...
Κυριακή πρωί Μιλάνο... το μεσημεράκι τρένο ή λεωφορείο για Μπέργκαμο... ύπνος στο Μπέργκαμο...
Δευτέρα σηκώνεσαι με την ησυχία σου και πας στο αεροδρόμιο...

Βενετία ούτε να το σκέπτεσαι... είναι ξεχωριστό ταξίδι και δεν αξίζει να την κάψεις για 5-6 ώρες...
 

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
ευχαριστω πολυ!! Μονο που θα πρεπει να αλλαξω το ξενοδοχειο και να βρω για 1 βραδυ bergamo
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Εμείς φτάσαμε Παρασκευή βράδυ γύρω στις 7 στο Μπέργκαμο.
Πήραμε λεωφορείο για Μιλάνο (1 ώρα διαδρομή) και διανυκτερεύσαμε.
Σάββατο είδαμε Μιλάνο (μία ημέρα είναι αρκετή) και Κυριακή πρωί με το τρένο πήγαμε Μπέργκαμο όπου και διανυκτερεύσαμε.
Τη Δευτέρα το πρωί με την ησυχία μας πήραμε το λεωφορείο και επιστρέψαμε Ελλάδα.
 

imerod12

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Μην το σκεφτεσαι καν...Ειδικα τετοια εποχη οι λιμνες του κομο αξιζουν πολυ παραπανω απο το μιλανο που οντως σε μια μερα,αφου δεν σας ενδιαφερουν τα ψωνια και τα τοιαυτα,το εχεις δει!!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.957
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Πέρσι το καλοκαίρι πήγαμε στη Λίμνη Κόμο και ήταν υπέροχα. (Ειδικά το Bellagio)
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Πέρσι το καλοκαίρι πήγαμε στη Λίμνη Κόμο και ήταν υπέροχα. (Ειδικά το Bellagio)
γιατί όλοι μιλάτε για το Bellagio;Το mennagio και Luglio είναι περισσότερο όμορφα νομίζω και λιγότερο τουριστικά ..αξίζουν περισσότερης προσοχής νομίζω ...βέβαια γούστα είναι αυτά Αλλά εγω αν ξαναπήγαινα εκεί θα θελα να αφιερώσω περισσότερο χρόνο ..Το mennagio μου κλεψε την καρδιά
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom