Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Προσωπική άποψη εκφράζω.
Δεν προσπαθώ να σου την επιβάλλω.
Αλοίμονο δεν ..παρεξηγήθηκα !προσωπική άποψη και γω βεβαίως εκφράζω ...και μάλιστα θεωρώ σαν πιο σωστή την γνώμη των περισσοτέρων ..άρα μάλλον εγω έχω άδικο !!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αλοίμονο δεν ..παρεξηγήθηκα !προσωπική άποψη και γω βεβαίως εκφράζω ...και μάλιστα θεωρώ σαν πιο σωστή την γνώμη των περισσοτέρων ..άρα μάλλον εγω έχω άδικο !!!
απλα θεμα προσωπικου γουστου. το Bellaggio ειναι πολυ τουριστικο με αποτελεσμα να χανει σε αυθεντικοτητα. αντικειμενικα ομως ειναι πιο εντυπωσιακο απο το Menaggio κι απο το αγαπημενο Dongo...
Luglio?μηπως εννοουσες Laglio?οκ καλο αλλα το Bellaggio ειπαμε...
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
απλα θεμα προσωπικου γουστου. το Bellaggio ειναι πολυ τουριστικο με αποτελεσμα να χανει σε αυθεντικοτητα. αντικειμενικα ομως ειναι πιο εντυπωσιακο απο το Menaggio κι απο το αγαπημενο Dongo...
Luglio?μηπως εννοουσες Laglio?οκ καλο αλλα το Bellaggio ειπαμε...
ναι SAMION το Laglio εννοούσα !!Ναι στο Bellagio με ενόχλησε ακριβώς αυτό ...είναι πολύ τουριστικό και με πνίγει ..όπως ας πούμε δεν αντέχω και το Μέτσοβο (για να φέρω ενα κοντινό μα;ς παράδειγμα )γι αυτό ακριβώς το λόγο ενώ προτιμώ κάποια Ζαγοροχώρια γιατί ναι μεν τουριστικά αλλά δεν σε πνίγουν...Το Dongo τι είναι μου ξέφυγε τελείως ...για ενημέρωσε ...παρακαλώ
 

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
ναι SAMION το Laglio εννοούσα !!Ναι στο Bellagio με ενόχλησε ακριβώς αυτό ...είναι πολύ τουριστικό και με πνίγει ..όπως ας πούμε δεν αντέχω και το Μέτσοβο (για να φέρω ενα κοντινό μα;ς παράδειγμα )γι αυτό ακριβώς το λόγο ενώ προτιμώ κάποια Ζαγοροχώρια γιατί ναι μεν τουριστικά αλλά δεν σε πνίγουν...Το Dongo τι είναι μου ξέφυγε τελείως ...για ενημέρωσε ...παρακαλώ
Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας!
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
τωρα Ιταλια και μη τουριστικο δυσκολο,οχι βεβαια απιθανο...και η Φλωρεντια ειναι θαυμασια πολη αλλα εχει εκατομμυρια τουριστες...σαν θαλασσιο κυμα ...κατα ορδες..αυτο βεβαια δε σημαινει οτι δεν ειναι ομορφη πολη
 

polytimi_p

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
προκειται να ταξιδεψω τον οκτωβρη στην ιταλια.φτανουμε στο μιλανο το βραδυ και απο εκει την επομενη μερα θα παρουμε το τρενο για βενετια καποιες μερες..πού αξιζει να μεινουμε ; σκεφτηκα κοντα στο κεντρικο σιδηροδρομικο σταθμο μιας και θα φυγουμε το επομενο πρωι αλλα θελουμε να κανουμε και μια νυχτερινη βολτα..επισης καμια προταση για νυχτερινη εξοδο ;
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Για νυχτερινή έξοδο μόνο Navigli!!!Εκεί είναι μαζεμένος όλος ο κόσμος το βράδυ! Η υπόλοιπη πόλη το βράδυ είναι άδεια γτ οι Μιλανέζοι αρέσκονται να βγαίνουν το απόγευμα 19.00-22.00 για το καθιερωμένο Aperitivo!!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
και εννοείται βόλτα σε
καθεδρικό του Duomo, Γκαλερία Vittorio Emanuele, σκάλα του Μιλάνου και τετράγωνο της μόδας που αποτελείτε από τις οδούς Della Spiga, San Andrea, Monte Napoleone και Gesu.Τα 3 πρώτα είναι κολλητά το ένα δίπλα στο άλλο και το τέταρτο δεν θέλει και πολύ περπάτημα από ότι θυμάμαι οπότε σε πολύ λίγη ώρα τα βλέπεις όλα.
 
Last edited by a moderator:

polytimi_p

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
το navigli ειναι κοντα στα αξιοθεατα αυτα ; υπαρχει κ καποια σταση κοντα για τον κεντρικο σιδηροδρομικο ;
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
αν όπως λές φτάνεις βράδυ όλα τα παραπάνω δεν έχουν νόημα!Μπορείς το πολύ πολύ να πας για μια ιδέα στην πλατεία του Duomo για να πάρεις μια εικόνα!Το Navigli από το Duomo είναι κανα μισάωρο περπάτημα και σίγουρα θα έχει συγκοινωνία,αλλά επειδή είχα αμάξι δεν μπορώ να σε βοηθήσω με λεπτομέρειες σε αυτό!
 

polytimi_p

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
το βραδυ υπολογιζω να φτασω στο ξενοδοχειο γυρω στις 12μιση-1 το βραδυ. αλλα το πρωι ελεγα να φυγω για βενετια πιο αργα για να κανουμε μια βολτα το πρωι στα αξιοθεατα.που κοντα λετε να μεινουμε και για να παμε το πρωι βολτα και μετα στο σιδηροδρομικο σταθμο ;
 

Edessa 72

Member
Μηνύματα
34
Likes
9
Μια βόλτα το πρωί στην πλατεία του duomo, στην μεγάλη τριγωνικη στοά με τα μαγαζιά που είναι απο πίσω και βγαίνοντας απο την στοά βλέπεις και την σκάλα του μιλανου.... Πίνεις και ένα εσπρεσακι και είσαι ΟΚ...... Εχεις πολυ λίγο χρόνο..... Μην κανεις προγραμμα ......
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.971
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom